Autor Wątek: Tamron 150-600 vs Sigma C 150-600  (Przeczytany 1548 razy)

Mori

  • Wiadomości: 1861
    • Zobacz profil
    • Moje fotoloto
  • Skąd: EPMB
Tamron 150-600 vs Sigma C 150-600
« dnia: Maj 06, 2015, 08:54:42 pm »
Osiołkowi w żłoby dano.....

Już miałem kupować Tamrona ale kontrahenci spóźnili się miesiąc z płatnościami i w międzyczasie pojawiła się niemalże w tej samej cenie nowa Sigma C 150-600.
Próbowałem namierzyć jakieś sensowne porównanie tych szkieł ale nic ciekawego nie znalazłem. Jest full porównań do Sigmy Sport 150-600 ale to już inna półka cenowa.

Za Tamronem przemawia podobno trochę lepsza jakość obrazu na dłuższym końcu, trochę wydajniejsza stabilizacja i o wiele dłuższa gwarancja.

Za Sigmą za to lepsza ostrość na szerszych końcach i generalnie w rogach (ale to istotne tylko dla FF), szybciej budząca się stabilizacja z wyborem jej trybów działania, możliwość blokowania tubusa na wielu ogniskowych, o wiele bogatsze wyposażenie i możliwość regulacji USB Dock-iem.

Biorąc pod uwag, że tak naprawdę chodzi mi głównie o dłuższy koniec ogniskowych to niby trochę lepiej w porównaniu wypada Tami ale ...
"Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie..." o jakimś ciekawym porównaniu tych szkieł byłbym wdzięczny za namiar.
¡¡¡ ǝɔuoɹpǝıq ʍ ɹnʇɐıʍɐlʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıu

https://500px.com/p/boguckimarcin

Mariusch

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 998
    • Zobacz profil
  • Skąd: Płock
Odp: Tamron 150-600 vs Sigma C 150-600
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 06, 2015, 09:48:43 pm »

Mori

  • Wiadomości: 1861
    • Zobacz profil
    • Moje fotoloto
  • Skąd: EPMB
Odp: Tamron 150-600 vs Sigma C 150-600
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 06, 2015, 10:34:28 pm »
Tak, widziałem. Tyle że sam autor żadnych ciekawych wniosków nie ma po tych testach. I robione na Canonie.
¡¡¡ ǝɔuoɹpǝıq ʍ ɹnʇɐıʍɐlʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıu

https://500px.com/p/boguckimarcin

wilk

  • CZŁONEK HONOROWY
  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 5909
    • Zobacz profil
  • Skąd: Bydgoszcz
Odp: Tamron 150-600 vs Sigma C 150-600
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 07, 2015, 09:07:00 am »
Interesuje mnie temat Sigmy S więc czytam wszystko na temat T i S ( także w wersji C ). Mori niestety bezpośrednich porównań takich laboratoryjnych brak. Są tylko takie szczątkowe od ludzi. Śledzę całe wątki na koniarzach odnośnie Tamrona i Sigmy.
Moim zdaniem co byś nie kupił powinno być - porównywalnie. Dla mnie Sigma wygrywa jednak USB Dock-iem; chodzi mi o możliwość własnego określenia odległości od której obiektyw ma ostrzyć. Nie potrzebuje w foto-loto od 1.5m; za to ustawienie na 100 czy 200m da mi przyspieszenie AF bo ma dużo mniejszy zakres do ustawienia.

Mori

  • Wiadomości: 1861
    • Zobacz profil
    • Moje fotoloto
  • Skąd: EPMB
Odp: Tamron 150-600 vs Sigma C 150-600
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 07, 2015, 09:59:54 am »
No właśnie, póki co, wygrywa u mnie Sigma właśnie tym Dock-iem.
Tym bardziej, że jeśli dobrze zrozumiałem opisy, można do niej wgrać dwa różne własne ustawienia autofokusa i przełączać je sobie na szkle wedle potrzeb.
Można by więc np. przygotować sobie dwa tryby, jeden na bardzo odległe obiekty i jeden na sytuacje focenia przy pasie, itp.
¡¡¡ ǝɔuoɹpǝıq ʍ ɹnʇɐıʍɐlʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıu

