Autor Wątek: Park Sztywnych czyli statyka by OM  (Przeczytany 941 razy)

OM

  • Wiadomości: 1038
    • Zobacz profil
  • Skąd: KRK
Park Sztywnych czyli statyka by OM
« dnia: Grudzień 14, 2011, 01:09:10 am »
Park Sztywnych, czyli Muzeum Lotnictwa w Krakowie po mojemu  ::)

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

BONUS  ;D

« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2011, 01:16:43 am wysłana przez OM »

hlynur

  • Wiadomości: 2461
    • Zobacz profil
Odp: Park Sztywnych czyli statyka by OM
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 14, 2011, 09:21:41 am »
Nie owijam w bawełnę i napiszę wprost:
zdjęcia z cyklu: "Tu byłem" niczym Tony Halik.
To jakbyś się zatrzymała w pół drogi i nie wiedziała gdzie dalej pójść................
Pomijam kwestię obróbki, to każdy musi samodzielnie wypracować swój styl. Pomożemy Ci to osiągnąć, jak będziesz sama chciała.
A co do kadrów i tu jest największy dylemat na dzień dzisiejszy.
Patrzysz a nie widzisz: smotrisz w knigu, widzisz figu.........
Dla przykładu: zdjęcie nr 5, jak dla mnie jest tam co najmniej 4 zarąbiste kadry detali......
Tak na szybciora:


Z pozostałymi jest podobnie.
3- spójrz na odbicie w bocznej szybie.. czyż nie pokazuje oglądającemu że to szyba samolotu. A tak co mamy, właściwie nic. Dziób ucięty, z silnika wystaje jakiś maszt do suszenia bielizny.
Dbałość o szczegóły i skupienie się nad tym co istotne. Niech oglądający też pobudzi swoją wyobraźnie.
Może ciut szorstko napisałem, ale jak nie dotrze do Twego wnętrza to nie zapamiętasz.
Pozdrawiam @.
 

Amon

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 7966
  • tri dablju tim
    • Zobacz profil
    • amon photography
  • Skąd: Warszawa
Odp: Park Sztywnych czyli statyka by OM
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 14, 2011, 09:37:08 am »
A mnie się 2jka widzi.

OM

  • Wiadomości: 1038
    • Zobacz profil
  • Skąd: KRK
Odp: Park Sztywnych czyli statyka by OM
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 14, 2011, 12:12:34 pm »
hlynur:
"Patrzysz a nie widzisz: smotrisz w knigu, widzisz figu........." -gdybym smatrila w knigu i widziała figu, to bym tu tych zdjec nie zamieszczała :P

Może Cie zaskocze, ale na 5 też dopatrzyłam sie (nie 5) ale 3 fajnych kadrów detali, ale zdecydowalam sie zostawic calość, bo w całości rośnie poziom komplikacji tych wszystkich rurek, kabelków i przewodów i w tej opcji bardziej mi sie kadr podobał niż sam detal...ale zawsze można poobcinać :)

Co do 4...a zauważyłeś jakie on ma brudne przednie szyby? W zestawieniu z boczną, w której odbija się reszta, fajnie to kontrastuje i jeszcze w połączeniu z tą wycieraczką mnie osobiście to bawi, o to mi chodziło.


hlynur

  • Wiadomości: 2461
    • Zobacz profil
Odp: Park Sztywnych czyli statyka by OM
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 14, 2011, 03:19:31 pm »
Na 4 widzę śmigło.
A 3 lepiej by wyglądała z powieszonymi firankami. Wówczas to dopiero byłby kontrast z brudną szybą.

OM

  • Wiadomości: 1038
    • Zobacz profil
  • Skąd: KRK
Odp: Park Sztywnych czyli statyka by OM
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 14, 2011, 04:11:09 pm »
Tak, na 4 też widze śmigło ::)...z rozpędu pomyliłam numerki, chodziło o 5.
Z tymi firankami to całkiem niezły pomysł :)
Rozumiem, że ani jedno z tych zdjęć nie ma żadnych plusów oprócz 5 która jest źle skadrowana, więc i tak lipa?

