Autor Wątek: jaki dysk????  (Przeczytany 795 razy)

sqpien

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 2802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
jaki dysk????
« dnia: Listopad 28, 2012, 11:56:26 am »
Pytanie do Madrych:

- dysk zmuszonym kupić, zapewne coś powyżej 1T - celowałem w 2T - na magistrali SATA do urządzenia stacjonarnego to ma być.
W co celować?
Czego unikać?
zależy mi na dobrym stosunku cena/bezawaryjność, na głośność nie patrze wcale ani prędkość chyba nie będzie az tak decydującą - wszak nie wkładam go do komputera optycznego.

Pytanie dodatkowe - komputer kupiony byl z Win 7 ultimate - wszystko działa legalnie, się łączy i poprawia, ale nie dostalem plytki, mialo byc potem i sie kontakt urwal...
Czy istnieje metoda na podstawie dysku twardego z systemem na którym działa komputer obecnie podpiac ten nowo zakupiony i na nim zalozyc? (tylko fachowcy nie smiac sie, pytam bo moze mozliwosc jest a nie znam tego systema tylko uzywam)
POZDRAWIAM!
SP5VJS
SP-0330-WA
Sqpien

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: jaki dysk????
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 28, 2012, 12:10:11 pm »
pytanie za 100 pkt - co masz obecnie w tym kompie
jakis jeden dysk na ktorym jest wszystko i ktory chcesz zastapic/wymienic na wiekszy
czy chcesz po prostu dolozyc kolejny dysk ?

jaki mamy buidzet na te przyjemnosci ?

sqpien

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 2802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: jaki dysk????
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 28, 2012, 12:34:52 pm »
Chce dołozyc drugi, ale z racji działania systemu to ten nowy ma być dyskiem na którym będzie od nowa postawiony system a stary będzie magazynem danych.
A z budzetem - no jak zwykle krucho...
POZDRAWIAM!
SP5VJS
SP-0330-WA
Sqpien

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: jaki dysk????
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 28, 2012, 01:33:17 pm »
a napisz jeszcze dokladnie jaki masz ten stary dysk - firma/model - to zobaczymy czy lepiej dokupic cos na magazyn czy zrobic odwrotnie (w zaleznosci co bedzie lepsze)
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2012, 01:43:36 pm wysłana przez kichu »

wilk

  • CZŁONEK HONOROWY
  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 5909
    • Zobacz profil
  • Skąd: Bydgoszcz
Odp: jaki dysk????
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 28, 2012, 07:28:10 pm »
ZK

deoc

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 2785
  • i wtedy wchodze ja... caly na bialo...
    • Zobacz profil
  • Skąd: Czestochowa
Odp: jaki dysk????
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 28, 2012, 07:32:00 pm »
znowu trzeba sqpniowi wcisnac SSD chociaz 64GB i jak musi to jakies 1,5TB na reszte :P

sqpien

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 2802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: jaki dysk????
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 30, 2012, 08:07:52 am »
system o starym pisze:  WDC WD10EVDS

aaa Deoc czemu znowu???
POZDRAWIAM!
SP5VJS
SP-0330-WA
Sqpien

deoc

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 2785
  • i wtedy wchodze ja... caly na bialo...
    • Zobacz profil
  • Skąd: Czestochowa
Odp: jaki dysk????
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 30, 2012, 07:48:59 pm »
i tak, ze Cie nie namowili - ale jesli chcesz komfortowo pracowac, to powinienes na system zaadoptowac jakis dysk "SSD"- uwazam, ze jak nie masz zbyt wielu aplikacji, ktorych uzywasz to 64GB spokojnie na to wystarczy...a do tego jakis dysk na magazyn - pojemnosci np. 1,5TB i masz chwile spokoju :) Ew. mozesz rozbic to na dwie operacje - czyli na poczatek SSD i postawic sobie system, a dysk ktory masz 1TB posprzatac i za miesiac-dwa jak bedziesz potrzebowal to dokupic 2gi taki lub wiekszy dysk

