Autor Wątek: Ostrava 2014 cz.1 by Kamio  (Przeczytany 1752 razy)

fan

  • Wiadomości: 682
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Odp: Ostrava 2014 cz.1 by Kamio
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 01, 2014, 11:17:55 pm »
Wszedłem na forum właśnie i ... chyba muszę napisać kilka słów od siebie :)

kamio - wrzuciłeś set, jak rozumiem w celu uzyskania opinii o nim, więc szczerze napisałem. Z resztą jak widzę nie byłem pierwszy w swojej ocenie, bo poprzednicy też napisali słowa krytyki. Ja może użyłem zbyt dosadnych słów, ale szczerych. Tak się składa, że gdzieś tam w głowie kojarzę Twoje fotki i wydaje mi się, że stać Cię na więcej :) Tyle ode mnie. Ale oczywiście moją opinię można mieć szczerze gdzieś, do czego zachęcam :)

Cytuj
Fan, widzę ze od momentu jak kilka osób skrytykowało Twój, set pojawia się kolejny Twój post z totalna krytyką, moim zdaniem nie do końca uzasadnioną

Szamal - nie trafiłeś :) Ja uwielbiam krytykę. Lubię czasem wrzucić coś "od czapy" i czytać "co jest nie tak". Krytyka zawsze daje mi dużo do myślenia, a Wasza krytyka - szczególnie, bo sami robicie zdjęcia i widzicie więcej. Wolę czytać, co jest złe na zdjęciach, co pasuje, a co nie, niż kolejny komentarz, że jest super :) Bo konstruktywna krytyka = rozwój (dla mnie). Już kilka moich setów skrytykowaliście i mi osobiście dało to sporego "kopa" w moim foto-myśleniu, bo coś tam się poprzestawiało.

Tylko ja krytykę przyjmuję z pokorą, mając do niej jednocześnie duży dystans.

Jak widać niestety często również piszę szczerze o zdjęciach innych. Może powinienem pisać wszystkim, że jest pięknie i ładnie, ale jak dla mnie byłaby to strata czasu i energii. Aczkolwiek myślę, że moich "pochwalnych" wpisów też jest całkiem dużo :)

Szkoda, że w tym wypadku krytyka w moim wykonaniu utożsamiana jest z chęcią odegrania się (??), czy bezpodstawnego dogryzienia...

Reasumując, po tym, co przeczytałem mocno zastanawiam się nad tym, czy moja skromna osoba wpasowuje się w struktury SPFL w takim wydaniu. Wyznaję zasadę, że im bardziej kogoś znam, tym bardziej czuję się w obowiązku pisania prawdy / wyrażania szczerej krytyki. A tutaj jest niestety odwrotnie. Szkoda.

eSKa

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 284
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gliwice
Odp: Ostrava 2014 cz.1 by Kamio
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 01, 2014, 11:49:29 pm »
Dobrze prawisz fan, krytyka merytoryczna jest ok. Ja się na niej uczę, bynajmniej... ;)

A wszystkim polecam, szczególnie młodzieży, mniej spinki. Bo jakoś tak ostatnio jest widoczna.

Carlito

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 3354
    • Zobacz profil
  • Skąd: Żyrardów/Biała Podlaska
Odp: Ostrava 2014 cz.1 by Kamio
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 02, 2014, 07:10:05 am »
Reasumując, po tym, co przeczytałem mocno zastanawiam się nad tym, czy moja skromna osoba wpasowuje się w struktury SPFL w takim wydaniu. Wyznaję zasadę, że im bardziej kogoś znam, tym bardziej czuję się w obowiązku pisania prawdy / wyrażania szczerej krytyki. A tutaj jest niestety odwrotnie. Szkoda.

Fan, powtórzę to co kiedyś Ci napisałem - nie dramatyzuj.
Poza tym, za Sebastianem - mniej spinki, bo jak wieść gminna głosi SPFL to nie tylko zdjęcia  :)

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21598
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: Ostrava 2014 cz.1 by Kamio
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 02, 2014, 08:23:54 am »
przede wszystkim nie zapominajcie o zasadach:

1. Krytyka jest ok ale pod warunkiem ze konstruktywna. Czyli nie można powiedzieć ze "fota jest do dupy" a należy" fota jest do dupy bo... i tu wymienić dlaczego"
2. Krytyka komentarzy (tych merytorycznych) innych ludziów jest niedozwolona. Fan miał i ma prawo powiedzieć co myśli o fotach a nam nie wolno w watku zdjęciowym osoby X krytykować komentarzy osoby Y bo się jazda robi. Od tego są inne działy

