SZKOLENIE TRWA!!! (Polska, EPMM)

Wizyty na lotniskach wojskowych nieodmiennie kojarzą nam się z fotografowaniem startujących i lądujących maszyn, z hukiem silników i płomieniami włączonych dopalaczy. Znacznie rzadziej myślimy o bazach lotniczych jako o organizmach, których piloci i ich samoloty są zasadniczą, ale jednak tylko częścią. Należy jednak pamiętać, że lotnictwo to także cały sztab obsługi naziemnej, która dba o sprawność maszyn i umożliwia nam – fotografom, a także wielu, wielu innym osobom, podziwianie ich na naszym niebie.
Dlatego motywem przewodnim naszych zdjęć z wizyty, którą późnym popołudniem 24 czerwca złożyliśmy w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego, stali się technicy i ich praca. Zdjęcia wykonywaliśmy ze „stoiska”, czyli CPPS i domku pilota.

Oczywiście nie oznacza to, że tego dnia zupełnie odpuściliśmy sobie fotografowanie MiG-ów. Niesamowite warunki pogodowe, jakie tego dnia panowały nad mińskim lotniskiem, sprawiły że znów mieliśmy sposobność uwieczniania Fulcrumów na tle zachodzącego słońca. Z której to sposobności ochoczo skorzystaliśmy.

Konrad „kifcio” Kifert