Autor Wątek: Warszawa Okęcie  (Przeczytany 2794 razy)

Menios

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 109
  • "Kręć go..."
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Warszawa Okęcie
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 03, 2012, 02:52:43 pm »
Cytuj
a czy pierwszy post nie powinien byc w Powitaniach? :P
hellou :)
witojcie panocku  8)

No tak, rozpędziłem się trochę :). Mea Culpa
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2012, 03:06:44 pm wysłana przez valdi »

sztukas

  • Wiadomości: 86
    • Zobacz profil
    • Mój zakątek w internecie....
Odp: Warszawa Okęcie
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 04, 2012, 08:45:51 am »
A'propos dachu przy Okęciu, nie wiem czy zauważyliście, że na skrzyżowaniu Al. Krakowskiej i 17 Stycznia stoi opuszczony budynek, oficjalnie nie można tam wchodzić bo jest przeznaczony do rozbiórki, ma chyba ze 3 pietra więc jest dosyć wysoki. Nie wiem czy da się wejść na dach ale jeśli tak to  jest to idealna miejscówka przy startach z 33 a jeszcze bardziej lądowaniach na 15 (które niestety są bardzo rzadkie). Niestety wejście na budynek może grozić tym, że oberwie się cegła po głowie lub zgarnie nas policja, jeśli ktoś z obserwujących doniesie :)

Pozdrawiam

Można próbować przy operacjach na 15/33 a ten kierunek ( z wyjątkiem startów 767 które są puszczane z 33 zamiast z 29) jest mało używany i proponuję zabrać "brudne" ciuchy bo smołę się ciężko dopiera ;).
Aaa i zapomniałem dodać że dwie posesje dalej jest komisariat :D


Nowiutki, budynek komisariatu jest dosyć niski, więc wdrapywanie się na niego jest nieopłacalne ;)

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21588
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: Warszawa Okęcie
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 04, 2012, 09:05:00 am »
 ;D ;D ;D
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

Nowiutki

  • Wiadomości: 51
  • Maciek Nowicki
    • Zobacz profil
  • Skąd: WAW
Odp: Warszawa Okęcie
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 04, 2012, 01:42:04 pm »
A'propos dachu przy Okęciu, nie wiem czy zauważyliście, że na skrzyżowaniu Al. Krakowskiej i 17 Stycznia stoi opuszczony budynek, oficjalnie nie można tam wchodzić bo jest przeznaczony do rozbiórki, ma chyba ze 3 pietra więc jest dosyć wysoki. Nie wiem czy da się wejść na dach ale jeśli tak to  jest to idealna miejscówka przy startach z 33 a jeszcze bardziej lądowaniach na 15 (które niestety są bardzo rzadkie). Niestety wejście na budynek może grozić tym, że oberwie się cegła po głowie lub zgarnie nas policja, jeśli ktoś z obserwujących doniesie :)

Pozdrawiam

Można próbować przy operacjach na 15/33 a ten kierunek ( z wyjątkiem startów 767 które są puszczane z 33 zamiast z 29) jest mało używany i proponuję zabrać "brudne" ciuchy bo smołę się ciężko dopiera ;).
Aaa i zapomniałem dodać że dwie posesje dalej jest komisariat :D


Nowiutki, budynek komisariatu jest dosyć niski, więc wdrapywanie się na niego jest nieopłacalne ;)

Generalnie wdrapywanie się gdziekolwiek w tamtej okolicy lotniska będzie bez sensu bo jest pod słońce ;)
A to co zdobyte nigdy nie będzie szczytem...PFK

Menios

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 109
  • "Kręć go..."
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Warszawa Okęcie
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 08, 2012, 01:08:16 pm »
Hipotetycznie,rano przy lądowaniach na 15 ( co niestety ma miejsce bardzo rzadko, no chyba, że jakiś remont pasa akurat jest) słonko jest z tyłu a samoloty przelatują w odległości około 170m od tego budynku.

Łukasz Kulik

  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
  • Skąd: EPWA/EPDE
Odp: Warszawa Okęcie
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 21, 2012, 10:25:23 am »
Wybiera się ktoś jutro (22.05) na EPWA po południu? Jakie miejsca polecacie?

młody

  • Wiadomości: 955
  • Marcin S.
    • Zobacz profil
    • Marcin Sikorzak Photography
  • Skąd: Warszawa EPWA
Odp: Warszawa Okęcie
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 21, 2012, 08:45:47 pm »
Jeżeli wiatr się utrzyma... (ARR pas 11/DEP pas 15)
A wszystko na to wskazuje, na lądowania (pas 11) masz do wyboru:

-podejście (stoimy na chodniku przy al. Krakowskiej w osi pasa czy jak kto woli)

(ostatnie zdjęcie robione gdzie indziej ale tu też można strzelić podobny kadr)

-górka przy al. Krakowskiej


-górka przy remizie Lotniczej Straży Pożarnej (ostrzegam tylko że może nam tam zdjęcia zjeść termika)


Na starty prowadzone z pasa 15 masz tak naprawdę do wyboru tylko Paluch
Możesz tu pokombinować i albo stanąć na środku pola i łapać gdy są już w powietrzu lub podejść jak najbliżej krzyżówki i łapać gdy się odrywają od pasa.



Ewentualnie możesz próbować łapać starty z Poła Sołtysa lecz będą to kadry od spodu (brzuszki) i niestety samoloty są już dosyć wysoko...

Zdjęcia na wszystkich miejscówkach proponuje robić po 12-13... Wcześniej BackLight...

Mała mapka...

"A jeśli z nas ktoś legnie wśród szaleńczych jazd..."

Łukasz Kulik

  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
  • Skąd: EPWA/EPDE
Odp: Warszawa Okęcie
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 22, 2012, 07:08:36 am »
Dzięki,
Krakowską obstawiam zwykle bo w przedpołudniowych godzinach raczej nie ma szans. A z tą górką to chyba ograniczony dostęp jest?

volt

  • Wiadomości: 3364
    • Zobacz profil
  • Skąd: Ząbki
Odp: Warszawa Okęcie
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 22, 2012, 08:28:52 am »
Dzięki,
Krakowską obstawiam zwykle bo w przedpołudniowych godzinach raczej nie ma szans. A z tą górką to chyba ograniczony dostęp jest?

Na EPWA nie ma miejsc z ograniczonym dostępem :)
Z pozdrowieniami pod wysokim napięciem,
volt vel. amper ;)


młody

  • Wiadomości: 955
  • Marcin S.
    • Zobacz profil
    • Marcin Sikorzak Photography
  • Skąd: Warszawa EPWA
Odp: Warszawa Okęcie
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 22, 2012, 07:49:30 pm »
Jeśli chodzi o górkę przy LSP czy Paluch po deszczach występują ograniczenia dojazdu do nich samochodem. Robi się ostre bagno....
Na chwile obecną dojazd jest bezproblemowy.
"A jeśli z nas ktoś legnie wśród szaleńczych jazd..."