Autor Wątek: D 300 a D 300s  (Przeczytany 2164 razy)

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: D 300 a D 300s
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 11, 2011, 12:23:34 pm »
Mnie się jeszcze nie zdarzyło coby bateria w ciągu dnia focenia w D300s sie skończyła, chociaż zawsze mam zapasową.

poczekaj az pojedziesz na pokazy trwajace od rana do wieczora :) wtedy masz i troche focenia i sporo gameboya itd.

Amon

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 7966
  • tri dablju tim
    • Zobacz profil
    • amon photography
  • Skąd: Warszawa
Odp: D 300 a D 300s
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 11, 2011, 12:25:06 pm »
grip+ładowarka+bateria = 1900zł, to lepiej kupić D300s i dodatkowy akumulator za 180zł :). Nie widzę problemu coby przy 1-2 kreskach baterii wymienić baterię na zapasową, co trwa jakieś 5-10s. Ale co kto tam lubi...

kichu - na prawdę to duży problem wymienić baterię na zapas?

Klakier

  • Wiadomości: 252
    • Zobacz profil
  • Skąd: Ratoath, IRL
Odp: D 300 a D 300s
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 11, 2011, 12:25:44 pm »
jedno pytanie: kto z was by teraz wzial i poszedl kupil d300/d300s biorac pod uwage ze technologia jest juz troche przestarzala?

Amon

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 7966
  • tri dablju tim
    • Zobacz profil
    • amon photography
  • Skąd: Warszawa
Odp: D 300 a D 300s
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 11, 2011, 12:26:28 pm »
Ja ;)

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: D 300 a D 300s
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 11, 2011, 12:29:59 pm »
Amon, chyba mnie nie zrozumiales, ja mowie, ze baterie na zapas trzeba miec, a nie ze obowiazkowo trzeba kupowac EN-EL4a, i jeszcze ze 2szt "trojek" pozwola spokojnie opekac nawet dosc aktywny dzien focenia

nota bene pojscie w czworki to teraz faktycznie jakis finansowy kosmos, ja pamietam, ze jakis czas temu komplet grip, bateria, ladowarka, zaslepka kosztowal ok tysiaka (sprzedawane jako zestaw o nazwie PDK-1)


kifcio

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 10984
  • Sweet Home EPMM :)
    • Zobacz profil
Odp: D 300 a D 300s
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 11, 2011, 12:31:36 pm »
jedno pytanie: kto z was by teraz wzial i poszedl kupil d300/d300s biorac pod uwage ze technologia jest juz troche przestarzala?
ja też :)
tak własnie zrobiłem ze dwa miechy temu  :P  i teraz zrobiłbym to samo
dla mnie przejście na D300 to był skok jakościowy z każdej mańki (do tej pory głównie w użyciu D60)
 
nota bene pojscie w czworki to teraz faktycznie jakis finansowy kosmos, ja pamietam, ze jakis czas temu komplet grip, bateria, ladowarka, zaslepka kosztowal ok tysiaka (sprzedawane jako zestaw o nazwie PDK-1)
fakt - może trzepnąć po kieszeni zdrowo

Amon

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 7966
  • tri dablju tim
    • Zobacz profil
    • amon photography
  • Skąd: Warszawa
Odp: D 300 a D 300s
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 11, 2011, 12:34:52 pm »
Amon, chyba mnie nie zrozumiales, ja mowie, ze baterie na zapas trzeba miec, a nie ze obowiazkowo trzeba kupowac EN-EL4a, i jeszcze ze 2szt "trojek" pozwola spokojnie opekac nawet dosc aktywny dzien focenia

nota bene pojscie w czworki to teraz faktycznie jakis finansowy kosmos, ja pamietam, ze jakis czas temu komplet grip, bateria, ladowarka, zaslepka kosztowal ok tysiaka (sprzedawane jako zestaw o nazwie PDK-1)

No to nie zrozumiałem ;). Ja mam 3 "trójki" i tak jak pisałem - chyba nigdy nie zmieniłem na zapas. Na af-s 1200 fot się zrobi na jednym aku, na ciągłym af i 70-200 zjada baterię szybko, ale też nie miałem potrzeby zmiany. Wszystko zależy od potrzeb, a faktycznie jak na 2 tysiaki - oszczędność 10 sekund dla wymiany baterii to marny uzysk.

