Autor Wątek: [widok]Centusie krakowscy....  (Przeczytany 1444 razy)

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21598
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: [widok]Centusie krakowscy....
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 16, 2012, 03:00:23 pm »
a dzieki za wyjasnienia i witaj u nas na forum
mam nadzieje ze dluzej zagoscisz niz tylko do "wyjasnienia" technikaliow ww. fotek
nawiasem mowiac - brdzo ladnych

Tym wiekszy szacun ze... bez "manipulacji" :)
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

Spad

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 6421
  • Vieux Charles
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: [widok]Centusie krakowscy....
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 16, 2012, 03:05:29 pm »
@spad, Panie Marcinie - odpisałem Panu wiadomość prywatną tego samego wieczora na FB
(proszę kliknąć w zakładkę "inne wiadomości" ponieważ nie jesteśmy znajomymi i tam wylądowała).
Dzięki, właśnie do niej dotarłem - przepraszam, że nie zauważyłem jej wcześniej i w konsekwencji nie odpowiedziałem na nią (interfejs FB jest pod tym względem niezbyt user-friendly). Szanując Pana zdanie w kwestii miejscówek pozostanę jednak przy swoim, odmiennym. Żeby daleko nie szukać przykładów - nie każdy i nie zawsze może wejść do bazy myśliwców w Mińsku Mazowieckim, jednak byłoby IMHO dziwne, gdyby któreś z nas pokazywało zdjęcia MiG-ów programowo milcząc na temat miejsc, gdzie zostały one zrobione.

Poza tym - za hesją :)
pozdrawiam

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21598
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: [widok]Centusie krakowscy....
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 16, 2012, 03:13:00 pm »
a mozecie sobie nie "panować"?
bedzie na pewno sympatyczniej panowie fotografiści :)
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

Spad

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 6421
  • Vieux Charles
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: [widok]Centusie krakowscy....
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 16, 2012, 03:17:07 pm »
Możemy :)

nurek

  • Wiadomości: 4841
  • piloci do maszyn!
    • Zobacz profil
    • mój świat fotografii lotniczej
  • Skąd: EPLL/EPKK
Odp: [widok]Centusie krakowscy....
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 16, 2012, 03:18:16 pm »
a mozecie sobie nie "panować"?
bedzie na pewno sympatyczniej panowie fotografiści :)
Wiesz Kraaaaków...
Pozdrawiam

Spad

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 6421
  • Vieux Charles
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: [widok]Centusie krakowscy....
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 16, 2012, 03:21:58 pm »
Wiesz Kraaaaków...
E tam. W wersji Kraaaaków to byłoby per panie magistrze :D

krakowiak79

  • Gość
Odp: [widok]Centusie krakowscy....
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 16, 2012, 03:26:38 pm »
:) Ja odpisałem na wiadomość pewnego Francuza po... ponad roku :D Interfejs FB jest dla mniej niezrozumiałą plątaniną ;)
Ponieważ mam dwie własne strony i piszę na dwóch innych forach internetowych, nie wiem czy dam radę, ale odwiedzał na pewno będę,
tym bardziej że lubię od czasu do czasu fotografować samoloty :)

Wydaje mi się, że jednak to jest inny rodzaj fotografii...
Dla Ciebie ważne jest żeby wiedzieć gdzie ktoś sfotografował danego miga, tym bardziej że jest to obiekt zdecydowanie bardziej mobilny
i może być w różnych miejscach. Wawel i Tatry, które stoją w takim układzie od ponad 1000 lat są niezmienne. Góry są na południu, Stare
Miasto i Wawel w centrum mniej więcej Krakowa, więc logicznym będzie, że ze znakomitej większości wieżowców na północy Krakowa
widać góry. Jak ktoś ma ochotę, to niech poluje na warunki pogodowe,  prezesów spółdzielni mieszkaniowych. Robienie takich zdjęć
to naprawdę wielka przyjemność, ale każdy to drogę powinien przejść sam, ucząc się szukania dobrych warunków pogodowych,
znajdując dobre miejsca, wiedząc jak ustawić swój aparat, wiedząc jak przygotować zdjęcie w "słynnym PSie". Nie lubię dróg na skróty ;););)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2012, 03:35:56 pm wysłana przez krakowiak79 »

hlynur

  • Wiadomości: 2461
    • Zobacz profil
Odp: [widok]Centusie krakowscy....
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 16, 2012, 03:33:47 pm »
:) Ja odpisałem na wiadomość pewnego Francuza po... ponad roku :D Interfejs FB jest dla mniej niezrozumiałą plątaniną ;)
Ponieważ mam dwie własne strony i piszę na dwóch innych forach internetowych, nie wiem czy dam radę, ale odwiedzał na pewno będę,
tym bardziej że lubię od czasu do czasu fotografować samoloty :)