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: jaki dysk????
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 30, 2012, 08:00:19 pm »
sensowne minimum w obecnych czasach jesli chodzi o ssd to raczej bym 128GB widzial - z czasem to winda potrafi zdjec dobre 40 pare, na 64GB bedziesz sie kisił
a tez nie o to chodzi, zeby kazda pierdole trzymac na dysku magazynie, bo na SSD ledwo sie miejsce konczy
warto pamietac ze 64GB katalogowe to nie jest 64GB miejsca na dysku :) vide przeliczanie producentow

samsung 830 po wypuszczeniu nowszej serii pieknie tanieje


sqpien

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 2802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: jaki dysk????
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 08, 2012, 09:16:48 am »
Dziekuję za podpowiedzi, ale chyba stosunek pojemności do ceny nie za bardzo korzystny. I to xco Kicu napisal - czasami system sobiie zarezerwuje pzrestrzeń do pracy i lipa sie robi...
POZDRAWIAM!
SP5VJS
SP-0330-WA
Sqpien

Tomaszek

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 1483
    • Zobacz profil
  • Skąd: Katowice
Odp: jaki dysk????
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 09, 2012, 10:56:39 am »
Stosunek pojemności do ceny w przypadku SSD jeszcze długo nie będzie tak korzystny jak w przypadku tradycyjnych dysków, za to szybkość pracy systemu wynagradza to z nawiązką.

Jamal

  • Wiadomości: 2858
    • Zobacz profil
  • Skąd: Trochę tu, trochę tam...
Odp: jaki dysk????
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 10, 2012, 09:46:22 am »
Tylko nie proście Tomaszka o pomoc w zakupie dysku, bo kupi niebieski...
Pozdrawiam serdecznie!
Jamal
www.barthez.com.pl

Mori

  • Wiadomości: 1863
    • Zobacz profil
    • Moje fotoloto
  • Skąd: EPMB
Odp: jaki dysk????
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 23, 2013, 04:32:49 pm »
uwazam, ze jak nie masz zbyt wielu aplikacji, ktorych uzywasz to 64GB spokojnie na to wystarczy...

Też tak uważałem i kupiłem do notebooka dysk SSD 64GB. Teraz pluję sobie w brodę że nie dołożyłem trochę do 128GB.

No niestety po zainstalowaniu Windows 7 Professional i podstawowego zestawu wykorzystywanego softu to wolnego miejsca na dysku zostało mi jakieś naście GB.
Wprawdzie jestem programistą ale wszystek specjalistyczny soft do programowania to może 1GB. Nie pytajcie mnie na co winda zjadła koło 40GB. I pomyśleć że Win98 spokojnie stawiało się na 100MB.
A trzeba jeszcze pamiętać że każda następna wersja windy "zeżre" pewnie jeszcze więcej dysku niż 7-ka.

Samych MP3 mam z 9GB więc trzymam je teraz na karcie SD  ;D bo dysku już doładowywać za bardzo nie mogę.
¡¡¡ ǝɔuoɹpǝıq ʍ ɹnʇɐıʍɐlʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıu

https://500px.com/p/boguckimarcin

Tomaszek

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 1483
    • Zobacz profil
  • Skąd: Katowice
Odp: jaki dysk????
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 23, 2013, 09:18:52 pm »
Bo dysk SSD nie nadaje się na jedyny dysk. W stacjonarnym kompie jako dysk systemowy sprawdza się znakomicie. Też mam 64 GB i po zainstalowaniu windy i potrzebnych programów zostaje jakieś 20 GB wolnego. Dla mnie wystarcza, tyle że oprócz tego mam jeszcze drugi dysk 1 TB na całą resztę...

Ty Jamal nie cfaniakuj, bo jakby nie ten niebieski dysk co Ci kupiłem to byś swoje zdjęcia dzisiaj oglądał tylko na naszym forum. Pamiętaj też, że na półce obok leżał różowy... :)

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: jaki dysk????
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 23, 2013, 09:20:32 pm »
Tomaszek, ale nie chodzi nawet o jedyny dysk - ja tez mam kilka dyskow - ale fajnie sobie np. wziac zestaw zdjec z pokazow (50-60GB) przegladac go i obrobic na SSD - a po wszystkim
wyrzucic do archiwum na HDD

o tym ze szybciej sie chociazby przeglada fotki na SSD to nie trzeba pisac (czas dostepu)

wiec te 128GB to takie senwone minimum to komfortowej pracy i nie zastanawiania sie ile nam jeszcze miejsca zostalo

« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2013, 09:22:35 pm wysłana przez kichu »