SWEET HOME EPMM (Polska, EPMM)

Po nijakiej zimie i wciąż pochmurnej aurze każdy czekał na poprawę pogody, a szczególnie mińscy lotnicy, którzy mogli rozpocząć intensywne i regularne szkolenie A.D. 2015. Z uwagi na wystawienie PKW Orlik 6 przez 23. Bazę Lotnictwa Taktycznego, w bazie pozostała młodzież, która ma okazję zdobywać cenne godziny nalotu pod okiem instruktorów. Młodzi fighterzy szkolili się w walkach powietrznych, podejściach do lądowania, lotach po trasie oraz lotach w formacji.

My również, po zimowej przerwie marzyliśmy o huku silników i płomiennych “marchewach”. Nasz zapał potęgowała świetna prognoza pogody na ten dzień – bezchmurne niebo i zimne powietrze. W tym dniu zapowiedziane były trzy wyloty, a w każdym minimum 4 maszyny. Zróżnicowanie postawionych zadań pozwoliło na wykonanie ciekawych kadrów wzdłuż całej długości pasa startowego oraz dróg kołowania. Mogliśmy fotografować zarówno starty pojedynczo, parami, lądowania pojedynczo, parami, ćwiczenia touch and go. Bardzo efektownie w tym dniu wyglądało ćwiczenie przelotu na lotniskiem klucza samolotów, po czym następowało widowiskowe rozpuszczenie i lądowanie w minimalnych, aczkolwiek dopuszczalnych regulaminem odstępach.

Pomimo dużej intensywności lotów udało się również sfotografować to, co na ziemi – czyli ostatnią kontrolę przedstartową, jak również kołowanie po locie z uwalnianiem spadochronu.
Dzień udany fotograficznie i towarzysko, jak każdy spędzony przez nas w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego. Na pewno jeszcze nie raz i nie dwa, pojawimy się w „naszej” bazie.

Konrad „Kifcio” Kifert