Autor Wątek: Ostrava 2014 cz.1 by Kamio  (Przeczytany 1753 razy)

Kamio

  • Wiadomości: 437
    • Zobacz profil
  • Skąd: Jaworzno
Ostrava 2014 cz.1 by Kamio
« dnia: Wrzesień 26, 2014, 04:45:02 pm »
1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.


Pozdrawiam :)

Złoty

  • Wiadomości: 4272
  • Explore. Dream. Discover.
    • Zobacz profil
    • Aeroholic!
  • Skąd: Warszawa
Odp: Ostrava 2014 cz.1 by Kamio
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 26, 2014, 04:51:46 pm »
Kamio, jeden naj ale w sumie dość podobne zdjęcia, jednostajnie. Popróbuj z ciekawszą obróbką - co Ci szkodzi :)

pilotex

  • Wiadomości: 994
    • Zobacz profil
  • Skąd: Sosnowiec
Odp: Ostrava 2014 cz.1 by Kamio
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 26, 2014, 07:58:47 pm »
Wywaliłabym ostatnie, jak dla mnie trochę za mocno poruszone :) Reszta za złotym, poszalej z kadrowaniem trochę :)
Pozdrawiam,
Ewa

Rzepka

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 3301
  • Modelarz :)
    • Zobacz profil
    • RzepkaPHOTO
  • Skąd: Bielsko-Biała (EPBA)
Odp: Ostrava 2014 cz.1 by Kamio
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 26, 2014, 08:54:19 pm »
Jest poprawnie ale za Złotym trochę nudą wieje... Myślę, że warto powalczyć bo jest na czym :)
Pozdrawiam :)

fan

  • Wiadomości: 682
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Odp: Ostrava 2014 cz.1 by Kamio
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 26, 2014, 09:10:07 pm »
Przeglądam forum i czekam na jakiś spektakularny secik z Ostravy...

Na razie wszyscy mają to samo, nuda. Taka bardziej spotterka bez jaj niż zapierające dech w piersiach kadry.

Jak dla mnie 2, 5, 9, 10 jakieś takie nieostre ciągnięte "za uszy", żeby było dobrze.

Jak "naj" wybieram standardową jedynkę.

Złoty

  • Wiadomości: 4272
  • Explore. Dream. Discover.
    • Zobacz profil
    • Aeroholic!
  • Skąd: Warszawa
Ostrava 2014 cz.1 by Kamio
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 26, 2014, 09:46:03 pm »
.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2014, 10:01:08 pm wysłana przez Złoty »

Carlito

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 3354
    • Zobacz profil
  • Skąd: Żyrardów/Biała Podlaska
Odp: Ostrava 2014 cz.1 by Kamio
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 26, 2014, 10:08:22 pm »
Przeglądam forum i czekam na jakiś spektakularny secik z Ostravy...

fan, bo do Ostravy to sie nie po zdjecia jedzie... ;-)

Kamio

  • Wiadomości: 437
    • Zobacz profil
  • Skąd: Jaworzno
Odp: Ostrava 2014 cz.1 by Kamio
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 26, 2014, 10:15:28 pm »
Naszło mnie na dość bolące przemyślenia. Żebyście sobie nie pomyśleli... że Kamio zjeb*ł robotę i teraz nie umie się przyznać do błędu lub nie lubi jak się go krytykuje. Fotografuje od lat 5, swego czasu soniakiem, teraz nikonem. Najmniej chodzi mi w tym momencie o sprzęt czy doświadczenie/umiejętności etc. Wszyscy dobrze znamy wymówki w stylu ,,nie mam takiego sprzętu jak wyyy" ,,mój aparat przy waszych to kalkulator więc proszę nie oceniajcie mnie źle". Gdybym tak myślał czy kierował się takimi niezbyt mądrymi ocenami, że jeśli nie mam sprzętu z najwyższej półki to nie mogę zrobić dobrego zdjęcia to chyba nigdy bym nie dołączył do SPFL bo umówmy się, po co? Ale tak nie myślę, wręcz przeciwnie. Prezes kiedyś bardzo mądre zdanie powiedział w pewnym materiale ,,nie sprzęt robi zdjęcie". Niemniej jednak sprzęt chcąc nie chcąc ma znaczenie. Bo fotka z D800 + stałki 300 z TC1.4 różni się od fotki z D7000 + 70-300. Kolejność wrzucania wątków na forum również ma znaczenie. Nie oszukujmy się. Jeżeli ktoś wrzuci bardzo mocny set to każdy kolejny będący słabszym z różnych względów będzie dla użytkowników słabym lub nudnym.

