Autor Wątek: No jest D4  (Przeczytany 2066 razy)

JIMIX

  • Wiadomości: 528
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: No jest D4
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 09, 2012, 12:32:53 am »
Nie zmiany ilości pkt a trybu af z dynamicznie na single albo auto area.  Ja czasem z tego korzystam ale to each his own czy jak to tam.

Mówię o przełącznik z prawej pod okrągłym wybieranie w d300 d3 etc.

No o tym wlasnie pisalem :) - wajcha z tylu pod wybierakiem. Pojedynczy, dynamiczny, albo full opcja ;)

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: No jest D4
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 12, 2012, 11:02:37 am »
aaa ciekawostka... wiecie ze D4 ma tryb cichy... ale nie taki tryb cichy jak w D300s/D3s, ktory opoznia opadanie lustra i naciag machanizmu migawki do momentu az puscimy przycisk migawki, ale prawdziwy cichy - dziala w trybie Live View - lustro podniesiona - migawka otwarta - w oparciu o "migawke" elektroniczna - po prostu wyciaga stopklatki z trybu
live view - bez uzycia mechaniki jakiejkolwiek

wilk

  • CZŁONEK HONOROWY
  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 5909
    • Zobacz profil
  • Skąd: Bydgoszcz
Odp: No jest D4
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 12, 2012, 11:07:22 am »
aaa ciekawostka... wiecie ze D4 ma tryb cichy... ale nie taki tryb cichy jak w D300s/D3s, ktory opoznia opadanie lustra i naciag machanizmu migawki do momentu az puscimy przycisk migawki, ale prawdziwy cichy - dziala w trybie Live View - lustro podniesiona - migawka otwarta - w oparciu o "migawke" elektroniczna - po prostu wyciaga stopklatki z trybu
live view - bez uzycia mechaniki jakiejkolwiek

fajnie, ale w naszej specyfice to się chyba ;) nie przyda; ja tam nie używam Live View na pokazach :P

szamal

  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 2388
  • wieczny brak czasu...
    • Zobacz profil
    • www.maciejszamalek.com.pl
  • Skąd: Warszawa
Odp: No jest D4
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 12, 2012, 11:14:39 am »
No i chyba najpierw trzeba by było tryb cichy do Jastrzębi wprowadzić :P ale jaki to miałoby wtedy sens...

JIMIX

  • Wiadomości: 528
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: No jest D4
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 12, 2012, 11:39:50 am »
aaa ciekawostka... wiecie ze D4 ma tryb cichy... ale nie taki tryb cichy jak w D300s/D3s, ktory opoznia opadanie lustra i naciag machanizmu migawki do momentu az puscimy przycisk migawki, ale prawdziwy cichy - dziala w trybie Live View - lustro podniesiona - migawka otwarta - w oparciu o "migawke" elektroniczna - po prostu wyciaga stopklatki z trybu
live view - bez uzycia mechaniki jakiejkolwiek

Masz jakies info nt. ewentulanego opoznienia takiego "wyciagania" stopklatki? I czy wyciagane sa JPEG, czy NEF, czy co tam chcesz (to sie da ustawic?) i czym to sie robi? - spustem migawki rozumiem?

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: No jest D4
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 12, 2012, 12:21:02 pm »
tyle wiem, ze jest to klatka w rozdzielczosc full hd - raczej jpg - poki co to bardziej taki technology showcase niz realnie uzyteczne - ale widac ze cos tam grzebia

aaa i trafil mi sie jakis artykul o elektronicznej migawce i ponoc nie jest to takie proste i oczywiste w implementacji jakby sie moglo wydawac i sa tam jakies ograniczenia

JIMIX

  • Wiadomości: 528
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: No jest D4
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 12, 2012, 04:26:37 pm »
tyle wiem, ze jest to klatka w rozdzielczosc full hd - raczej jpg - poki co to bardziej taki technology showcase niz realnie uzyteczne - ale widac ze cos tam grzebia

aaa i trafil mi sie jakis artykul o elektronicznej migawce i ponoc nie jest to takie proste i oczywiste w implementacji jakby sie moglo wydawac i sa tam jakies ograniczenia

Aha. Czyli bardzie jakby pochodna video, bez zgrywania materialu z matrycy w trybie 24-30 fps 1080p ale wlasnie "zdjecie" jakby chwilowego obrazu z matrycy, w LV jak sie domyslam. To puscmy wodze wyobrazni: skoro tak mozna i pod warunkiem, ze beda to rozwijac pod katem foto (strzal w stope...?) to mogloby dojsc do sytuacji, w ktorej bedac w aktywnym LV "wyciagasz" ujecia z calej matrycy z predkoscia nawet "tylko" 24 fps. Tylko po co wtedy lustro? W zasadzie otrzymalibysmy wtedy... pelnoklatkowego Nikona 1V, ktory przeciez oferuje (tylko z migawka elektroniczna) serie po 60, 30 i 10 fps i to takze w NEF. Jest jeszcze kwestia "wyciagania" pojedynczych klatek z surowego video (w opcji streamingu przez HDMI). Czy jest to juz mozliwe? No ciekawi mnie w jakim kierunku to wszystko pojdzie.

