Autor Wątek: Wybór sprzętu-Nikon... tylko co dalej? (HELP!)  (Przeczytany 3115 razy)

pilotex

  • Wiadomości: 994
    • Zobacz profil
  • Skąd: Sosnowiec
Wybór sprzętu-Nikon... tylko co dalej? (HELP!)
« dnia: Sierpień 16, 2012, 12:04:02 am »
Witam. W najbliższym czasie planuje wymianę sprzętu z Sony A200 (eh, u mnie w fotografii lotniczej się nie sprawdził, w dodatku się popsuł) na Nikon-do 2000-3000 zł. Tylko teraz, co byście mi polecili za model? W sumie w fotografii lotniczej trochę "siedzę", ale wolałabym coś jeszcze "nieskomplikowanego"-wiedzę wolę zdobywać stopniami, by efektywniej wykorzystywać możliwości lustra-na jeszcze lepszy sprzęt przyjdzie czas, gdy zacznę sama zarabiać. Pomożecie? Wolę spytać się Was, niż kupować lustrzankę za radą jednej osoby, jak było w przypadku Sony.
Pozdrawiam ;)
Pozdrawiam,
Ewa

OM

  • Wiadomości: 1038
    • Zobacz profil
  • Skąd: KRK
Odp: Wybór sprzętu-Nikon... tylko co dalej? (HELP!)
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 16, 2012, 02:09:27 am »
hmmm może Nikon d5100? Wprawdzie szału nie ma i z bigmą nie działa, ale przy lekkim zaangażowaniu spokojnie można nim wydziergać set aplikacyjny  ;)
Na dzień dobry moim zdaniem idealny i spokojnie zmieścisz się cenowo, a reszte na obiektyw. Pakiet startowy nikon d5100 +nikkor 70-300 VRII ;)

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21599
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: Wybór sprzętu-Nikon... tylko co dalej? (HELP!)
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 16, 2012, 08:41:00 am »
ZO
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

Rzepka

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 3301
  • Modelarz :)
    • Zobacz profil
    • RzepkaPHOTO
  • Skąd: Bielsko-Biała (EPBA)
Odp: Wybór sprzętu-Nikon... tylko co dalej? (HELP!)
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 16, 2012, 10:34:55 am »
Ja chyba jednak poszedłbym w D90, używkę można kupić w dobrej cenie a ergonomia jest dużo na +, matryca jak w D300 i górny wyświetlacz może być naprawdę pomocny ;)
Pozdrawiam :)

nurek

  • Wiadomości: 4841
  • piloci do maszyn!
    • Zobacz profil
    • mój świat fotografii lotniczej
  • Skąd: EPLL/EPKK
Odp: Wybór sprzętu-Nikon... tylko co dalej? (HELP!)
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 16, 2012, 10:46:55 am »
Za Rzepką. Myślę, że D5... może dość szybko ograniczać funkcjonalnoscią.
Pozdrawiam

zibimasow

  • Wiadomości: 392
    • Zobacz profil
  • Skąd: Dęblin
Odp: Wybór sprzętu-Nikon... tylko co dalej? (HELP!)
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 16, 2012, 02:55:11 pm »
Ja również w niedalekiej przyszłości będę zmieniać puszkę i będzie to  d90 :)
EPDE

pilotex

  • Wiadomości: 994
    • Zobacz profil
  • Skąd: Sosnowiec
Odp: Wybór sprzętu-Nikon... tylko co dalej? (HELP!)
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 16, 2012, 05:53:40 pm »
Właśnie rozmawiałam ze sprzedawcą z fotojokera i poleciła mi D5100, a na moją propozycję D90-tki, odparła: "To przestarzały sprzęt" ;) I tutaj rozgrywa się walka-myślałam o D90 lub o D5100, ale właśnie obawiam się co do D5100, że szybko wyczerpie moje aspiracje (:P)
Pozdrawiam,
Ewa

zibimasow

  • Wiadomości: 392
    • Zobacz profil
  • Skąd: Dęblin
Odp: Wybór sprzętu-Nikon... tylko co dalej? (HELP!)
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 16, 2012, 05:59:33 pm »
Stary ale jary jak to mówią :P
EPDE

OM

  • Wiadomości: 1038
    • Zobacz profil
  • Skąd: KRK
Odp: Wybór sprzętu-Nikon... tylko co dalej? (HELP!)
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 16, 2012, 07:01:19 pm »
To jest analogiczne do zakupu/prowadzenia auta, tak czy owak, jak pierwszy raz siądziesz za jakimkolwiek kółkiem (na nikonie), bedzie wow. Załóżmy, że prowadzisz nowszą, ale jednak popierdółkę D5100, obok na pasie sunie D90, starszy model,  ale bardziej komfortowy, jest welurek, duży bagażnik, silnik też niczego sobie, zimny łokieć jest grany itd. itp. Kto powiedział, że popierdółką D5100 nie wyprzedzisz go, albo nie zajedziesz mu drogi  ;), wszystko zależy od warunków atmosferycznych, przyczepności kół, nawierzchni, korków, robót drogowych i biometru na dokładkę, a potem ile satysfakcji jak się uda... ;D