Fan (i każdy inny  nas) podumaj - jak masz się fochować to rzeczywiście miejsce nie dla Ciebie. Wiem jednak ze to tylko tak napisales i już Ci przeszlo. mam nadzieje. Jak się pojawi problem to go rozwiązujmy w stosownych działach a nie foch :) To co i jak napisał szamal było niefajne w moim odczuciu. Wyjasnijcie to sobie i zasuwamy dalej :)

:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

szamal

  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 2388
  • wieczny brak czasu...
    • Zobacz profil
    • www.maciejszamalek.com.pl
  • Skąd: Warszawa
Odp: Ostrava 2014 cz.1 by Kamio
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 02, 2014, 02:14:41 pm »
Ot tak odbieram ten komentarz i już  ;) spinki nie ma  i nie było, hesja ma racje że to nie jest właściwe miejsce ::) zasuwamy dalej  ;)

Kamio

  • Wiadomości: 437
    • Zobacz profil
  • Skąd: Jaworzno
Odp: Ostrava 2014 cz.1 by Kamio
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 04, 2014, 12:14:09 am »
Przeglądam forum i czekam na jakiś spektakularny secik z Ostravy...

Na razie wszyscy mają to samo, nuda. Taka bardziej spotterka bez jaj niż zapierające dech w piersiach kadry.

Jak dla mnie 2, 5, 9, 10 jakieś takie nieostre ciągnięte "za uszy", żeby było dobrze.

,,Tylko ja krytykę przyjmuję z pokorą, mając do niej jednocześnie duży dystans."

Nie wiem co autor miał na myśli... czy była to persona do mnie lub nie ale tak jak mówiłem wcześniej: ,,Żebyście sobie nie pomyśleli... że Kamio zjeb*ł robotę i teraz nie umie się przyznać do błędu lub nie lubi jak się go krytykuje."

Zastanawia mnie fan co dla Ciebie znaczy opinia... co znaczy krytyka... i jaki ma ona mieć według Ciebie charakter. Może dla Ciebie słowo ,,spotterka" nie miało znaczenia, tak mnie.... osobiście w pewien sposób zabolało, ale nie będę się rozwodził nad tym dlaczego. Powiem tylko, że cechy spotterki jakoś ciężko mi zauważyć. Nurtuje mnie także: ,,ciągnięte ... żeby było dobrze".
Ja wiem........ modne są ostatnio fanpage o nazwie ,,prace zrobione na odpier*ol" itd. ale.. Według mnie każdy fotograf... a na pewno każdy fotograf lotniczy jak przysiada do zdjęć to nie robi tego z przymusu i robi robi robi byle zrobić i byle jakoś to tam wyglądało. Każdy z nas chce dopieścić to swoje ,,dziecie" w najdrobniejszym szczególe.

Wiadomo, że nie zawsze jest czas i ochota na to żeby wypunktować gościa 1. do panoramy 2. bliżej i za dużo niebieskiego. itd itd.... ale teksty w stylu ,,spotterka bez jaj" czy ,,zrobione byle by było" dla mnie bardziej pasują do obcesowego ubliżenia czy znieważenia.. niż konstruktywnej krytyki.

Mori

  • Wiadomości: 1863
    • Zobacz profil
    • Moje fotoloto
  • Skąd: EPMB
Odp: Ostrava 2014 cz.1 by Kamio
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 04, 2014, 12:57:58 pm »
Co fakt to fakt ...
¡¡¡ ǝɔuoɹpǝıq ʍ ɹnʇɐıʍɐlʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıu

https://500px.com/p/boguckimarcin

Qna

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 4483
    • Zobacz profil
  • Skąd: Z los Heblos KrK
Odp: Ostrava 2014 cz.1 by Kamio
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 04, 2014, 01:13:18 pm »
Z setu wybiorę 1,2,3.

Moim zdaniem całość do "podostrzenia" a cześć niestety lekko poruszona 7 chyba najlepsze "technicznie" .

Zastanawia mnie ogólne "forumowe" narzekanie na slaby sprzęt... Fakt różnica w cenie sprzętu z czegoś wynika i pewnych spraw się nie przeskoczy ale...
Uwierzcie mi słabym sprzętem też się da :) najważniejsze to poznać jego ograniczenia i "na robocie" brać na to poprawkę. Problem pojawia się kiedy sprzęt zaczyna "kaprysić" ale to już inna bajka ;)
Oka i "pewnej ręki" (podobno nie dotyczy żonatych ;) ) nic nie zastąpi. Jeśli nie jesteśmy w stanie z posiadanego sprzętu wycisnąć max-a to sygnał, że czas popracować nad szeroko pojętą techniką bo przecież na sukces czy porażkę efektu końcowego w głównej mierze składa się nasze panowanie nad "procesem twórczym".   
Moim zdaniem najlepszym lekarstwem na objawy "onanizmu sprzętowego"  to zabrać aparat na spacer i ćwiczyć, ćwiczyć , szukać i ćwiczyć. Za każdym razem nabierać wprawy starając się poprawić własne słabości (ograniczenia sprzętu już znamy). Każdy krok do przodu to mały sukces
Fotografia jak dla mnie traci sens jeśli pojawiają się spiny :/