W tym sezonie Ostrawa to były jedyne pokazy lotnicze z palnikami na których mogłem być. Czekałem na nie od początku tego roku. Na kilka dni przed bardzo mocno się rozchorowałem. Pojechałem tam mimo przyjmowania codziennie zastrzyków i innych leków. Wszystko było na NIE. Postawiłem jednak na swoje, dotarłem na pokazy mimo przeciwności losu i odmowy lekarza. Minęło kilka dni, dość niepewnie otworzyłem folder i? Przeglądając kolejne zdjęcia, obrabiając je czułem wczoraj i dziś niesamowitą dumę z samego siebie. Pierwszy raz kończąc obróbkę byłem z siebie cholernie zadowolony. Przez moją głowę przechodziły mnie myśli i nadal przechodzą, że to najlepsze sety (ten i cz.2) w całym moim dorobku. Jak widać myliłem się dość bardzo. Co gorsza mimo komentarzy, ja dalej uważam, że zdjęcia się bronią, mało tego... dalej uważam, że są jednymi z najlepszych jakie kiedykolwiek poczyniłem, że zasługują na więcej niż to dobijające słowo ,,poprawne". Wiecie co? Chyba się wypaliłem albo nie ma już miejsca dla mnie w świecie fotografii lotniczej.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2014, 10:19:02 pm wysłana przez Kamio »

Złoty

  • Wiadomości: 4272
  • Explore. Dream. Discover.
    • Zobacz profil
    • Aeroholic!
  • Skąd: Warszawa
Odp: Ostrava 2014 cz.1 by Kamio
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 26, 2014, 10:26:55 pm »
Kamio, bardzo wiele racji w tym co piszesz - sprzet, kolejnosc itp, itd i to super, ze sie tego nauczyles. Pamietaj jednak o kilku sprawach, p wiekszosci mowil hesja. Po pierwsze - to sa Twoje zdjecia i Ty masz byc dumny i Tobie maja sie podobac! Po drugie, Ostrava to pokazy szczegolne, cala masa nas focacych to samo ramie w ramie. Zeby sie przebic trzeba czegos niezwyklego, bardzo szczegolnego. Dobierajac zestaw wybrales bardzo podobne zdjecia, szare samoloty na bardzo podobnym niebie - to stwarza wrazenie powtorzen. Kolejna rzecz to... nie spieszyc sie. Daj sie zdjeciom przespac i obejrzyj je na drugi dzien na swiezo. Helps a lot;). I na koniec - to nie jest zly set ale zaraz wszyscy beda rzygac Ostrava, caly FB zawalony Drakenami;). To jest super ze sie dzielisz emocjami, bardzo to doceniam. Ale nie dramatyzuj i nie przejmuj sie krytyka. Zbyt mocno:)

Zibi

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 570
    • Zobacz profil
  • Skąd: Siemianowice Śląskie
Odp: Ostrava 2014 cz.1 by Kamio
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 26, 2014, 10:41:11 pm »
Kamio , Złociutki wyrwał mi z ust to co chciałem napisać więc nie będę tego powielał , najważniejsza jest zabawa i to że się spotykamy ;)
a fotki to  tylko dodatek , aparat w łapę i foć chopie  :D bo tragedi niema  ;)

Rzepka

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 3301
  • Modelarz :)
    • Zobacz profil
    • RzepkaPHOTO
  • Skąd: Bielsko-Biała (EPBA)
Odp: Ostrava 2014 cz.1 by Kamio
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 26, 2014, 10:44:24 pm »
Hehe Kamio w sumie to bardzo dobrze napisałeś  i tak jak mówi Złoty jest dużo prawdy w tych słowach! Ile to już razy myślałem, że to będzie mój najlepszy set w życiu a potem hmm no komentarze tego nie potwierdzały i jak się często po paru dniach okazywało sam świeżym okiem też już bym tak "wysoko" takiego setu nie ocenił :) Sprzęt oczywiście daje duuuużo możliwości ale trzeba go umiejętnie wykorzystywać, ale o tym wiemy chyba wszyscy :)
Pozdrawiam :)

look

  • Wiadomości: 72
    • Zobacz profil
  • Skąd: epll
Odp: Ostrava 2014 cz.1 by Kamio
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 27, 2014, 06:27:38 pm »
Przeglądam forum i czekam na jakiś spektakularny secik z Ostravy...