Moim zdaniem na początek na prawde D5100 wystarczy, tylko nie należy się do niego przywiązywać , bo to aparat przejsciowy i treningowy, ale jako starter wystarczajacy ;) Rok, może troche wiecej, jak się osiągnie pewien poziom i warsztat to zmiana na coś lepszego, a potem ile radości i satysfakcji :)

Rzepka

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 3301
  • Modelarz :)
    • Zobacz profil
    • RzepkaPHOTO
  • Skąd: Bielsko-Biała (EPBA)
Odp: Wybór sprzętu-Nikon... tylko co dalej? (HELP!)
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 16, 2012, 07:51:20 pm »
... a na moją propozycję D90-tki, odparła: "To przestarzały sprzęt" ;)...

Zawsze podobały mi się te ich historie  :), to co OM napisała to w sumie dobre podsumowanie różnic między D90 a D5100, pytanie czy body ma służyć na dłużej czy tylko przejściowe?
Jeśli na dłużej to zdecydowanie bierz D90 jak już pisałem dzieli te 2 puchy duża ergonomiczna przepaść, która przecież w fotolotniczej jest dość ważna. Z tego co kojarzę D5100 nie ma z przodu pokrętła, niby pierdółka ale przy potrzebie szybkiej zmiany przesłony mamy problem, podobnie z pomiarem światła etc.
Pozdrawiam :)

pilotex

  • Wiadomości: 994
    • Zobacz profil
  • Skąd: Sosnowiec
Odp: Wybór sprzętu-Nikon... tylko co dalej? (HELP!)
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 16, 2012, 08:00:00 pm »
Wiesz, niby trochę warsztatu posiadam, parę Air Show zaliczyłam, także zastanowię się jeszcze, przeanalizuję wszystko jeszcze z 10 razy na spokojnie, ogarnę ceny i zobaczymy ;)
Pozdrawiam,
Ewa

JIMIX

  • Wiadomości: 528
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Wybór sprzętu-Nikon... tylko co dalej? (HELP!)
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 17, 2012, 12:02:05 am »
D90... Jakosc obrazu na minus w porownaniu do D5100. Funkcjonalnosc na plus w stosunku do D5100 - wiadomo. Ale wybralbym jednak D5100, bezdyskusyjnie. Nabierzesz wprawy i doswiadczenia, a jakosc obrazu na tym nie ucierpi. Poza tym, zakladam, ze nie tylko do foto-loto bedzie ta pucha. Sorry, ale jakosc zdjec przy wyzszym ISO z D90 jest jak z D300, czyli kupa. D300 posiadalem i sie szybko z niego wyleczylem.

OM

  • Wiadomości: 1038
    • Zobacz profil
  • Skąd: KRK
Odp: Wybór sprzętu-Nikon... tylko co dalej? (HELP!)
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 17, 2012, 02:03:38 am »
...Z tego co kojarzę D5100 nie ma z przodu pokrętła, niby pierdółka ale przy potrzebie szybkiej zmiany przesłony mamy problem, podobnie z pomiarem światła etc.
Potwierdzam, ale tylko połowicznie...D5100 nie ma pokrętełka z przodu...bo ma go z tyłu  ;D  od strony wyświetlacza, na wysokości kciuka. Zmiana przesłony trwa mniej niż sekundę i jest bardzo wygodna.Ja nie mam nic do zarzucenia ergonomii D5100, jest bardzo wygodny w trzymaniu i korzystaniu:)

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21599
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: Wybór sprzętu-Nikon... tylko co dalej? (HELP!)
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 17, 2012, 07:53:47 am »
...Z tego co kojarzę D5100 nie ma z przodu pokrętła, niby pierdółka ale przy potrzebie szybkiej zmiany przesłony mamy problem, podobnie z pomiarem światła etc.
Potwierdzam, ale tylko połowicznie...D5100 nie ma pokrętełka z przodu...bo ma go z tyłu  ;D  od strony wyświetlacza, na wysokości kciuka. Zmiana przesłony trwa mniej niż sekundę i jest bardzo wygodna.Ja nie mam nic do zarzucenia ergonomii D5100, jest bardzo wygodny w trzymaniu i korzystaniu:)
naprawde wszyscy uzywacie jednoczesnie obu pokreteł? :)
szaaacun - i paczycie na drabinki :P
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

Złoty

  • Wiadomości: 4272
  • Explore. Dream. Discover.
    • Zobacz profil
    • Aeroholic!
  • Skąd: Warszawa
Odp: Wybór sprzętu-Nikon... tylko co dalej? (HELP!)
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 17, 2012, 08:58:39 am »
naprawde wszyscy uzywacie jednoczesnie obu pokreteł? :)
szaaacun - i paczycie na drabinki :P
;D ;D ;D