Autor Wątek: Warszawa Okęcie  (Przeczytany 2795 razy)

seba

  • Wiadomości: 220
    • Zobacz profil
  • Skąd: 100LICA
Warszawa Okęcie
« dnia: Maj 13, 2011, 11:31:47 am »
witajcie,

pusto strasznie tutaj w tym temacie jest.

Chciałbym zapytać czy ktoś z was próbował w okolicach okęcia wdrapać się gdzieś na dach budynku lub jakiś inny dobry punkt widokowy w okolicach?
Chętnie poczytał bym i skorzystał z dobrych rad i miejscówek, bo na pewno takie znacie - moja prośba kto może aby się podzielił informacją.

Mam nadzieję że w dobrym miejscu wrzucam temat, ale nie znalazłem nigdzie takich informacji.
Chętnie też dołączył bym do jakieś grupy lub osób które często się pojawiają żeby popstrykać.

dzięki za info i zapraszam do dyskusji.

seba

volt

  • Wiadomości: 3364
    • Zobacz profil
  • Skąd: Ząbki
Odp: Warszawa Okęcie
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 13, 2011, 11:55:37 am »
Budynek może nie, ale drzewo to już niejedno się okupowało ;) Szczególnie od strony Wirażowej i oczyszczalni.
Jak otworzą parking piętrowy na pętli Okęcie, to będzie idealna miejscówka do porannego focenia lądowań na 11 i ewentualnie popołudniowych na 15 (z dłuższą ogniskową i w chłodniejsze pory).

Co do dołączenia do grupy...ja na EPWA bywam co 2-3 dni, a czasem nawet codziennie. Tyle że czasem wyjeżdżam w nocy i focę poranne cargo między 5-6 rano.
Z pozdrowieniami pod wysokim napięciem,
volt vel. amper ;)


szamal

  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 2385
  • wieczny brak czasu...
    • Zobacz profil
    • www.maciejszamalek.com.pl
  • Skąd: Warszawa
Odp: Warszawa Okęcie
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 14, 2011, 09:35:56 pm »
Witam,
Jak uruchomia remontowany pas to mogę załatwić dla kilkuosobowej grupy wejście na teren Prologis Park (to te cztery hale szaro-zielone na podejściu). Miejscowka palce lizać. Bedzie można wejść na dach dowolnie wybranej hali  ;D

volt

  • Wiadomości: 3364
    • Zobacz profil
  • Skąd: Ząbki
Odp: Warszawa Okęcie
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 15, 2011, 03:43:20 am »
Witam,
Jak uruchomia remontowany pas to mogę załatwić dla kilkuosobowej grupy wejście na teren Prologis Park (to te cztery hale szaro-zielone na podejściu). Miejscowka palce lizać. Bedzie można wejść na dach dowolnie wybranej hali  ;D

Najnowszy NOTAM mówi, że 11/29 zamknięte do końca października br... Ciekawe, czy kiedykolwiek skończą ten remont ???
Z pozdrowieniami pod wysokim napięciem,
volt vel. amper ;)


szamal

  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 2385
  • wieczny brak czasu...
    • Zobacz profil
    • www.maciejszamalek.com.pl
  • Skąd: Warszawa
Odp: Warszawa Okęcie
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 15, 2011, 12:35:52 pm »
No to lipa  >:( liczyłem na lipiec/sierpień. Ale czas szybko płynie a ja dopiero co dołączyłem do Was, wiec oferta aktualna  ;D
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2011, 12:37:59 pm wysłana przez szamal »

seba

  • Wiadomości: 220
    • Zobacz profil
  • Skąd: 100LICA
Odp: Warszawa Okęcie
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 15, 2011, 10:16:04 pm »
Ja tez już szukam po znajomych może ktoś ma możliwości żeby grupę na dach wpuścić.

Jak ktoś ma tez możliwości dajcie znać - koszta tez do przeżycia na flaszkę dla ochrony np.

szamal

  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 2385
  • wieczny brak czasu...
    • Zobacz profil
    • www.maciejszamalek.com.pl
  • Skąd: Warszawa
Odp: Warszawa Okęcie
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 16, 2011, 11:45:04 am »
U mnie bezkosztowo  ;) chyba że Park zmieni właściciela, ale póki co sprawa do załatwienia  8)

sqpien

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 2800
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Warszawa Okęcie
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 20, 2011, 06:30:10 pm »
Ja się bym bardzo chętnie na taki dach pisał, no chyba ma odpowiednia nośność !!!
POZDRAWIAM!
SP5VJS
SP-0330-WA
Sqpien

