EPMM STRIKES BACK (Polska, EPMM)

W poniedziałek, 24 lutego 2014 roku, niecały tydzień po inauguracyjnej wizycie w progach 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim, ponownie zameldowaliśmy się w domku pilota. Tym razem okazją do odwiedzin były ćwiczenia mińskich driverów z Awacs’em, a więc powód do wzmożonego ruchu lotniczego m.in. nad EPMM.

Pogoda nie nastrajała optymistycznie, ale pewne było, że ćwiczenia się odbędą. Dowiedzieliśmy się, że zaplanowano trzy wyloty i ku naszej radości wszystkie się odbyły.
Fotograficznie dzień okazał się bardzo udany, ponieważ mogliśmy wykonać zdjęcia z każdej długości lotniska, poczynając od Centralnej Płaszczyzny Postoju Samolotów (CPPS), kończąc na drugim końcu pasa startowego i obserwując najpierw starty, a później lądowania.
Oprócz fotografowania czas wykorzystaliśmy na rozmowy z pilotami i obsługą bazy. Tak naprawdę właśnie to było w tej wizycie najważniejsze. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że zawsze jesteśmy mile widziani w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego.

Loty zakończyły się, gdy nad głowami świeciły miliony gwiazd. Pożegnaliśmy się kolejny raz ze Smokerami, licząc na to, że nasze migawki zarejestrowały to, co widziały nasze oczy.

Konrad „kifcio” Kifert