Autor Wątek: Pierwszy Mac :)  (Przeczytany 1984 razy)

deoc

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 2785
  • i wtedy wchodze ja... caly na bialo...
    • Zobacz profil
  • Skąd: Czestochowa
Odp: Pierwszy Mac :)
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 10, 2011, 07:56:54 am »
ja uzywam Adium i jest OK
bede musial sobie poprzegladac popoludniu te appsy ;) bo czesci nie znam lub nie uzywam :)

wilk

  • CZŁONEK HONOROWY
  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 5909
    • Zobacz profil
  • Skąd: Bydgoszcz
Odp: Pierwszy Mac :)
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 10, 2011, 09:05:13 am »
Kichu, a to ma USB? i ile?

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: Pierwszy Mac :)
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 10, 2011, 09:13:27 am »
kaczy&szamal - dzieki... a za tego Skype 2.8 duze piwo stawiam, bo ten nowy to jakis dramat

Tadziu - jesli chodzi o porty wyglada to tak

« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2011, 09:40:20 am wysłana przez kichu »

Jamal

  • Wiadomości: 2858
    • Zobacz profil
  • Skąd: Trochę tu, trochę tam...
Odp: Pierwszy Mac :)
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 10, 2011, 10:40:11 am »
Ja mam Office i iWorks - szczerze mówiąc wolę to drugie.
Do obsługi ftp używam Transmit.
Polecam też Art Directros Toolkit - wiele przydatnych narzędzi.
Palenie płyt to ofkos Toast Titanium.
Pozdrawiam serdecznie!
Jamal
www.barthez.com.pl

kaczy

  • Wiadomości: 509
    • Zobacz profil
  • Skąd: Piotrków Tryb.
Odp: Pierwszy Mac :)
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 10, 2011, 11:01:42 am »
kaczy&szamal - dzieki... a za tego Skype 2.8 duze piwo stawiam, bo ten nowy to jakis dramat
Trzymam za słowo i proszę o niepasteryzowane :P

Palenie płyt to ofkos Toast Titanium.
Czekałem aż ktoś w tym temacie wyskoczy o Toast Titanium i się doczekałem, bo to przecież standard na forach :) Ten soft kosztuje 80$ (dawniej 100$) w wersji podstawowej (!). Myślę, że do zastosowań czysto domowych spokojnie wystarczą podane przeze mnie darmowe odpowiedniki. Co prawda Disco nie jest już rozwijane (dlatego udostępniono go za darmo, dawniej kosztował 30$), ale przecież ciągle działa i jak pisałem - ma naprawdę miłe dla oka efekty. Jakby ktoś chciał nieoficjalny pakiet polonizacyjny do tego programu (standardowo jest po angielsku) to mogę udostępnić.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2011, 11:06:33 am wysłana przez kaczy »
Thank you for your attention.

Jamal

  • Wiadomości: 2858
    • Zobacz profil
  • Skąd: Trochę tu, trochę tam...
Odp: Pierwszy Mac :)
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 10, 2011, 11:11:45 am »
A pewnie że wystarczą darmówki :) Ja mam z jakiegos pakietu, już nie pamiętam z czym to dostałem :)
Pozdrawiam serdecznie!
Jamal
www.barthez.com.pl

deoc

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 2785
  • i wtedy wchodze ja... caly na bialo...
    • Zobacz profil
  • Skąd: Czestochowa
Odp: Pierwszy Mac :)
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 10, 2011, 11:21:56 am »
a z drogich akcesoriow do Maca polecam dyski z serii MyBook Studio (ew. Studio II - 2 dyskowe). Wykonane tak samo jak mac ;) w tych samych kolorach ;)  Podłączane przez FW800 wiec transfery daja rade ;)
Jedyny minus - MyBook Studio II z 1dyskiem 2TB wyceniaja na 700zl :/
U mnie stoi jako Timecapsule i magazyn MyBook Studio z 1,5TB dyskiem :) daje raded i w zadadzie nie odczuwasz, ze to dysk zewnetrzny :)

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: Pierwszy Mac :)
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 10, 2011, 11:26:44 am »
a jest jakas implemetnacja Time Machine pod Winde - zeby postawic jeden taki dysk i on by backupowal lapka Mac przez TM i jednoczesnie Winde :)

aaa i idiotyzmem jest polityka Adobe, ze jak sie ma legal PS-a i mozna go posadzic na dwoch kompach to nie da sie tego zrobic w ukladzie Win+Mac, a tylko 2xWin lub 2xMac

