Autor Wątek: Modelarstwo lotnicze [to i owo o...]  (Przeczytany 2762 razy)

kaczy

  • Wiadomości: 509
    • Zobacz profil
  • Skąd: Piotrków Tryb.
Odp: Modelarstwo lotnicze
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 09, 2010, 11:31:25 pm »
Szczerze powiem, że gdyby nie to że wymieniliśmy się linkami to nie wiem czy usłyszałbym o nich :P
A propos wymiany linków... to zajrzałem sobie właśnie na Waszą stronę (pozwól proszę, że nie będę jej komentował) i powiem jedno.... baaardzo podoba mi się ten model Zlin'a 50L w malowaniu GA Żelazny  :) Można go gdzieś czasem spotkać (poza Waszą modelarnią w Bielsku jak mniemam) na jakiejś imprezie lotniczej? (niekoniecznie w locie, ale na statyce chociaż). Pytam głównie z sentymentu do "metalowców".
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2010, 12:21:53 am wysłana przez Joa »
Thank you for your attention.

Rzepka

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 3301
  • Modelarz :)
    • Zobacz profil
    • RzepkaPHOTO
  • Skąd: Bielsko-Biała (EPBA)
Odp: Modelarstwo lotnicze
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 09, 2010, 11:40:37 pm »
Hehe to mój model  :) Stronę komentować można jest robiona całkowicie amatorsko (a konkretnie to przeze mnie z mała pomocą kolegów) więc krytyka mile widziana a nawet pożądana :) a wracając do modelu to mam plany coby go w Krakowie na Pikniku wystawić tylko nie jest to niestety takie łatwe gdyż zrobiłem błąd robiąc skrzydła w całości (tzn. nie dzielone na pół) a co za tym idzie nie jest łatwo go przetransportować   :-\ ale nie ma czego żałować w rzeczywistości model jest dużo brzydszy niż na zdjęciach...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2010, 12:23:02 am wysłana przez Joa »
Pozdrawiam :)

ziaro

  • Gość
Odp: Modelarstwo lotnicze
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 09, 2010, 11:41:28 pm »
Hehe to mój model  :) Stronę komentować można jest robiona całkowicie amatorsko (a konkretnie to przezemnie z mała pomocą kolegów) więc krytyka mile widziana a nawet pożądana :) a wracając do modelu to mam plany coby go w Krakowie na Pikniku wystawić tylko nie jest to niestety takie łatwe gdyż zrobiłem błąd robiąc skrzydła w całości (tzn. nie dzielone na pół) a co za tym idzie nie jest łatwo go przestransportować   :-\ ale niema czego żałować w rzeczywistości model jest dużo brzydszy niż na zdjęciach...
to się nazywa autokrytyka hehehe :P

kaczy

  • Wiadomości: 509
    • Zobacz profil
  • Skąd: Piotrków Tryb.
Odp: Modelarstwo lotnicze
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 10, 2010, 12:00:47 am »
Stronę komentować można jest robiona całkowicie amatorsko (a konkretnie to przezemnie z mała pomocą kolegów) więc krytyka mile widziana a nawet pożądana :)
Oj uwierz, że nie chcesz mojej krytyki, nie chcesz  :P Wolę się skupić na modelu, bo ładny...

a wracając do modelu to mam plany coby go w Krakowie na Pikniku wystawić tylko nie jest to niestety takie łatwe gdyż zrobiłem błąd robiąc skrzydła w całości (tzn. nie dzielone na pół) a co za tym idzie nie jest łatwo go przestransportować   :-\ ale niema czego żałować w rzeczywistości model jest dużo brzydszy niż na zdjęciach...
Nie wiem, czy do Krakowa dotrę, ale... umówmy się, że jak się będziesz  z nim gdzieś wybierał to dasz mi cynk, bo chętnie bym sobie "tego brzydala" na żywo jednak pooglądał. Kojarzę Cie też teraz z "żelaznego forum", więc jak mniemam, lider już Twój model pewnie widział i chwalił. Gratuluję zacięcia modelarskiego.
Thank you for your attention.

nurek

  • Wiadomości: 4841
  • piloci do maszyn!
    • Zobacz profil
    • mój świat fotografii lotniczej
  • Skąd: EPLL/EPKK
Odp: Modelarstwo lotnicze
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 10, 2010, 12:06:49 am »
Hehe to mój model  :)
ale niema czego żałować w rzeczywistości model jest dużo brzydszy niż na zdjęciach...
proponuję kolegę do komórki zajmującej się reklamą marketingiem i piarem :-)

Poza tym temat dotyczył ołówka bez skrzydeł a zrobił się taki trochę off topic.
Aby podsumować dodam, że założyciel wątku zakończył karierę modelarza lotniczego na szkielecie skrzydeł jakiegoś chyba Wróbelka no może było jeszcze pokrycie z jednej strony papierem. Do oblotu na pewno nie doszło... :-(
Może założyć wątek modelarski w HP?
Pozdrawiam

kaczy

  • Wiadomości: 509
    • Zobacz profil
  • Skąd: Piotrków Tryb.
Odp: Modelarstwo lotnicze
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 10, 2010, 12:12:42 am »
Może założyć wątek modelarski w HP?
Dobry pomysł, ale... pod warunkiem, że ktoś posprząta w obecnym temacie i przeniesie do nowego znajdujące się tutaj posty.
Thank you for your attention.

