Autor Wątek: ACHTUNG!!! Nowy rok-Nowe rozdanie (WAŻNE! do zapoznania się dla wszystkich)  (Przeczytany 636 razy)

brovarsky

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 7041
    • Zobacz profil
  • Skąd: Płock
Witam Państwa w nowym roku.
No to zaczynamy następny, mam nadzieję, że nie gorszy niż poprzedni, sezon fotoloto 2016.

Z wielką przyjemnością chciałem ogłosić, że od tego sezonu, osobą odpowiedzialną za wrzucanie newsów z imprez na www oraz ogarnianiem naszego fanpejcza na szajzbuku będzie.... RZEPKA :)

Także od teraz zestawy newsowe proszę słać (tylko i wyłącznie!) na adres piotr.kostur@gmail.com W razie urlopu Rzepki, można słać do mnie brovarsky@gmail.com (W takim wypadku będzie info na bieżąco)

Proszę, abyście w wolnej chwili poczytali, tak dla przypomnienia sobie,  zasady przesyłania fotek http://spfl.pl/forum/index.php/topic,9389.0.html
I od razu prośba - nazywajcie pliki, wysyłane na serwer czy maila,  tak jak to jest wyżej opisane (dot. dorobków, bs'ów, newsów, relacji, dogrywek). Do zestawów newsowych podpinajcie zdjęcie w odpowiednich rozmiarach (www i FB). Niby sprawa błaha ale nam naprawdę ułatwi robotę i zaoszczędzi trochę czasu.

W sprawach dorobkowych na razie zostajemy przy tym jak było. W wątku http://spfl.pl/forum/index.php?topic=11413.msg176407#msg176407 standardowo będą podawane ściągawki do dorobków, terminy, informacje na temat opublikowanych relacji i dorobków, itd.
W karteczkach zmiany: brak dorobku z imprezy (jakieś erszoły, pikniki, wejście do bazy, itd.) -  (cisza w eterze i nie powiadomienie wcześniej policmajstra o przyczynach nie dosłania dorobku) - żółty karton i  automatycznie szlaban na następne wejście do którejkolwiek z baz.


Proszę o lajka posta, to będzie oznaczało, że się ktoś zapoznał i będzie się stosował do wyżej opisanych zasad ;) idziękujębardzo :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2016, 11:46:55 pm wysłana przez brovarsky »

Złoty

  • Wiadomości: 4272
  • Explore. Dream. Discover.
    • Zobacz profil
    • Aeroholic!
  • Skąd: Warszawa
Odp: ACHTUNG!!! Nowy rok - Nowe rozdanie (WAŻNE!!! do zapoznania się dla wszystkich)
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 08, 2016, 09:31:42 pm »
Lajkłem przez tapatalka ale chyba te lajki są niewidoczne przez www to piszę :)

brovarsky

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 7041
    • Zobacz profil
  • Skąd: Płock
ACHTUNG!!! Nowy rok - Nowe rozdanie (WAŻNE!!! do zapoznania się dla wszystkich)
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 08, 2016, 09:33:48 pm »
Lajkłem przez tapatalka ale chyba te lajki są niewidoczne przez www to piszę :)
co lajkowane przez tapatalka to widoczne w tapatalku niestety, tutaj nic nie widać ale jesteś brany pod uwagę jakby co ;)

Spad

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 6421
  • Vieux Charles
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: ACHTUNG!!! Nowy rok-Nowe rozdanie (WAŻNE! do zapoznania się dla wszystkich)
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 08, 2016, 10:53:49 pm »
Eeeeee, w pierwszej chwili myślałem, że Rzepak będzie w tym roku pisał wszystkie newsy...  ::)

brovarsky

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 7041
    • Zobacz profil
  • Skąd: Płock
Odp: ACHTUNG!!! Nowy rok-Nowe rozdanie (WAŻNE! do zapoznania się dla wszystkich)
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 08, 2016, 11:45:56 pm »
Eeeeee, w pierwszej chwili myślałem, że Rzepak będzie w tym roku pisał wszystkie newsy...  ::)
...relacje i za wszystkich dorobek będzie dosyłał ;)

Robteek

  • Wiadomości: 2307
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: ACHTUNG!!! Nowy rok-Nowe rozdanie (WAŻNE! do zapoznania się dla wszystkich)
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 11, 2016, 09:33:55 am »
Czyżby to było kolejne "nocne rozdanie" , czy mi się źle skojarzyło ?  :P
A co z trybunałem ... ? 8)
Pozdrawiam
Robteek

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: ACHTUNG!!! Nowy rok-Nowe rozdanie (WAŻNE! do zapoznania się dla wszystkich)
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 11, 2016, 09:52:10 am »
A co z trybunałem ... ? 8)

Nieczynne z powodu zamknięcia ;)

Robteek

  • Wiadomości: 2307
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: ACHTUNG!!! Nowy rok-Nowe rozdanie (WAŻNE! do zapoznania się dla wszystkich)
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 11, 2016, 10:46:25 am »
 ;D
Pozdrawiam
Robteek

brovarsky

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 7041
    • Zobacz profil
  • Skąd: Płock
Odp: ACHTUNG!!! Nowy rok-Nowe rozdanie (WAŻNE! do zapoznania się dla wszystkich)
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 11, 2016, 10:48:46 am »
Czyżby to było kolejne "nocne rozdanie" , czy mi się źle skojarzyło ?  :P
A co z trybunałem ... ? 8)
tu jest Polska, tu trzeba umieć żyć ;) Trzeba się dostosować do sytuacji ;)