Dyziek

  • Wiadomości: 2296
  • Potas:)
    • Zobacz profil
    • www.dyziek.com
  • Skąd: Mińsk Mazowiecki
Odp: D 300 a D 300s
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 11, 2011, 12:35:09 pm »
jedno pytanie: kto z was by teraz wzial i poszedl kupil d300/d300s biorac pod uwage ze technologia jest juz troche przestarzala?

Ja też, mam D3 ale czasem pucha DX by się przydała na zapas i D300/D300s kusi :)

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: D 300 a D 300s
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 11, 2011, 12:36:48 pm »
jedno pytanie: kto z was by teraz wzial i poszedl kupil d300/d300s biorac pod uwage ze technologia jest juz troche przestarzala?

do focenia dynamicznego takiego jak nasze zdecydowanie szedlbym w trzysetke z es

chociaz jesli mialbym czym focic i nie paliloby mnie bardzo za zmiana, to poczekalbym na nastepce 300s, ktory ma byc w tym roku

zakupowo teraz sa dylemtaty bo ukazal sie nastepca d90 w postaci d7000, a nastepca d300s ukaze sie troche pozniej - i podobnie pozycjonowane cenowo sa korpusy nowszy ale z ciut nizszego segmentu, oraz starszy ale wyzej pozycjonowany w linii produiktowej

ale to tylko do czasu ukazania sie nastepcy d300s
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2011, 12:39:29 pm wysłana przez kichu »

MarS

  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 4448
    • Zobacz profil
  • Skąd: Międzyzdroje
Odp: D 300 a D 300s
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 11, 2011, 01:48:34 pm »
nota bene pojscie w czworki to teraz faktycznie jakis finansowy kosmos, ja pamietam, ze jakis czas temu komplet grip, bateria, ladowarka, zaslepka kosztowal ok tysiaka (sprzedawane jako zestaw o nazwie PDK-1)
no dokładnie j jak kupowałem D300 to za ten pakiet 1100,- zł chyba płaciłem a w tym był grip, ładowarka i bakteria

Ja mam 3 "trójki" i tak jak pisałem - chyba nigdy nie zmieniłem na zapas. Na af-s 1200 fot się zrobi na jednym aku, na ciągłym af i 70-200 zjada baterię szybko, ale też nie miałem potrzeby zmiany. Wszystko zależy od potrzeb, a faktycznie jak na 2 tysiaki - oszczędność 10 sekund dla wymiany baterii to marny uzysk.
uzyskiem jest jeszcze te dwie klatki na sekundę szybciej klapnięte z tym że ta cena teraz to przegięcie, no z tym ze grip to u mnie obowiązkowo wiec już i tak dodatkowe koszty by były ...
a co do Fukushimy to po zakupie na jednych pokazach dokładnie liczyłem, z tym ze podpięty był 70-300, to na AF-C z gameboyem non stop bo mało kart miałem, i z włączonym podglądem fot na wyswietlaczu po zrobieniu to starczyło prądu na 2830 klatek. Podejrzewam że aby uzyskać taki wynik to musiałbym już trzecią sztukę "trójek" załadować"
Oczywiscie teraz przy 200-400 wydajność spadła

Amon

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 7966
  • tri dablju tim
    • Zobacz profil
    • amon photography
  • Skąd: Warszawa
Odp: D 300 a D 300s
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 11, 2011, 02:00:51 pm »
uzyskiem jest jeszcze te dwie klatki na sekundę szybciej klapnięte

W D300s to jest już tylko 1 klatka różnicy.

