SPFL Z WIZYTĄ U KAWALERZYSTÓW (Polska, EPTM)

W czwartek 2 lipca 2015 roku ekipa Stowarzyszenia Polskich Fotografów Lotniczych gościła w 25. Brygadzie Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim. Właśnie tam kręcono zdjęcia do filmu „Karbala”, dzięki czemu (i dzięki uprzejmości dowódcy 25 BKPow) mieliśmy okazję przypatrzeć się wszystkiemu z bliska.
Przed bramą przywitał nas kapitan Tomasz Pierzak – oficer prasowy 25 BKPow, a chwilę później odbył się briefing z pilotami oraz ekipą filmową, podczas którego przedstawiono nam plan działania.
Po kilkunastu minutach wdrapaliśmy się na taras wieży, gdzie mogliśmy fotografować przeloty Mi-8 oraz Sokołów. Tak niskie, że latały nam dosłownie nad głowami !
Na zakończenie mieliśmy możliwość uchwycenia (z bliska !) startu Mi-8 na przednim kole. I to była petarda ! W tej właśnie chwili poczułam kłucie w sercu! Brykająca nade mną „betoniara” – ba, nawet dwie „betoniary” – priceless! Moja dzika radocha udzieliła się współtowarzyszom.  Nie ukrywam, że ten moment pozostanie w mojej pamięci na długo.
Pogoda nam dopisała zarówno w sensie praktycznym, jak i estetycznym. Było bardzo ciepło, a na dodatek chmury nad tomaszowską płytą pięknie wkomponowały się w krajobraz.
Ktoś mi kiedyś powiedział – widząc uśmiech na mojej twarzy podczas każdej lotniczej imprezy (i to nieważne, czy lata nade mną F-16, Su-22, „betoniara”, szybowiec MDM-1 Fox czy formacja Turkish Stars albo Baltic Bees) – że udziela się wszystkim mój mega duży fun. I nie będę się wstydzić, jeśli przyznam, że jestem „lotniczym świrem”.
Cieszymy się ogromnie, ze to właśnie ekipa SPFL miała sposobność uczestniczyć w kręceniu kolejnych scen do filmu „Karbala”, za co szczerze dziękujemy Dowództwu 25 BKPow.
Monika „ryba” Zielińska