Autor Wątek: Schiphol  (Przeczytany 364 razy)

sebah

  • Gość
Schiphol
« dnia: Marzec 10, 2013, 12:59:40 pm »
Nie tylko lotnictwem wojskowym czlowiek zyje. ( ale Axalp w tym roku nie chce odpuscic :) ) Od zawsze wolalem lotnictwo cywilne i zawsze chcialem je ukazac w najladniejszy sposob. Wszystkie zdjecia zrobione sa na lotnisku w Amsterdamie. Po malej selekcji zostalo mi 12 zdjec, mam nadzieje ze glowy mi nie urwiecie ? :)

1. Pierwszy wypad na lotnisko. Odrazu rodzynek T7 PIA w swietnych warunkach. Ciemne niebo, sloneczko, pychota :)

Aviation by hincasebastian, on Flickr

2.

Aviation by hincasebastian, on Flickr

3.

Aviation by hincasebastian, on Flickr

4.

Aviation by hincasebastian, on Flickr

5. Jedno z moich ulubionych, tegorocznych zdjec

Aviation ( Explore ) by hincasebastian, on Flickr

6.

Aviation by hincasebastian, on Flickr

7. Jak sie dobrze przyjrzycie to zobaczycie machajace lapki :)

Aviation by hincasebastian, on Flickr

8.

Aviation by hincasebastian, on Flickr

9. Zeby tego dowcipnisia zlapac, trzeba bylo niezle gniesc pedal gazu...

Aviation by hincasebastian, on Flickr

10.

Aviation by hincasebastian, on Flickr

11.

Aviation by hincasebastian, on Flickr

12.

Aviation by hincasebastian, on Flickr

13. 200mm, 1/15 z reki :D

Aviation by hincasebastian, on Flickr

Wieksze zdjecia? Wystarczy kliknac :)

Pozdrawiam
Sebastian

Złoty

  • Wiadomości: 4272
  • Explore. Dream. Discover.
    • Zobacz profil
    • Aeroholic!
  • Skąd: Warszawa
Odp: Schiphol
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 11, 2013, 08:20:15 pm »
No jak widać ma lotnisko potencjał :)
Co do samych zdjęć, jeśli miałbym wybrać jedno to biorąc pod uwagę kadr i jakość byłaby to dwójka. Na jedynce to niebo - chyba przyciemnione jednak w obróbce? - jest aż nienaturalne, ni to dzień, ni to noc.
3. robi wrażenie ale straszny bałagan w kadrze, samochody znaki - ale OK, rozumiem, że w tym miejscu się inaczej nie da. 4 moment upolowany zacny, wychodzi już ziarno i cos mi nie gra z kadrem. 5. ziarnoooooo! 6. Fajne ale ciut przy jasne u mnie. Podoba mi się 10 - jasny przekaz, uporządkowane, 12 tez fajowe.
Także jest w czym przebierać i z czego robić :) Sam wybieram się na Schiphol więc pewnie będę miał do Ciebie parę pytań potem.


Qna

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 4483
    • Zobacz profil
  • Skąd: Z los Heblos KrK
Odp: Schiphol
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 11, 2013, 10:52:22 pm »
Na motyw z 5 czekam odkąd zamiast "bum bum " zacząłem mówić samolot :) Gratki.

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21598
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: Schiphol
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 11, 2013, 10:56:08 pm »
i można autobusy podejsc od art strony?/ Mozna!! :)
Bardzo na TAK
no moze poza rozmiarem zdjec... wiem wiem - kliknac ale...
mamy 1024 w regulaminie i byloby fajniej dla zdjec by nie trzeba ich bylo w zaden sposob "stymulowac" by... urosły ;D
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: Schiphol
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 11, 2013, 11:08:20 pm »
za hesja - kadry ciekawe z pomyslem i wizja - o szczegolach w wolnej chwili napisze - ale juz jestem bardzo na tak :)

