„ODLOTY HESJI” – WYSTAWA FOTOGRAFII LOTNICZEJ

Dnia 10 kwietnia 2011 roku o godz. 11.30 w Muzeum Ziemi Wałeckiej w Wałczu odbędzie się wernisaż wystawy fotografii lotniczej autorstwa Prezesa SPFL – Sławka „hesji” Krajniewskiego. „Odloty hesji” to wspaniale podana, iście „odlotowa” reprezentacja najlepszych zdjęć lotniczych, które powstały w bazach Polskich Sił Powietrznych oraz na pokazach lotniczych w całej Europie. Wszystkie zostały wykonane z ziemi.

Lotnictwo i fotografia. Te dwie pasje od wczesnego dzieciństwa przepełniają życie hesji. Miejsca ich przecięcia zawsze znaczone są zdjęciami lotniczymi. Jego fotografie to nie tylko dokumentalno-techniczna archiwizacja lotnictwa. Autor za ich pomocą opowiada ciekawe historie, oddaje niepowtarzalny klimat, pokazuje to, co w lotnictwie najważniejsze – jego dynamikę i piękno! Dzięki wyjątkowemu podejściu autora do fotografii lotniczej, „Odloty hesji” to wystawa, która z pewnością zachwyci nie tylko miłośników lotnictwa!

Mecenasem Wystawy jest firma Nikon – marka, z którą Sławek „hesja” Krajniewski jest związany od lat. To dzięki sprzętowi Nikona realizuje on swoje foto-lotnicze wizje bez obaw o jakość zdjęć.

Partnerem Wystawy jest Akademia Nikona, natomiast patronami medialnymi są: Stowarzyszenie Polskich Fotografów Lotniczych „AIR-ACTION”, miesięcznik fotograficzny „DIGITAL FOTO-VIDEO” oraz portal „LOTNICZAPOLSKA.PL„.

Druk i oprawę zdjęć wykonał PROFILAB – 55 szt. o wymiarach 100x70cm, oprawa – czarne aluminum.

Na internetowej stronie www.odlotyhesji.pl znajduje się dużo więcej informacji dotyczących wystawy. Zapraszamy też na autorską stronę Sławka „hesji” Krajniewskiego – www.hesja.pl – gdzie znajdziecie Państwo między innymi potężną dawkę fotografii, których tylko niewielka część zagościła w „Odlotach hesji”.

Podczas wernisażu przewidziana jest prelekcja autora. W imieniu swoim i Sławka serdecznie zapraszamy.