RIAT 2023 (UK, EGVA)

RIAT zawsze był jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w kalendarzu lotniczych pokazów. Czy ciągle w tych niepewnych politycznie i ekonomicznie czasach warto wybrać do Wielkiej Brytanii na te legendarne pokazy? Po wyjątkowo upalnej edycji w 2022 roku, czy organizatorzy poradzą sobie ekstremalnie deszczową i wietrzną pogodą?
Postaramy się odpowiedzieć na to i przedstawić wam naszą foto-relacje z Royal International Air Tattoo.

Te największe wojskowe pokazy na świecie co roku przyciągają tysiące entuzjastów lotnictwa do bazy RAF Fairford. O tym, jak bardzo organizatorzy postarali się o ciekawą listę uczestników, świadczy choćby lista samolotów: Boeing B-52 Stratofortress, Sukhoi Su-22 M4K Fitter, McDonnell Douglas F-4 Phantom, AV-8B Harrier czy pierwszy w historii myśliwiec odrzutowy Messerschmitt Me 262A.

Po pierwszym dniu, w którym bardzo zła pogoda uniemożliwiła większość pokazów dynamicznych, kolejne dni okazały się sukcesem dla uczestników i organizatorów. Mimo typowej brytyjskiej pogody, cen biletów i jedzenia, RIAT niezmiennie pozostaje jednym z naszych ulubionych pokazów. Zapraszamy do galerii RIAT 2023.

Marek 'Maras’ Gembka