Ps.D7000 + 70-300 (jeśli mowa o VR) do nie taki zły zestaw ;)

Mori

  • Wiadomości: 1863
    • Zobacz profil
    • Moje fotoloto
  • Skąd: EPMB
Odp: Ostrava 2014 cz.1 by Kamio
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 04, 2014, 01:25:12 pm »
Wiesz Qna. Niby tak. Ale prędzej czy później dobijasz do poziomu w którym największym ograniczeniem staje się sprzęt.

Po ostatnim Radomiu pierwszy raz w życiu byłem naprawdę zadowolony z fotek. Zagrało wszystko. I pogoda i miejscówka i atrakcje w powietrzu.
Po przejrzeniu zdjęć wiedziałem że jest dobrze ale kolejną myślą było to, że choćby nie wiem co to już raczej nic lepszego ze swojego sprzętu nie wycisnę.
Bo to już było pełne optimum i może być tylko gorzej.
Nie czarujmy się. Słabszym sprzętem idzie robić dobre fotki ale robi się je o wiele trudniej bo trzeba nadrabiać to umiejętnościami, okazją, miejscówką, itp.
¡¡¡ ǝɔuoɹpǝıq ʍ ɹnʇɐıʍɐlʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıu

https://500px.com/p/boguckimarcin

Qna

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 4483
    • Zobacz profil
  • Skąd: Z los Heblos KrK
Odp: Ostrava 2014 cz.1 by Kamio
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 04, 2014, 01:41:01 pm »
Chyba mniej więcej to napisałem :)

Chodzi mi bardziej o podejście do tematu ;) od narzekania na pewno nie przybędzie nam sprzętu i talentu. Nawet osiągając swojego MAX-a (o ile to możliwe ;) )  w tej dziedzinie zawsze jest coś co można zrobić inaczej, ciekawiej ;)
W fotografii jak w życiu wole się cieszyć i czerpać z tego co mam :D

Zibi

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 570
    • Zobacz profil
  • Skąd: Siemianowice Śląskie
Odp: Ostrava 2014 cz.1 by Kamio
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 04, 2014, 04:36:22 pm »

Ludziska wstępując do SPFL-u chyba żaden z Nas nie przykładał wagi tym czym robi zdjęcia , tylko chodziło o pozytywny ich odbiór,
dalszą edukację , o zabawie to już nie wspomnę  :D  (przynajmniej tak jest w moim przypadku, bo jeżeli jako kryterium złożenia aplikacji miałbym brać sprzęt pod uwagę 
i to czym focą koledzy to wogóle nie poznałbym tak wspaniałych ludzi ;) oczywiście że każdy z Nas marzy o lepszym sprzęcie i to jest normalne  :P
aleeee .... cieszmy się tym co mamy !!! bawmy się tą fotografią którą tak kochamy i spotykajmy się razem  ;D
Myślę że czas już skończyć to wkórwiające pisanie o sprzęcie , bo tutaj oceniamy zdjęcia  ;) żale i niedomówienia też  mają swój dział jak już ktoś napisał  :)
 

zibimasow

  • Wiadomości: 392
    • Zobacz profil
  • Skąd: Dęblin
Odp: Ostrava 2014 cz.1 by Kamio
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 04, 2014, 05:25:24 pm »
Obserwowałem, obserwowałem, czytałem ale wkońcu i ja skuszę się napisać parę słów od siebie. Kamio jak patrzę na ilość wyświetleń tego wątku to już na wstępie jesteś mistrzem, a tak btw, róbmy swoje, cieszmy się ze swoich zdjęć bo to głównie nam powinno dawać radochę. Wiadomo nie zawsze jest wszystko po naszej myśli, czasem zawodzi pogoda, innym razem miejscówka. Mnie osobiście cieszy się morda, z każdym kolejnym ciekawym kadrem, czy unikalną chwilą w lotnictwie uwiecznioną na naszych puszkach.  Każdy fotografuje przecież na tyle na ile w danym momencie potrafi i wszyscy przecież chcemy wyciągnąć maksimum ze swojego sprzętu. Przecież z każdą imprezą rozwijamy się, a nie cofamy... ;) A ta niepotrzebna spina nic nie wnosi do tego wątku i do naszych relacji, niebieska armia musi działać razem i trzymać się razem bez podziałów wiekowych, sprzętowych, płciowych czy jeszcze innych... uffffffff pozdro  ;) !
EPDE