https://500px.com/p/boguckimarcin

wilk

  • CZŁONEK HONOROWY
  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 5909
    • Zobacz profil
  • Skąd: Bydgoszcz
Odp: Tamron 150-600 vs Sigma C 150-600
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 07, 2015, 10:23:40 am »
No właśnie, póki co, wygrywa u mnie Sigma właśnie tym Dock-iem.
Tym bardziej, że jeśli dobrze zrozumiałem opisy, można do niej wgrać dwa różne własne ustawienia autofokusa i przełączać je sobie na szkle wedle potrzeb.
Można by więc np. przygotować sobie dwa tryby, jeden na bardzo odległe obiekty i jeden na sytuacje focenia przy pasie, itp.

Z tego co czytam to tak, ale jak będę miał w łapie to się wypowiem jednoznacznie.
Jeżeli chodzi o S to pisz do Dyźka - on się na S najlepiej zna ;)

Frogi

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 1036
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Tamron 150-600 vs Sigma C 150-600
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 12, 2015, 10:22:34 am »
Mam ten sam dylemat - i zaczynam zastanawiać się czy nie poodkładać trochę dłużej i nie kupić Sport :) Dopłacić te kilka tys i mieć święty spokój (z dobrym AF między innymi) to byłoby to :)

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: Tamron 150-600 vs Sigma C 150-600
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 12, 2015, 11:41:21 am »
No właśnie, póki co, wygrywa u mnie Sigma właśnie tym Dock-iem. Tym bardziej, że jeśli dobrze zrozumiałem opisy, można do niej wgrać dwa różne własne ustawienia autofokusa i przełączać je sobie na szkle wedle potrzeb. Można by więc np. przygotować sobie dwa tryby, jeden na bardzo odległe obiekty i jeden na sytuacje focenia przy pasie, itp.

Przerost formy nad treścią....wiekszosc tele jest tak skontruowana jesli chodzi o skale ostrosc,i ze af musi duzo krecic od najblizszej odleglosci ostrzenia do nie wiem 2-3-4 metrów, a powyzej tej odleglosci
do nieskonczonosci jest baardzo maly zakres ruchu. 95% czasu foci se po prostu na właczonym limiterze i nie ma potrzeby go zmieniać.

Mori

  • Wiadomości: 1861
    • Zobacz profil
    • Moje fotoloto
  • Skąd: EPMB
Odp: Tamron 150-600 vs Sigma C 150-600
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 12, 2015, 12:30:14 pm »
Niby tak Kichu ale tu jeszcze możesz kombinować dodatkowo ustawiając dla różnych setów np. inne priorytety AF, np. dla jednych priorytet szybkości, dla innych jakości, itp.
¡¡¡ ǝɔuoɹpǝıq ʍ ɹnʇɐıʍɐlʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıu

https://500px.com/p/boguckimarcin

Jamal

  • Wiadomości: 2858
    • Zobacz profil
  • Skąd: Trochę tu, trochę tam...
Odp: Tamron 150-600 vs Sigma C 150-600
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 12, 2015, 12:50:30 pm »
Kichu, nie do końca. W 300 Minolty miałem limiter mechaniczny i ustawiałem sobie tak, ze zakres pracy af miał jakieś 2 mm. Teraz bawiłem sie nowym f16 gdzie do każdego szkła z napędem można ustawić sobie limiter z poziomu puszki - tez zapieprza jak szatan.
Pozdrawiam serdecznie!
Jamal
www.barthez.com.pl

Mori

  • Wiadomości: 1861
    • Zobacz profil
    • Moje fotoloto
  • Skąd: EPMB
Odp: Tamron 150-600 vs Sigma C 150-600
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 15, 2015, 12:44:27 pm »
Pszczółki donoszą mi że obecnie nie ma żadnej dostępności jakiejkolwiek wersji Sigm 150-600 z mocowaniem Nikon-a.
Dostawy dystrybutora dla sklepów są planowane na przełomie maj/czerwiec.
¡¡¡ ǝɔuoɹpǝıq ʍ ɹnʇɐıʍɐlʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıu

https://500px.com/p/boguckimarcin

Mori

  • Wiadomości: 1861
    • Zobacz profil
    • Moje fotoloto
  • Skąd: EPMB
Odp: Tamron 150-600 vs Sigma C 150-600
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 15, 2015, 10:02:33 am »
Ponieważ nie mogłem się zdecydować na Tamrona lub Sigmę 150-600 C więc ostatecznie nabyłem drogą kupna .... Sigmę 150-600 Sport :)