Amon

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 7966
  • tri dablju tim
    • Zobacz profil
    • amon photography
  • Skąd: Warszawa
Odp: Park Sztywnych czyli statyka by OM
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 14, 2011, 04:37:09 pm »
OM, to raczej nie o to chodzi, czy są jakieś plusy czy ich nie ma. Chodzi o to, żeby na drugi raz było lepiej.
Napiszę, jak ja to widzę:
1. To zdjęcie niczym konkretnie mnie nie zaciekawiło. Patrząc na całość, to tak jakby dość prosty dół połączony z chaosem na górze. Tak ogólnie to nic mi na tym zdjęciu nie trzyma się kupy (perspektywa, kolorystyka, głębia). Może jakby ciaśniej, bez nieba?
2. Tutaj fajny kadr - wzrok podąża sobie od 1 samolotu i początku ścieżki aż do końca. Jest klimacik - niedzielne popołudnie w muzeum. Obróbkowo też nie jest źle.
3. Tu chyba warto było powyginać się, poskakać, poschylać - poszukać innej perspektywy. Wg. mnie prawa góra psuje odbiór - tam widać, że jest nieprzemyślane.
4. Ot śmigiełko :). Tutaj niech się mistrz śmigiełek - nurek wypowiada. Ale chyba bym ciaśniej próbował? W każdym razie nudnawo jest.
5. Zdjęcie tak podane od razu kojarzy się z technicznym. Ale nie samo to mi najbardziej przeszkadza, najbardziej za to przeszkadza mi ta krzywa rura na górze.
6. Podobnie jak 5, leci w lewo?
7. Jest jakiś detal, ale sam się nie obroni. Jako dodatek do ciekawej serii już bardziej.
8. Nie bardzo wiem co to zdjęcie przedstawia.
A bonus to zdjęcie z gatunku "zdjęcie czyjejś pracy" - można pokazać, można obejrzeć. Ale oceniać nie ma co.

Podsumowując, to wróć tam i popoluj na kadry :).

krispol

  • Wiadomości: 2569
  • W oczekiwaniu na Air Show
    • Zobacz profil
  • Skąd: Puławy
Odp: Park Sztywnych czyli statyka by OM
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 14, 2011, 05:05:05 pm »
Mi się podoba 2 ale...pokombinował bym z samolotami po prawej...zejść troszke niżej jak sie da i pokazać tylko ten jeden ciąg samolotów.

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: Park Sztywnych czyli statyka by OM
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 14, 2011, 05:08:58 pm »
za naszym Mistrzem Yodą :) Amon dobrze napisal

OM

  • Wiadomości: 1038
    • Zobacz profil
  • Skąd: KRK
Odp: Park Sztywnych czyli statyka by OM
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 14, 2011, 09:30:03 pm »
Za Amonem i hlynurem co racja to racja Dziękuję panowie:)

Macie rację:
1 nie porywa
3 to kloc, (gdyby były białe firanki, nadające lekkości ujęciu-to miałoby to sens  ;D  )
4 jakoś tak lubie to śmigło, za to łamanie ogona, ale ogólnie to jestem kobietą i może to dlatego  ;D
5 teraz już też mi się nie podoba kadrowanie, lewa strona tego zdjęcia mnie drażni i rura też już zaczyna irytować . powalcze, hmm może kwadrat z 3 detalami zaznaczonymi przez hlynura ? ::)
6,7,8 obiektywnie nie powiesiłabym sobie tego na ścianie  :D
co do 2...to było zdjęcie przy którym najbardziej obawiałam się krytyki pod kątem obróbki ;D