Robteek

  • Wiadomości: 2307
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: ACHTUNG!!! Nowy rok-Nowe rozdanie (WAŻNE! do zapoznania się dla wszystkich)
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 11, 2016, 11:02:42 am »
No to podpowiedź dla obradujących nocą.
Proponuję po 500 zł. miesięcznie dla każdego na wydatki pokazowe i wyjazdy integracyjne  ;D ;D ;D
Może być dla tych co posiadają drugie body w arsenale.
Oczywiście D3 czy D4 to już za bogato i im się nie należy  :P
Pozdrawiam
Robteek

brovarsky

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 7041
    • Zobacz profil
  • Skąd: Płock
Odp: ACHTUNG!!! Nowy rok-Nowe rozdanie (WAŻNE! do zapoznania się dla wszystkich)
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 18, 2016, 06:26:18 pm »
Proszę, abyście w wolnej chwili poczytali, tak dla przypomnienia sobie,  zasady przesyłania fotek http://spfl.pl/forum/index.php/topic,9389.0.html
I od razu prośba - nazywajcie pliki, wysyłane na serwer czy maila,  tak jak to jest wyżej opisane (dot. dorobków, bs'ów, newsów, relacji, dogrywek). Do zestawów newsowych podpinajcie zdjęcie w odpowiednich rozmiarach (www i FB). Niby sprawa błaha ale nam naprawdę ułatwi robotę i zaoszczędzi trochę czasu.

Prosiłem na początku roku, teraz przypominam, a później.... będę odsyłał do poprawy... Sory ale ja naprawdę nie mam czasu, aby siedzieć i poprawiać nazwy plików. Wbrew pozorom mam co robić.
Czy to takie trudne nazwać plik wg wzoru? 99% to pliki z relacjami, no ludzie no... Czy przy ściągawce też Wam pisać wzór na nazwę pliku jak dzieciom w podstawówce?
To co nie raz wjeżdża na maila, to ludzkie pojęcie przechodzi  ;D Takie kombinacje alpejskie, że szok  ;D
"To co? Pomożecie?" jak mawiał pewien fajny chłop z Sosnowca :D

Spad

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 6421
  • Vieux Charles
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: ACHTUNG!!! Nowy rok-Nowe rozdanie (WAŻNE! do zapoznania się dla wszystkich)
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 18, 2016, 10:14:12 pm »
Brovar o obrazkach, to jeszcze ja o twórczości pisanej. Prosiłem wcześniej, proszę i teraz:

1. napisawszy relację z imprezy, zanim ją wyślemy dalej, czytamy ją sami sobie jeszcze raz;
2. unikamy błędów ortograficznych (o interpunkcji nie wspominam, bo to już walka z wiatrakami); w razie wątpliwości sprawdzamy w necie, albo w słowniku,  a nie zostawiamy sprawy tym, którzy po nas czytają;
3. wymieniając typy samolotów/śmigłowców, piszemy je poprawnie; jesteśmy fotografami lotniczymi, to (chyba) zobowiązuje. MiG-29, nie Mig29;
4. relacja ma mieć tytuł,
5. a plik z relacją ma mieć nazwę wg wzorców, zarządzonych przez Policję;
6. unikamy copy/paste tekstów z innych źródeł, jeśli zawierają cudzysłowy; mało co tak wkurza poprawiającego, jak trzy rodzaje cudzysłowów w jednym tekście;
7. emoticonom w relacjach mówimy uprzejme, acz stanowcze NIE; jeśli czytelnik ma załapać, że teraz jest dowcip, sprawiamy to tekstem, a nie śmiechem z offu;
8. napisawszy relację z imprezy, zanim ją wyślemy dalej, czytamy ją sami sobie jeszcze raz.

Dziękuję w imieniu służby  8).


brovarsky

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 7041
    • Zobacz profil
  • Skąd: Płock
Odp: ACHTUNG!!! Nowy rok-Nowe rozdanie (WAŻNE! do zapoznania się dla wszystkich)
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 18, 2016, 10:23:34 pm »
nic dodać, nic ująć :) dzięki Marcin :)

Carlito

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 3354
    • Zobacz profil
  • Skąd: Żyrardów/Biała Podlaska
Odp: ACHTUNG!!! Nowy rok-Nowe rozdanie (WAŻNE! do zapoznania się dla wszystkich)
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 18, 2016, 10:28:27 pm »
Melduję posłusznie, że punkty 1 i 8 są prawie jednakowe!
To zapewne zabieg celowy, ale zameldować musiałem, inaczej bym się udusił.

brovarsky

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 7041
    • Zobacz profil
  • Skąd: Płock
Odp: ACHTUNG!!! Nowy rok-Nowe rozdanie (WAŻNE! do zapoznania się dla wszystkich)
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 18, 2016, 10:31:35 pm »
piszemy, czytamy, poprawiamy i jeszcze raz czytamy