Robteek

  • Wiadomości: 2307
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: D 300 a D 300s
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 11, 2011, 02:12:05 pm »

do focenia dynamicznego takiego jak nasze zdecydowanie szedlbym w trzysetke z es

chociaz jesli mialbym czym focic i nie paliloby mnie bardzo za zmiana, to poczekalbym na nastepce 300s, ktory ma byc w tym roku

No tez o tym myślałem by poczekać na następcę, jednak boję się, że cena będzie w okolicach 6000 zł. za body a różnica bedzie polegała tylko na ilości pixeli na matrycy. I jak znam poczynania Nikona to właśnie będzie ta sama matryca co w D 7000.
No i filmy Hd, które mnie w aparacie w ogóle nie interesują, bo uważam, że do tych celów to kamery wymyślono.
Bardziej mi zależy na sprawności puszki czyli szybkość, celność af  itd. A tym zdecydowanie na dzień dzisiejszy
konstrukcja D 300/D300s różni się od D90.
Ilość niecelnych strzałów na D90 już mi wystarczy.
Po drugie z testów wynika, że D 7000 nie ustrzegł się choroby matrycowej, która dotyka tak wielu producentów np. Canona.
Czyli przy dokładnie tej samej konstrukcji elementu upycha sie większą ilość pixeli, tak naprawdę troche dla celów marketingowych.
A efektem pogoni za rynkiem sa tzw. szumofony wypuszczane do sprzedaży i często  spadek realnej wydajności, prędkości spowodowany zmuszaniem procka do intensywniejszej pracy.
No ja tam fachowcem nie jestem ale z opinii zupełnie niezależnych osób, fotografów zawodowych z którymi sie spotkałem, nie znalazłem żadnej osoby, która by nie zachwalała użyteczności D 300.
Pomijam tu temat fotografii studyjnej itd. pisze tylko o lotnictwie. Ba mało tego jeden nawet uznał, że D 700 jest zdecydowanie gorszą konstrukcją od D300, bo na przykład do reporterki się nie nadaje.
Tak też jakie kto ma potrzeby, od tego wszystko zależy.
Z Waszych opinii oraz moich informacji z innych źródeł wywnioskowałem, że D 300 to jest to co chcę mieć.
Jednak wolałem się upewnić,  czy kolejna odmiana czyli D 300s to to samo co D 300.

Posłuchajcie, zawodowcem nie jestem i chyba nigdy nie będę, daleko mi też do wiedzy i umiejętności jakie posiada
wielu kolegów z tego forum.
Ale chcę mieć w końcu aparat poza wieloma innymi super parametrami, będzie mi robił z odpowiednia prędkością
foty  w formacie RAW i nie będzie dostawał czkawki w najmniej oczekiwanych momentach.
Pozdrawiam
Robteek

volt

  • Wiadomości: 3364
    • Zobacz profil
  • Skąd: Ząbki
Odp: D 300 a D 300s
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 11, 2011, 07:46:59 pm »
za to Fukushima z D3 ma 2500mAh i 12 cos volt :)

Mowa o mnie? ;D
Z pozdrowieniami pod wysokim napięciem,
volt vel. amper ;)


kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: D 300 a D 300s
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 11, 2011, 07:49:56 pm »
Robteek - jesli decyzja podjales, to radze kup D300s zamiast D300, roznice nie sa moze wielkie, i raczej w srodku niz na zewnatrz, ale wszystkie moim skromnym zdaniem zdecydowanie na plus....

Eskimos

  • Wiadomości: 1765
    • Zobacz profil
Odp: D 300 a D 300s
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 11, 2011, 09:00:26 pm »
Elka4  zjada wszystkie baterie na sniadanie, mozna zapomniec o sprawdzaniu czy bateria wystarczy do konca dnia, na D200 z dwoma en-el3 wyciagalem max 1600 zdjec, D700+PDK-1 spokojnie wyciaga sie 5000 klatek, 8kl/s AF-C i VR caly czas wlaczone calkowicie rekompensuje cene (zwlaszcza ze w 2009 w Rygge, drugiego dnia zasilanie padlo godzine przed koncem pokazow, F-16 i Patroulie Suisse tylko ogladalem) jeszcze musze dokupic druga en4 bo chyba Qnicki dostal w prezencie dwie En3 i nie mam zadnego zapasu w razie "W"  ;)