Na razie wszyscy mają to samo, nuda. Taka bardziej spotterka bez jaj niż zapierające dech w piersiach kadry.

Jak dla mnie 2, 5, 9, 10 jakieś takie nieostre ciągnięte "za uszy", żeby było dobrze.

Jak "naj" wybieram standardową jedynkę.

Fan, prawie zabiłeś w chłopie pasje.

Zeus mi się podoba najbardziej z tego setu.

larky

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 2121
  • Incommunicado
    • Zobacz profil
    • larky.pl
  • Skąd: Otwock
Odp: Ostrava 2014 cz.1 by Kamio
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 27, 2014, 07:16:28 pm »
Przeglądam forum i czekam na jakiś spektakularny secik z Ostravy...

Na razie wszyscy mają to samo, nuda. Taka bardziej spotterka bez jaj niż zapierające dech w piersiach kadry.

Jak dla mnie 2, 5, 9, 10 jakieś takie nieostre ciągnięte "za uszy", żeby było dobrze.

Jak "naj" wybieram standardową jedynkę.

Fan, prawie zabiłeś w chłopie pasje.

Zeus mi się podoba najbardziej z tego setu.

No fan ma to do siebie, że potrafi człowiekowi wskazać miejsce w szyku :D
Kamio powinien wyrzeźbić jakieś rowki od płyt gramofonowych czy cóś to może by sobie jego szacun zaskarbił hehehe.

A tak serio mówiąc to fotki są poprawne i tyle. Takie były warunki - światło, wilgotność, przejrzystość powietrza i co tam sobie dopowiecie.
Żeby się przebić przy takiej ilości ludzi trzeba faktycznie złapać unikalny kadr, oderwanie, moment z flarami i czasem (choć nie zawsze) dłuuuga lufa i dobry crop w tym pomagają.
Do tego oczojebna obróbka i przyzwoite kadrowanie i sprawa załatwiona.

Moją wypowiedź traktujcie pół żartem, pół serio. Odpowiednią połówkę wybierzcie sami :P

Carlito

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 3354
    • Zobacz profil
  • Skąd: Żyrardów/Biała Podlaska
Odp: Ostrava 2014 cz.1 by Kamio
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 27, 2014, 07:38:52 pm »
Rowki od plyt gramofonowych... :) larky pojechales ;)
A co do meritum podobnie to widze.

norek

  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
    • Prywatna galeria fotografii
  • Skąd: Łódź
Odp: Ostrava 2014 cz.1 by Kamio
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 27, 2014, 09:16:54 pm »
Kamio , Złociutki wyrwał mi z ust to co chciałem napisać więc nie będę tego powielał , najważniejsza jest zabawa i to że się spotykamy ;)
a fotki to  tylko dodatek , aparat w łapę i foć chopie  :D bo tragedi niema  ;)

Zgadzając się z tym, co napisał Zibi, pozwolę sobie wrzucić cytat z dzisiaj z samego siebie, z innego postu ze zdjęciami z Ostrawy:

"Do czego zmierzam - robimy to wszystko dla zabawy. Jasne, chcemy żeby nasze zdjęcia się podobały, można się było nimi pochwalić ale nie aż tak, żeby laski majtki ściągały (no dobra, może trochę ;)).

Ja mam fun z tego, że mimo targania kilku kg. na plecach, stania cały dzień w słońcu w polu albo strefie foto (w sumie to niewielka różnica :)), jednocześnie mogę przez cały dzień podziwiać to, co mnie kręci - maszyny w locie. I tak, jak warto słuchać rad wszystkich bardziej doświadczonych, starać się robić coraz lepsze foty, tak nie należy zapominać, że nawet gdyby wszystkim dookoła się nie podobały nasze zdjęcia - to najważniejsze dla nas jest to, że mieliśmy wielką frajdę w czasie ich robienia."

Także Kamio - cokolwiek by o Tobie mówili, pisali etc. (ważne, żeby nie przekręcali nazwiska :)) rób dalej to co robisz, bo bardzo to lubisz.