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: No jest D4
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 12, 2012, 04:35:12 pm »
ale surowe video to jest 1920x1080px czyli tyle co nic - z problem z elektronicznymi migawkami polega na tym, ze

Cameras, typically smaller point-and-shoot cameras, that use no mechanical shutters typically use an interline transfer sensor. An interline transfer sensor dedicates a portion of each pixel to store the charge for that pixel. The added electronics necessary to be able to store the charge for each pixel reduces the fill factor of the pixel, in turn reducing it's ability to capture light since a portion of each pixel is not light sensitive. Microlenses can be used to compensate but they are not 100% efficient and they can add expense to the design. Interline transfer sensor's typically have higher noise levels and lower sensitivity than the full frame sensor's used in high end digital SLR's. One obvious benefit is that this design eliminates the need for a potentially bulky mechanical shutter and can turn a purse size camera into a shirt pocket camera.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2012, 04:37:29 pm wysłana przez kichu »

JIMIX

  • Wiadomości: 528
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: No jest D4
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 12, 2012, 04:54:05 pm »
No tak, 1080p to jest zonk jednak. Zle zapamietalem z jakiegos review i sadzilem, ze surowizne da sie ciagnac z pelnej rozdzialki 16Mpix, a to chodizlo o 1080p w FORMACIE 3:2...  :-\

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: No jest D4
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 12, 2012, 05:17:28 pm »
na takie cuda to jeszcze co najmniej pare latek poczekamy

deoc

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 2785
  • i wtedy wchodze ja... caly na bialo...
    • Zobacz profil
  • Skąd: Czestochowa
Odp: No jest D4
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 12, 2012, 10:14:47 pm »
Watpie tez aby czasy zrzuty byly inne niz tryb nagrywania wiec pewnie 1/24  1/30 1/60(???) awet gdy beda to jakosciowo jakies klatki kłuczowe to i tak bardziej pogladowo... Niz na ostro..

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: No jest D4
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 12, 2012, 10:24:00 pm »
a niekoniecznie, bo migawke sobie mozesz swobodnie regulowac w czasie nagrywania

JIMIX

  • Wiadomości: 528
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: No jest D4
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 13, 2012, 12:16:32 am »
na takie cuda to jeszcze co najmniej pare latek poczekamy

Jak "zabija" lustra, to sie wezma za taka technologie.

upadek

  • Wiadomości: 2774
  • Tomek Gawlik
    • Zobacz profil
  • Skąd: Rzeszów
Odp: No jest D4
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 16, 2012, 03:49:18 pm »
a ja mam kilka pytań :)
czy może ktoś się orientuje jak to jest z zakupem w USA
cena pomiędzy naszym krajem a USA jest dość znaczna około 6 tys więc może warto się tym zainteresować
pierwsze moje pytanie to jak wyliczyć cło i podatek
czy można się jakoś dogadać ze sklepem np. Adorama czy B&H aby uniknąć płacenia cła i podatku
czy np. mogę zapłacić z Polski a adres dostawy podać w USA jak wygląda sprawa taxy itp itd
pliss jak ktoś posiada takie informacje to będę wdzięczny za rozjaśnienie sprawy






seba

  • Wiadomości: 220
    • Zobacz profil
  • Skąd: 100LICA
Odp: No jest D4
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 16, 2012, 04:05:07 pm »
kumpel kiedyś robił podobne dile, ale pamiętaj że w USA nie ma podatku :)

Wysyłki są otwierane w polsce i wezwą cie i dowalą vat i cło, tam jest jakiś limit w dolarach do których się nie czepiają, jak dobrze pamietam to jest to 100$.
Jezeli chcesz kupic tanio w usa jedyna opcja pojechac po to, albo dac komus zeby ci kupil i przewiozl sam w bagazu, wtedy nie bedzie cła i nie będzie vatu.

opłaty CŁA masz od 4% do 7% w zależności tam jest w kategoriach, ale elektronika jest w tym większym zakresie :)

« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2012, 04:07:26 pm wysłana przez seba »