sebah

  • Gość
Odp: Schiphol
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 12, 2013, 02:30:02 am »
No jak widać ma lotnisko potencjał :)
Co do samych zdjęć, jeśli miałbym wybrać jedno to biorąc pod uwagę kadr i jakość byłaby to dwójka. Na jedynce to niebo - chyba przyciemnione jednak w obróbce? - jest aż nienaturalne, ni to dzień, ni to noc.
3. robi wrażenie ale straszny bałagan w kadrze, samochody znaki - ale OK, rozumiem, że w tym miejscu się inaczej nie da. 4 moment upolowany zacny, wychodzi już ziarno i cos mi nie gra z kadrem. 5. ziarnoooooo! 6. Fajne ale ciut przy jasne u mnie. Podoba mi się 10 - jasny przekaz, uporządkowane, 12 tez fajowe.
Także jest w czym przebierać i z czego robić :) Sam wybieram się na Schiphol więc pewnie będę miał do Ciebie parę pytań potem.
Lotnisko ma potencjal, oczywiscie :) Co z sens robienia zdjec na niebieskim niebie? Tak, wiem czasem sie nie da, ale wypada troszke sie potrudzic a efekty moga byc zdecydowanie lepsze. Schiphol ma to do siebie ze w tym momencie sa tylko dwa oficjalne miejsca do fotografowania. A ja wychodze z zalozenia ze jest to za malo, wiec wszystkie zdjecia sa robione z miejscowek ''zrob zdjecie i gaz do dechy'' :) Tereny budowy, kontenery, maszyny budowlane, autostrady. Czyli tam gdzie mozna wjechac/wejsc lub tez zatrzyma sie. W naszym towarzystwie, bo jestem ja i paru holendrow lubimy takze drabiny. Wysoookie :) Ostatnio Martijn przyjechal z podnosnikiem, kolo 20-30m w gore :)
Dzieki za krytyke, bardzo milo wysluchac dobre jak i zle slowo. Co do jedynk - wiem, wiem wyglada nienaturalnie ale co poradze ze takie warunki byly? Cuuuudne! Zdjecie mialo tylko lekko dodany kontrast i finito.
Co do zdjec na ktorych wydac ziarno. 50d nie jest mistrzem gladkiego obrazu na iso 640 w gore :) Jednak ja wole ziarno niz zmarnowane zdjecie :) Ot, takie ''widzimisie'' :) A co do wybierania sie na SPL, to pisz smialo :)

Na motyw z 5 czekam odkąd zamiast "bum bum " zacząłem mówić samolot :) Gratki.
Przyjedz w odpowiedniej porze to zabiore Cie w miejsca gdzie bedziesz tylko takie foty trzeskal. Wystarczy odpowiednia pogoda i miejsce. To byla taka pierwsz tego typu, pozniej zachcialo mi sie wiecej... Teraz mam inny motyw w mojej glowie ale to zoabczycie jak mi sie uda go zrealizowac :)

i można autobusy podejsc od art strony?/ Mozna!! :)
Bardzo na TAK
no moze poza rozmiarem zdjec... wiem wiem - kliknac ale...
mamy 1024 w regulaminie i byloby fajniej dla zdjec by nie trzeba ich bylo w zaden sposob "stymulowac" by... urosły ;D

Od mojego ostatniego postu minelo juz troszke czasu, takze wylecialo mi z glowy. Nastepnym razem juz bedzie 1024 ;) A za bardzo na TAK - dziekuje :)

za hesja - kadry ciekawe z pomyslem i wizja - o szczegolach w wolnej chwili napisze - ale juz jestem bardzo na tak :)

Pisz, pisz :)

krispol

  • Wiadomości: 2569
  • W oczekiwaniu na Air Show
    • Zobacz profil
  • Skąd: Puławy
Odp: Schiphol
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 13, 2013, 06:56:57 pm »
No faktycznie...bardzo intersująco to pokazałaś i z przyjemnością obejrzałem.
Dłużej zatrzymałem się przy 4, fajnie słońce potargało :) 5 też ma klimat.