Autor Wątek: D5100 i problem z Bigmą I  (Przeczytany 1809 razy)

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21598
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: D5100 i problem z Bigmą I
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 23, 2012, 02:22:35 pm »
w temacie płotów możesz pogadać z voltem
zza niejednego przychodziło mu focic samoloty
i na zwykłe pokazy zawsze ze sobą wozi jakiś płot bo bez niego focic nie potrafi :P
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

JIMIX

  • Wiadomości: 528
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: D5100 i problem z Bigmą I
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 23, 2012, 02:50:19 pm »
Trzeba coś robić, żeby nie zwariować... Jedni szaleńcy fotografują samoloty, inni gołe baby, a Ty płoty świata... :)

Ja tam jestem na tak. Jeśli tylko znajdzie się w kolekcji cykl o Wielkim Chińskim Płocie, czy resztach Płotu Berlińskiego.

Eskel

  • Wiadomości: 93
    • Zobacz profil
  • Skąd: Swinoujscie
Odp: D5100 i problem z Bigmą I
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 23, 2012, 05:54:49 pm »
Podobno najlepsze ploty sa w Plocku ...
 :D :D

Eskel

  • Wiadomości: 93
    • Zobacz profil
  • Skąd: Swinoujscie
Odp: D5100 i problem z Bigmą I
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 24, 2012, 02:34:32 pm »
Dzisiaj testowalem Bigme z d300s na obiektach w ruchu. Tryb autofokusa srodkowy pnkt ostrosci i priorytet ostrosci no i wyniki sa duzo lepsze niz w d5100 zadnego zacinania autofokusa, jezeli zrobilem nieostre zdjecie to byla to faktycznie moja wina, tw bf jest w minimalnym zakresie.

Jamal

  • Wiadomości: 2858
    • Zobacz profil
  • Skąd: Trochę tu, trochę tam...
Odp: D5100 i problem z Bigmą I
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 24, 2012, 03:14:58 pm »
Eskel, nie ma czegoś takiego jak BF w minimalnym zakresie. On jest i to jest wada egzemplarza lub go nie ma i szkło jest sprawne.
Pozdrawiam serdecznie!
Jamal
www.barthez.com.pl

Eskel

  • Wiadomości: 93
    • Zobacz profil
  • Skąd: Swinoujscie
Odp: D5100 i problem z Bigmą I
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 28, 2012, 09:28:41 am »
Jamal, nie mogę się z tobą zgodzić, bo może być niewielki BF, który można skorygować mikroregulacją w body (niestety nie D5100). Zwróciłem sie do serwisu o podanie szczegółów testu i oto odpowiedź:
Witam,

Przekazuję  informacje z działu technicznego.

"Przy współpracy z nadesłanym body (NIKON D5100 nr fab.: 6073108) najostrzejszy punkt znajdował się 20 cm za fotografowanym obiektem, test przeprowadzono dla zalecanej przez Sigmę referencyjnej odległości 40 x wartość ogniskowej (2m dla 50mm i 20m dla 500mm).

Należy pamiętać, że odchyłka w wyrażona w centymetrach nie przekłada się w stosunku 1:1 dla jednostek mikroregulacji dostępnej w aparacie. Ponadto kalibracja w serwisie pozwala na znacznie większe przesunięcie punktu ostrości niż jest to możliwe z poziomu mikroregulacji aparatu – może okazać się, że pomimo ustawienia mikroregulacji na najwyższą dostępną wartość, obiektyw nadal ustawia ostrość za fotografowanym obiektem."

Pozdrawiam,

Jamal

  • Wiadomości: 2858
    • Zobacz profil
  • Skąd: Trochę tu, trochę tam...
Odp: D5100 i problem z Bigmą I
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 28, 2012, 11:22:38 am »
Eskel, obiektyw jest niesprawny, cokolwiek byś nie kombinował i jakiegokolwiek wytłumaczenia byś nie szukał - nie działa poprawnie z Twoim, wyregulowanym body. W innych może pomóc regulacja, ale jak Ci serwisant napisał, może też zabraknąć skali mikroregulacji. Skalę problemu jaki ma szkło do referencyjnej puszki serwisowej sam widzisz. Wszelkie wyjścia z sytuacji masz opisane.
Pozdrawiam serdecznie!
Jamal
www.barthez.com.pl

Eskel

  • Wiadomości: 93
    • Zobacz profil
  • Skąd: Swinoujscie
Odp: D5100 i problem z Bigmą I
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 28, 2012, 01:50:29 pm »
Jamal, wiem wiem  i dziękuje Ci za Twoją cierpliwość do mnie (widzę jak "znosisz mnie w miłości" ;))). Ponieważ do firmy musiałem na mus zrobić zakupy w sierpniu właśnie zakupiłem D7000. Jeżeli Bigma nie da rady to oddam ją i wezmę od jednego naszgo kolegi z forum ze Świnoujścia Sigme 120-400 OS HSM, sprawdzoną i sprawną.

Eskel

  • Wiadomości: 93
    • Zobacz profil
  • Skąd: Swinoujscie
Odp: D5100 i problem z Bigmą I
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 01, 2012, 12:00:48 pm »
Witam, niestety zapowiada się koniec pierwszego sezonu. D7000 nie pluje olejem i sprawuje się całkiem sympatycznie, dodatkowo podregulowałem Bigmę. W dziale przyroda umieściłem kilka testowych fotek z inwentaryzacji mew w moim mieście:
http://spfl.pl/forum/index.php/topic,6751.0.html

zibimasow

  • Wiadomości: 392
    • Zobacz profil
  • Skąd: Dęblin
Odp: D5100 i problem z Bigmą I
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 01, 2012, 12:56:24 pm »
Z tym olejem wstrzymaj się do większego przebiegu :) Majne d7000 ma 19tyś i jest czyściutko  na szczęście :D
EPDE

Edelmann

  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Skąd: Milicz
Odp: D5100 i problem z Bigmą I
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 03, 2012, 01:45:43 am »
19 tysiaków?. Eskel po pierwszych testach plus inwentaryzacja mew ma już pewnie coś koło tego ;D