Wydaje mi się, że jednak to jest inny rodzaj fotografii...
Dla Ciebie ważne jest żeby wiedzieć gdzie ktoś sfotografował danego miga, tym bardziej że jest to obiekt zdecydowanie bardziej mobilny
i może być w różnych miejscach. Wawel i Tatry, które stoją w takim układzie od ponad 1000 lat są niezmienne. Góry są na południu, Stare
Miasto i Wawel w centrum mniej więcej Krakowa, więc logicznym będzie, że ze znakomitej większości wieżowców na północy Krakowa
widać góry. Jak ktoś ma ochotę, to niech poluje na warunki pogodowe,  prezesów spółdzielni mieszkaniowych. Robienie takich zdjęć
to naprawdę wielka przyjemność, ale każdy to drogę powinien przejść sam, ucząc się szukania dobrych warunków pogodowych,
znajdując dobre miejsca, wiedząc jak ustawić swój aparat, wiedząc jak przygotować zdjęcie w "słynnym PSie". Nie lubię dróg na skróty ;););)



A możesz nie pisać białą czcionką. Na jasnym tle widzę morduchny i zero tekstu.

krakowiak79

  • Gość
Odp: [widok]Centusie krakowscy....
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 16, 2012, 03:35:21 pm »
Jasne :) [ tak miało być..  :-[ czytelniej ]

nurek

  • Wiadomości: 4841
  • piloci do maszyn!
    • Zobacz profil
    • mój świat fotografii lotniczej
  • Skąd: EPLL/EPKK
Odp: [widok]Centusie krakowscy....
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 16, 2012, 04:46:00 pm »
Jak ktoś ma ochotę, to niech poluje na warunki pogodowe,  prezesów spółdzielni mieszkaniowych. Robienie takich zdjęć
to naprawdę wielka przyjemność, ale każdy to drogę powinien przejść sam, ucząc się szukania dobrych warunków pogodowych,
znajdując dobre miejsca, wiedząc jak ustawić swój aparat, wiedząc jak przygotować zdjęcie w "słynnym PSie". Nie lubię dróg na skróty ;););)
Na szczęście dla nas wszystkich (i dla mnie też, żeby było jasne) w tym miejscu większość z nas ma inną filozofię myślenia. Wiem, że mogę pożyczyć szkło na które mnie nie stać, ktoś mi podpowie jak ulepszyć warsztat i wejdę, tam, gdzie być może bym nigdy nie wszedł. I wiem że to samo spotka innych odemnie :-P
Ech...

Zdjęcia bardzo fajne.
Pozdrawiam

kwiecin

  • Cadet
  • **
  • Wiadomości: 831
    • Zobacz profil
    • Air'n'Photo by kwiecin
  • Skąd: Żyrardów
Odp: [widok]Centusie krakowscy....
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 16, 2012, 04:59:03 pm »
Wydaje mi się, że jednak to jest inny rodzaj fotografii...
Dla Ciebie ważne jest żeby wiedzieć gdzie ktoś sfotografował danego miga, tym bardziej że jest to obiekt zdecydowanie bardziej mobilny
i może być w różnych miejscach.
Jeśli o mnie chodzi, to dla mnie jest to osobiście rzecz wtórna. Dużo bardziej zależy mi by zrozumieć i nauczyć się jak zrobić najlepsze ujęcie, jak lepiej wykorzystać aparat, jakich technik obrabiania użyć.
I myślę, że w powyższej dyskusji bardziej o to nam chodzi - by lepiej zrozumieć jak dane zdjęcie jest zrobione, a nie by "komuś ukraść miejscówkę".