Redak

  • Wiadomości: 1036
    • Zobacz profil
    • AVIATION PHOTOGRAPHY
  • Skąd: Warszawa
Odp: Warszawa Okęcie
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 20, 2011, 07:19:46 pm »
no chyba ma odpowiednia nośność !!!
Piotruś, nie wiem czy dasz rade   :P ja to bym się bał  ;D
Pozdrawiam :)

szamal

  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 2385
  • wieczny brak czasu...
    • Zobacz profil
    • www.maciejszamalek.com.pl
  • Skąd: Warszawa
Odp: Warszawa Okęcie
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 20, 2011, 09:32:18 pm »
Spoko, mój instalator dał radę a jeszcze zabrał ze sobą pare gratow a zapewniam ze łatwiej go przeszkoczyc niż obejść :-))))

sqpien

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 2800
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Warszawa Okęcie
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 20, 2011, 10:52:51 pm »
no ja po dachu dam radę, który anteniarz by się bał dachów. pytanie było czy dach da radę
POZDRAWIAM!
SP5VJS
SP-0330-WA
Sqpien

Menios

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 109
  • "Kręć go..."
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Warszawa Okęcie
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 02, 2012, 11:20:01 pm »
A'propos dachu przy Okęciu, nie wiem czy zauważyliście, że na skrzyżowaniu Al. Krakowskiej i 17 Stycznia stoi opuszczony budynek, oficjalnie nie można tam wchodzić bo jest przeznaczony do rozbiórki, ma chyba ze 3 pietra więc jest dosyć wysoki. Nie wiem czy da się wejść na dach ale jeśli tak to  jest to idealna miejscówka przy startach z 33 a jeszcze bardziej lądowaniach na 15 (które niestety są bardzo rzadkie). Niestety wejście na budynek może grozić tym, że oberwie się cegła po głowie lub zgarnie nas policja, jeśli ktoś z obserwujących doniesie :)

Pozdrawiam

Złoty

  • Wiadomości: 4272
  • Explore. Dream. Discover.
    • Zobacz profil
    • Aeroholic!
  • Skąd: Warszawa
Warszawa Okęcie
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 02, 2012, 11:22:05 pm »
Hehe możnaby założyć SPFL-squat ;).
A w ogole to welcome onboard Piotrek;)

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21588
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: Warszawa Okęcie
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 02, 2012, 11:25:41 pm »
A'propos dachu przy Okęciu, nie wiem czy zauważyliście, że na skrzyżowaniu Al. Krakowskiej i 17 Stycznia stoi opuszczony budynek, oficjalnie nie można tam wchodzić bo jest przeznaczony do rozbiórki, ma chyba ze 3 pietra więc jest dosyć wysoki. Nie wiem czy da się wejść na dach ale jeśli tak to  jest to idealna miejscówka przy startach z 33 a jeszcze bardziej lądowaniach na 15 (które niestety są bardzo rzadkie). Niestety wejście na budynek może grozić tym, że oberwie się cegła po głowie lub zgarnie nas policja, jeśli ktoś z obserwujących doniesie :)

Pozdrawiam
a czy pierwszy post nie powinien byc w Powitaniach? :P
hellou :)
witojcie panocku  8)
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

Nowiutki

  • Wiadomości: 51
  • Maciek Nowicki
    • Zobacz profil
  • Skąd: WAW
Odp: Warszawa Okęcie
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 03, 2012, 09:07:56 am »
A'propos dachu przy Okęciu, nie wiem czy zauważyliście, że na skrzyżowaniu Al. Krakowskiej i 17 Stycznia stoi opuszczony budynek, oficjalnie nie można tam wchodzić bo jest przeznaczony do rozbiórki, ma chyba ze 3 pietra więc jest dosyć wysoki. Nie wiem czy da się wejść na dach ale jeśli tak to  jest to idealna miejscówka przy startach z 33 a jeszcze bardziej lądowaniach na 15 (które niestety są bardzo rzadkie). Niestety wejście na budynek może grozić tym, że oberwie się cegła po głowie lub zgarnie nas policja, jeśli ktoś z obserwujących doniesie :)

Pozdrawiam

Można próbować przy operacjach na 15/33 a ten kierunek ( z wyjątkiem startów 767 które są puszczane z 33 zamiast z 29) jest mało używany i proponuję zabrać "brudne" ciuchy bo smołę się ciężko dopiera ;).
Aaa i zapomniałem dodać że dwie posesje dalej jest komisariat :D
A to co zdobyte nigdy nie będzie szczytem...PFK