Jamal

  • Wiadomości: 2858
    • Zobacz profil
  • Skąd: Trochę tu, trochę tam...
Odp: Pierwszy Mac :)
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 10, 2011, 11:31:09 am »
Ano przesadzili... Jeszcze bardziej z tym, że InDesign nie zapisuje plików w starszych wersjach :/
Pozdrawiam serdecznie!
Jamal
www.barthez.com.pl

deoc

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 2785
  • i wtedy wchodze ja... caly na bialo...
    • Zobacz profil
  • Skąd: Czestochowa
Odp: Pierwszy Mac :)
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 10, 2011, 11:34:51 am »
a jest jakas implemetnacja Time Machine pod Winde - zeby postawic jeden taki dysk i on by backupowal lapka Mac przez TM i jednoczesnie Winde :)

aaa i idiotyzmem jest polityka Adobe, ze jak sie ma legal PS-a i mozna go posadzic na dwoch kompach to nie da sie tego zrobic w ukladzie Win+Mac, a tylko 2xWin lub 2xMac

ciężko sprzetowo pewnie to ogarnac - znaczy podlaczyc 1dysk do 2 zródeł (USB + FW800) - nie probowalem czy tak mozna :)

kaczy

  • Wiadomości: 509
    • Zobacz profil
  • Skąd: Piotrków Tryb.
Odp: Pierwszy Mac :)
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 10, 2011, 11:52:28 am »
a z drogich akcesoriow do Maca polecam dyski z serii MyBook Studio (...)
WD wydało właśnie nową serię WD My Book Studio (nie mylić z WD My Book Studio LX bo to zupełnie inna seria!). Będą niebawem dostępne w Polsce, ale z tego co widzałem w recenzjach to naprawdę warto (choć oczywiście tanio nie jest). Uwaga tutaj na nazywnictwo dysków przy kupowaniu ich w sklepach internetowych, bo można się naciąć na starą wersję chcąc nowej (niektórym sprzedawcom nie chciało się wcześniej dodawać "LX" przy starej wersji i teraz jest problem). Polecam recenzję znajomego blogera - WD My Book Studio 3TB już na biurku, oraz WD MyBook Studio 3TB – wrażenia z użytkowania.

Od siebie polecić mogę jeszcze rozwiązanie sieciowe, czyli WD My Book World Edition - mam i sprawuje się naprawdę bardzo dobrze. Ja pracuję jeszcze na tych białych maczkach, nie aluminiowych więc pasuje do kompletu idealnie :P Na stronach producenta dostępny jest już jedynie opis wersji My Book World Edition II (dwa dyski w RAID). Znajomy ma tę wersję i także bardzo sobie chwali.
Thank you for your attention.

szamal

  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 2388
  • wieczny brak czasu...
    • Zobacz profil
    • www.maciejszamalek.com.pl
  • Skąd: Warszawa
Odp: Pierwszy Mac :)
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 10, 2011, 11:53:27 am »
Kichu, z moich doświadczeń odnośnie Time Machnie wynika ze cały backup zapisywany jest według formatu Apple i w razie czego nie odczytasz plików na innej platformie np. Windows, w związku z tym przesiadłem się na iBackup i dla mnie jest to super rozwiazanie, bo robię backup na dyskach zewnetrznych i wtedy w zależności od potrzeb mogę je odczytać albo na PC albo na Mac'ku przy Time'ie już nie było takiej możliwości.
Co do Skypa to wczoraj pokazała się informacja ze jest już nowa wersja Skaypa (ponoć poprawiona) która obsługuje kamery i transmisje HD które są możliwe w nowych Macbookach, ale póki co nie sprawdzałem tej aktualizacji.

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: Pierwszy Mac :)
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 10, 2011, 12:03:35 pm »
tylko iBackup mnie nie urzadza, bo z tego co widze, nie zrobi kopii calego dysku a tylko plikow, wiec nie da sie zrobic restore zapuszczeniem przywracania na raz, tylko trzeba sie babrac (instalacja + restore)

a ja poki co backupy ogarniam tak - na Win

- regularnie robie snapshot dysku systemowego (mam obraz - brand new instalacja z potrzebnym calym softem (taki total awaryjny) oraz ze 3 ostatnie robione raz na miesiac

- zdjecia + wazne dane - dysk w kompie RAID na mirrorze oraz kopia na dysku zewnetrznym oraz cloud backup w necie (crashplan.com - polecam btw)

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: Pierwszy Mac :)
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 30, 2011, 01:40:27 pm »
dobrzy ludzie

podpowiedzcie jak ogarniac takie kombinacje jak pecetowe

home / end

pg up / pg down

insert / delete

:)

suselka

  • Wiadomości: 90
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Pierwszy Mac :)
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 30, 2011, 03:07:45 pm »
Można dokupić klawiaturę przewodową, ja podpinam macbooka do monitora i klawiatury. Page up/down w PDFach to strzałka lewo/prawo.