Autor Wątek: jaki dysk????  (Przeczytany 783 razy)

wilk

  • CZŁONEK HONOROWY
  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 5909
    • Zobacz profil
  • Skąd: Bydgoszcz
Odp: jaki dysk????
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 23, 2013, 09:24:58 pm »
wiec te 128GB to takie senwone minimum to komfortowej pracy i nie zastanawiania sie ile nam jeszcze miejsca zostalo

tak na pół roku :(,
padł mi właśnie 128GB ( miałem właśnie robić reinstalkę ;) ), no ale za to teraz sobie machnąłem 256GB i to jest właśnie rozmiar na system i instalki;
reszta klamotów na dyskach innych niż system.

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: jaki dysk????
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 23, 2013, 09:35:14 pm »
no z tym 256 pelna zgoda, sam niedawno wymienilem 128 na 256 :) tylko bez awarii na szescie - odpukac

PC

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 493
    • Zobacz profil
    • Pokazy Lotnicze Online
  • Skąd: Bytom
Odp: jaki dysk????
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 23, 2013, 09:51:08 pm »
Tez ostatnio zmieniałem kompa, wybór padł na SSD oraz dodatkowy dysk 3,5" SATA, finanse tez grały główną rolę wiec wyszedł SSD 64GB i dodatkowe 1 TB / z starego kompa ma drugi dysk 1 TB /. Jesli chodzi chodzi o duze dyski 2TB , to sie narazie wstrzymałem, te które sprzedaliśmy  w zasadzie wszystkie wróciły do serwisu i wymiany...
na system 64GB w zupełnie wystarcza, na zdjęcia  nawet SSD 500GB byłoby mało wiec nie ma sensu na ten cel dopłacać... dyski SATA3 tez są szybkie.

Jesli masz certyfikat z kodem windows 7 zainstalujesz z dowolnej płytki, jesli nie masz... to Cie zrobili :)


kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: jaki dysk????
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 23, 2013, 09:58:42 pm »
Cytuj
na zdjęcia  nawet SSD 500GB byłoby mało

na trzymanie owszem, ale na biezaca obrobke 128/256 spokojnie wystarczy - set z pojedynczych pokazow to od kilkunastu do kilkudziesieciu gb
i jak juz mamy tego ssd to wygodnie sie na nim trzyma biezacy material

Mori

  • Wiadomości: 1863
    • Zobacz profil
    • Moje fotoloto
  • Skąd: EPMB
Odp: jaki dysk????
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 24, 2013, 10:55:26 am »
No dokładnie. Na sam system SSD 64GB wystarczy ale trzeba trochę wolnego miejsca żeby na nim, jako na na najszybszym, obrobić jakąś bieżącą paczkę zdjęć.
A wtedy te 20GB wolnego które pozostanie po windzie to nie za dużo. I trzeba jeszcze pamiętać że im mniej dysku pozostanie po systemie tym intensywniej jest on wykorzystywany co powoduje jego wcześnejsze potencjalne zużycie.
SSD mają określoną liczbę cykli zapisu/odczytu a potem to już loteria jak długo podziałają.
¡¡¡ ǝɔuoɹpǝıq ʍ ɹnʇɐıʍɐlʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıu

https://500px.com/p/boguckimarcin