Rzepka

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 3301
  • Modelarz :)
    • Zobacz profil
    • RzepkaPHOTO
  • Skąd: Bielsko-Biała (EPBA)
Odp: Modelarstwo lotnicze
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 10, 2010, 12:19:06 am »
Oj uwierz, że nie chcesz mojej krytyki, nie chcesz  :P Wolę się skupić na modelu, bo ładny...

A moze jednak w ramach wolnego czasu :) Tylko weź klika aspektów pod uwagę np. amatorszczyzna, darmowy serwer, brak pomocy :P , i obecnie mniej czasu  ;D np.

Nie wiem, czy do Krakowa dotrę, ale... umówmy się, że jak się będziesz  z nim gdzieś wybierał to dasz mi cynk, bo chętnie bym sobie "tego brzydala" na żywo jednak pooglądał. Kojarzę Cie też teraz z "żelaznego forum", więc jak mniemam, lider już Twój model pewnie widział i chwalił. Gratuluję zacięcia modelarskiego.

Jak się wybiorę to dam znać :D Na forum  Żelaznych rzeczywiście już trochę siedzę :) Lider model widział ale czy chwalił...? ;)

P.S Sorka nurek z OT ale to nie ja zacząłem  ;D 8)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2010, 12:24:11 am wysłana przez Joa »
Pozdrawiam :)

ziaro

  • Gość
Odp: Modelarstwo lotnicze
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 10, 2010, 12:24:03 am »
no a bawi się z was tutaj kartonem czy raczej nie :P

kaczy

  • Wiadomości: 509
    • Zobacz profil
  • Skąd: Piotrków Tryb.
Odp: Modelarstwo lotnicze
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 10, 2010, 12:26:03 am »
Jak się wybiorę to dam znać :D Na forum  Żelaznych rzeczywiście już trochę siedzę :) Lider model widział ale czy chwalił...? ;)
Heheh... w jego przypadku to działa tak: jak Cię nie opierd!$# to znaczy, że Cię pochwalił  :P a widzę, że uścisk dłoni jest, więc się podobało.
Thank you for your attention.

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21597
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: Modelarstwo lotnicze [to i owo o...]
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 10, 2010, 12:26:52 am »
no to juz macie nowy watek :)
 
sorki nurek - moja wina :)
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

Rzepka

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 3301
  • Modelarz :)
    • Zobacz profil
    • RzepkaPHOTO
  • Skąd: Bielsko-Biała (EPBA)
Odp: Modelarstwo lotnicze [to i owo o...]
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 10, 2010, 12:34:42 am »
Może jeszcze coś Żelaznego zasili mój skład ale narazie nie będę zapeszał. Ale jeszcze wracając do Zlina to oprócz baaardzo efektywnego malowania to model jest bez szału cięęężki  >:( mało szczegółów, leciał dopiero raz, zrobiony na odpierdziel, serio! :P
Pozdrawiam :)

kaczy

  • Wiadomości: 509
    • Zobacz profil
  • Skąd: Piotrków Tryb.
Odp: Modelarstwo lotnicze
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 10, 2010, 12:42:05 am »
A moze jednak w ramach wolnego czasu :) Tylko weź klika apektów pod uwagę np. amatorszczyzna, darmowy serwer, brak pomocy :P, i obecnie mniej czasu  ;D
To jak już będzie mniej amatorki, a więcej profeski to daj znać na PW, a o miejsce na serwerku nie będziesz musiał się martwić, znajdzie się go trochę również dla Ciebie (pomyślimy w firmie o jakimś miłym rabaciku). Trochę lotniczych projektów już w ostatnich latach wsparłem.

Jeszcze w kwestii tych modelarzy z Radomia (do których linkujesz u siebie), zajrzyj sobie na ich drugą stronę dot. Eskadry Hunters (Aircombat RC WW2). Jest miodzik  :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2010, 12:49:04 am wysłana przez kaczy »
Thank you for your attention.

Marcin T

  • Wiadomości: 165
    • Zobacz profil
    • Galeria
  • Skąd: Bytom
Odp: Modelarstwo lotnicze [to i owo o...]
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 10, 2010, 08:09:57 am »
no a bawi się z was tutaj kartonem czy raczej nie :P
Jeśli niekoniecznie w samolotach to... ja się bawię. Zresztą nie tylko w kartonie  :P
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2010, 12:25:21 am wysłana przez Joa »
Pozdrawiam
Marcin

Galeria

Marcin T

  • Wiadomości: 165
    • Zobacz profil
    • Galeria
  • Skąd: Bytom
Odp: Modelarstwo lotnicze [to i owo o...]
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 10, 2010, 08:37:36 am »
Ja!  ;D Z F-22  8) Revell, 1:72, nawet ładnie go zrobili. Z tym, że coś mnie podkusiło kupić też farby Revell'a, a one zawsze (takie odnoszę wrażenie) miały problem z kryciem plastiku. Nie to co Humbrol.
Tyle, że Humbrol jest w tej chwili średniej jakości. Takie ja odnoszę wrażenie. :)
Trwałość powłoki humbrola jest do tyłu o lata świetlne za Revell i np Weinertem.
Pozdrawiam
Marcin

Galeria

Marcin T

  • Wiadomości: 165
    • Zobacz profil
    • Galeria
  • Skąd: Bytom
Odp: Modelarstwo lotnicze [to i owo o...]
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 10, 2010, 09:03:15 am »
A ja nie maluje aerografem.
No to się wyjaśniło.
Polecam spróbować :)
Pozdrawiam
Marcin

Galeria