Dzięki wielki za wskazówki :)

hlynur

  • Wiadomości: 2461
    • Zobacz profil
Odp: Park Sztywnych czyli statyka by OM
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 15, 2011, 09:30:03 am »
Jeśli nie dajesz sobie rady to pisz. Ja i podejrzewam inni też Ci pomogą.
Nikt nie chce żle, może czasem piszę ostro i nie przebieram w słowach..........żłośliwiec do sześcianu..................
Mnie "molestował" hesja w temacie obróbki w PS.
A wdzięczny jestem sfw za to, że zmusił mnie do nauki stosowania masek.
I tak można po kolei wymieniać innych, każdy wpis to rada i wskazówka.
Nawet oglądając prace pozostałych człowiek się wyciąga wnioski dla siebie.
Powodzenia.

larky

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 2121
  • Incommunicado
    • Zobacz profil
    • larky.pl
  • Skąd: Otwock
Odp: Park Sztywnych czyli statyka by OM
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 15, 2011, 10:56:59 am »
Jeśli nie dajesz sobie rady to pisz. Ja i podejrzewam inni też Ci pomogą.
Nikt nie chce żle, może czasem piszę ostro i nie przebieram w słowach..........żłośliwiec do sześcianu..................
Mnie "molestował" hesja w temacie obróbki w PS.
A wdzięczny jestem sfw za to, że zmusił mnie do nauki stosowania masek.
I tak można po kolei wymieniać innych, każdy wpis to rada i wskazówka.
Nawet oglądając prace pozostałych człowiek się wyciąga wnioski dla siebie.
Powodzenia.

Taaaak... ja to już od dłuższego czasu odnoszę wrażenie, że z Ciebie to taki enkawudzista forumowy. Twoje oceny są oczywiście bardzo merytoryczne i pomocne, tylko, że  takiego kifcia dla  przykładu rownież, lecz całkowicie pozbawione tej zjadliwej nutki :)
Może to wynika z tego, że ty jesteś budowlaniec? Z tego co wyczytałem na twojej stronie mosty budujesz. Tak się składa, że ja też w firmie budowlanej robię i wiem jak to jest w tym środowisku... jak nie przypier... to nie dociera do rozmówcy :)
Zmierzam do tego, że owe zjadliwości mogą czasem odstraszać świeżych forumowiczów od prezentowania swoich zdjęć a chyba nie o to chodzi.

hlynur

  • Wiadomości: 2461
    • Zobacz profil
Odp: Park Sztywnych czyli statyka by OM
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 15, 2011, 11:30:25 am »
Wiesz co, najgorsze w tym wszystkim jest to............... że mam tego całkowitą świadomość.
Próbuję z tym walczyć, ale.................. charakteru i stylu tak szybko nie zmienisz.

Bardzo często nie odzywam się na forum, bo nie chcę nikogo zrazić.
 

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: Park Sztywnych czyli statyka by OM
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 15, 2011, 11:32:49 am »
ale popatrzcie na to z drugiej strony... jak nasz Leszek walnie komplement to jest dopiero szacun ... bo przeciez mogł zabić ;) ;)  8)  :P

a powaznie to ja myśle, ze osoby, ktora sa z nami dlużej już sie na tym stylu poznały i potrafia podejsc do niego z dystansem... natomiast
w stosunku do nowych no warto jednak rozwazniej, bo nie kazdy bedzie tych cech swiadomy

podstawowa sprawa to imho zeby pisac jasno, niezaleznie czy jest szorstko, czy lagodnie... bo najgrosze w takim rozmowach sa niedopowiedzenia
po ktorych autor zdjec zastanawia sie co tez komentujacy mial na mysli

ps. hlynur, zawsze mozesz w razie czego napsiac "za kifciem"  8)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2011, 11:36:06 am wysłana przez kichu »

larky

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 2121
  • Incommunicado
    • Zobacz profil
    • larky.pl
  • Skąd: Otwock
Odp: Park Sztywnych czyli statyka by OM
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 15, 2011, 11:51:54 am »
albo "ZK" :)