Nie mam wielu doświadczeń z tymi dwoma tańszymi szkłami bo ledwie kilka fotek nimi zrobiłem ale porównując nowe szkło głównie z używanym wcześniej Nikonem 70-300VR to:

- Zakres ogniskowych jest super i daje o wiele większe możliwości, oczywiście nic na szeroko się nie zrobi ale latacze wreszcie czasami nie mieszczą się w kadrze :) W Radomiu szybko rozpracowałem w którym punkcie jaką ustawiać ogniskową i z wyprzedzeniem ustawiałem ją optymalnie do odległości i sytuacji. Szybka zmiana ogniskowych jest trochę problematyczna ze względu na gabaryty szkła i stare nawyki (Sigma kręci pierścień ogniskowej w przeciwnym kierunku niż Nikon - ZAWSZE kręciłem w złą stronę :) )
- Bardzo użyteczna jest wielostopniowa blokada ogniskowej bo machając szkłem nad głową sporo siły wkłada się w blokowanie cofania się tubusu. Z włączoną blokadą nie trzeba się tym martwić. Mega wygodne jest odblokowywanie ogniskowej po prostu pokręceniem pierścienia. Nie trzeba specjalnie tykać włącznika blokady.
- AF o wiele lepszy, ostrzy szybko i co najważniejsze nie gubi się w trakcie śledzenia celu (przez trzy dni w Radomiu zdarzyło mi się to tylko raz, Nikon robi to nagminnie)
- Waga nie taka straszna, po Radomiu nie wracałem z ręką na temblaku a trzy dni użytkowania przez tyle godzin to niezła próba (a jestem chucherko)
- Wykonanie szkła robi wrażenie, naprawdę wygląda solidnie. Gwarancji mam łącznie 5 lat więc spokój na długi czas.
- Niestety nie mam jeszcze USB Dock-a więc nie wypowiem się ile jeszcze można by pokombinować z ustawieniami. Ale na pewno go sobie sprawię.

Co do fotek to po Radomiu ze względu na pogodę za dużo nie zdziałałem ale coś tam na pewno się uzbiera. Przy moim tempie obróbki pewnie na wiosnę coś wrzucę :)
Kilka kadrów wyszło jednak nieźle i tak ogólnie to jestem z nowego nabytku bardzo zadowolony.
Teraz pewnie kolej wymienić puszkę... :)
¡¡¡ ǝɔuoɹpǝıq ʍ ɹnʇɐıʍɐlʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıu

https://500px.com/p/boguckimarcin

deoc

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 2785
  • i wtedy wchodze ja... caly na bialo...
    • Zobacz profil
  • Skąd: Czestochowa
Odp: Tamron 150-600 vs Sigma C 150-600
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 15, 2015, 02:35:16 pm »
.....
Co do fotek to po Radomiu ze względu na pogodę za dużo nie zdziałałem ale coś tam na pewno się uzbiera. ....

a co było z pogodą nie tak w Radomiu ?? :D

wilk

  • CZŁONEK HONOROWY
  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 5909
    • Zobacz profil
  • Skąd: Bydgoszcz
Odp: Tamron 150-600 vs Sigma C 150-600
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 15, 2015, 03:26:21 pm »
.....
Co do fotek to po Radomiu ze względu na pogodę za dużo nie zdziałałem ale coś tam na pewno się uzbiera. ....

a co było z pogodą nie tak w Radomiu ?? :D

Sigma ma własną pogodę ;)

Mori

  • Wiadomości: 1861
    • Zobacz profil
    • Moje fotoloto
  • Skąd: EPMB
Odp: Tamron 150-600 vs Sigma C 150-600
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 15, 2015, 03:49:42 pm »
Echhh... jak to wszyscy szybko zapominają co D300 tworzy focąc szare na szarym ....
Cytując KingSize: ...powiększyli się i w d...ach się poprzewracało... :):):)
¡¡¡ ǝɔuoɹpǝıq ʍ ɹnʇɐıʍɐlʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıu

https://500px.com/p/boguckimarcin