ale każdy to drogę powinien przejść sam, ucząc się szukania dobrych warunków pogodowych,
znajdując dobre miejsca, wiedząc jak ustawić swój aparat, wiedząc jak przygotować zdjęcie w "słynnym PSie". Nie lubię dróg na skróty ;););)
Pewnie "samotna walka" lepiej kształtuje charakter. Niestety ten sposób pozbawia realizacji swojej pasji ważnego aspektu jakim jest wspólna zabawa.
Myśle, że tutaj mocno się różnimy w podejściu. To co piszesz to nie droga na skróty, a mocny samorozwój.
Nawet jeśli ustawisz 5-10 osób w tym samym miejscu, nastawisz tak samo sprzęt, powiesz na co zwracasz uwagę, to i tak otrzymasz zupełnie inne zdjęcia. Zaprawione indywidualnym spojrzeniem, wrażliwością, ciekawością świata.
Za tp otrzymasz coś jeszcze, czego nie będziesz miał szansy fotografując samotnie:
- wymianę doświadczeń
- kompanów do rozmów
- konstruktywną krytykę, która pomoże usprawić Twój warsztat
- wspaniałych przyjaciół
- i wiele, wiele innych, zwyczajnie ludzkich aspektów.

osobiście polecam model "zbiorowy", aczkolwiek szanuję również "samotne wilki", dążące do swojego rozwoju.
Proszę tylko weź poprawkę na tego typu spojrzenie, bo w SPFL raczej preferujemy wspólne focenie.

krakowiak79

  • Gość
Odp: [widok]Centusie krakowscy....
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 16, 2012, 05:02:07 pm »
Na szczęście dla nas wszystkich (i dla mnie też, żeby było jasne) w tym miejscu większość z nas ma inną filozofię myślenia. Wiem, że mogę pożyczyć szkło na które mnie nie stać, ktoś mi podpowie jak ulepszyć warsztat i wejdę, tam, gdzie być może bym nigdy nie wszedł. I wiem że to samo spotka innych odemnie :-P
Ech...

Zdjęcia bardzo fajne.

Ja też mam znajomych i kilku przyjaciół, z którymi chleb z różnych pieców jadałem i wiem,
że mogę i zabrać prawie wszędzie i że będą na tyle uważali, że nie skręcą sobie karku,
robiąc problem sobie, mi i właścicielom różnych nieruchomości. Czym innym jest pożyczenie
szkła, czym innym spacer po lotnisku, a czym innym chodzenie po oblodzonym, spadzistym dachu :)

krakowiak79

  • Gość
Odp: [widok]Centusie krakowscy....
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 16, 2012, 05:12:45 pm »

Za tp otrzymasz coś jeszcze, czego nie będziesz miał szansy fotografując samotnie:
- wymianę doświadczeń
- kompanów do rozmów
- konstruktywną krytykę, która pomoże usprawić Twój warsztat
- wspaniałych przyjaciół
- i wiele, wiele innych, zwyczajnie ludzkich aspektów.

osobiście polecam model "zbiorowy", aczkolwiek szanuję również "samotne wilki", dążące do swojego rozwoju.
Proszę tylko weź poprawkę na tego typu spojrzenie, bo w SPFL raczej preferujemy wspólne focenie.

Doskonale się z Tobą zgadzam. I zdjęcia takie jak poniżej powstają głównie "przy współudziale" znajomych z aparatem :)
I podpisuję się obiema rękami pod wszystkimi punktami, które wymieniłeś.
Natomiast zdjęcia w Krakowie to zupełnie inna bajka...








Spad

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 6421
  • Vieux Charles
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: [widok]Centusie krakowscy....
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 16, 2012, 05:21:12 pm »
czym innym chodzenie po oblodzonym, spadzistym dachu :)
Przykład cokolwiek chybiony. Swego czasu - krótko co prawda - pracowałem na spadzistych dachach (bez związku z ksywą ;) ) i podstawową zasadą była ta, żeby nie pchać się tam samemu.
Ale też nigdy nie było sytuacji, że umiejscowienie dachu miało pozostać tajemnicą przed kimkolwiek.
A tu chodzi przecież nie o lód na dachu, tylko o zasadę "to moja  miejscówka", prawda? ;) Zdecydowanie - dość zasadnicza różnica w podejściu do zagadnienia  ::)

Dyziek

  • Wiadomości: 2296
  • Potas:)
    • Zobacz profil
    • www.dyziek.com
  • Skąd: Mińsk Mazowiecki
Odp: [widok]Centusie krakowscy....
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 16, 2012, 06:31:12 pm »
Ja tak na marginesie o zdjęciach;) Super robota :)