AXALP 2015

Axalp – to słowo znają chyba wszyscy miłośnicy fotografii lotniczej. Pod tą nazwą kryją się pokazy lotnicze kończące sezon w Europie, położone nad malowniczym jeziorem Brienz w Szwajcarii.
Jak co roku, w pierwszej połowie października, ściągają tutaj największe Świry lotnicze z całej Europy. Dwugodzinna wspinaczka na KP na wysokość ok. 2,300 m , nierzadko w deszczu, śniegu i mrozie nie jest w stanie zniechęcić największych fanatyków lotnictwa. Trening strzelecki z ostrej amunicji prezentowany przez pilotów latających na F-5 i Hornetach, flary, dużo flar i jeszcze więcej flar, oderwania na płatowcach myśliwców, huk dopalaczy odbijających się echem od alpejskich szczytów w pełni wynagradzają trud i wysiłek jaki każdy z widzów musi ponieść wspinając się z samego rana na szczyt KP.
W tym roku w w dniach 6-8 października odbywa się kolejna edycja tych niezwykłych pokazów i jak to miało miejsce w latach poprzednich, członkowie SPFL stawili się w Axalp silną i prężna ekipą, czego owocem będą po raz kolejny kadry którymi już niedługo podzielimy się z Wami.