Autor Wątek: Luchtmacht 2016  (Przeczytany 496 razy)

Frogi

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 1036
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Luchtmacht 2016
« dnia: Październik 27, 2016, 09:23:07 pm »
Lepiej późno niż wcale :)

1.




2.




3.




4.




5.




6




7




8.




9.




10.




11.




12.
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2016, 09:25:31 pm wysłana przez Frogi »

pilotex

  • Wiadomości: 994
    • Zobacz profil
  • Skąd: Sosnowiec
Odp: Luchtmacht 2016
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 27, 2016, 09:45:08 pm »
Barwowo mi nie pasi, jest stanowczo za żółto. Na wszystkich... Wiem, że warun trudny był, sama mocno pracowałam nad fotami, ale barwa do poprawy.
2. momentowo świetnie, ale ucięte skrzydło jest ble; kosz.
3. kadr do poprawy, zrobiłabym 16:9. Masz jakościowo wystarczające, by wykadrować do samej kabiny?
5. Skrzydła znowu bezsensownie ucięte - kadruj ciaśniej, do uratowania :)
6. i 7. - najlepsze z setu. Mega uchwyciłeś moment. 7. przykosiłabym lekko, nadała dynamizmu.
11. Wyciągnij lekko cienie, jest z deczka mdłe to foto.
Pozdrawiam,
Ewa

Frogi

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 1036
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Luchtmacht 2016
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 27, 2016, 10:17:08 pm »
Barwowo mi nie pasi, jest stanowczo za żółto. Na wszystkich... Wiem, że warun trudny był, sama mocno pracowałam nad fotami, ale barwa do poprawy.
2. momentowo świetnie, ale ucięte skrzydło jest ble; kosz.
3. kadr do poprawy, zrobiłabym 16:9. Masz jakościowo wystarczające, by wykadrować do samej kabiny?
5. Skrzydła znowu bezsensownie ucięte - kadruj ciaśniej, do uratowania :)
6. i 7. - najlepsze z setu. Mega uchwyciłeś moment. 7. przykosiłabym lekko, nadała dynamizmu.
11. Wyciągnij lekko cienie, jest z deczka mdłe to foto.

Z tą barwą to nie wiem - wcześniej tego nie dostrzegałem ale pokombinuje i może faktycznie będzie lepiej wyglądać.
Na 2 to celowo uciąłem, gdybym tego nie zrobił, to byłoby jak dla mnie za dużo bezpłciowego nieba.
3 - myślałem o tym ale żeby mocno przyciąć to raczej jakości chyba by nie stykło - poza tym chciałem chmurki pokazać trochę :)
5 - chyba tylko od góry i z prawej jak już, miałem trochę rozkminy z tym tematem
11 ledwo co odratowałem bo poruszenie tam było,  obawiam się, że jakości już by nie starczyło

fajerwerkus

  • Gość
Odp: Luchtmacht 2016
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 27, 2016, 11:45:39 pm »
podoba mi się poza 2

Mori

  • Wiadomości: 1861
    • Zobacz profil
    • Moje fotoloto
  • Skąd: EPMB
Odp: Luchtmacht 2016
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 28, 2016, 01:37:11 pm »
No kolorki to faktycznie trochę odjechały. O ile flary faktycznie barwiły wszystko dziwnie o tyle już np. ten Chinook to aż tak zielony nie był :)

Cięcia na 2-ce nie kumam. Zwłaszcza że masz podobno całego. A niebo tego dnia było takie że i tak nic go nie ratuje.
Apache-y to tam natrzaskałem dużo ale jakość taka mniej więcej jak u Ciebie i nie zamierzam ich obrabiać. Chyba trochę strata czasu.

Poza flarami na 6-ce fajnie też mi się widzi 9-ka. Nieźle oddaj klimat tego co oni tam wyrabiali :)
¡¡¡ ǝɔuoɹpǝıq ʍ ɹnʇɐıʍɐlʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıu

https://500px.com/p/boguckimarcin

kifcio

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 10983
  • Sweet Home EPMM :)
    • Zobacz profil
Odp: Luchtmacht 2016
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 28, 2016, 01:45:49 pm »
ja wybieram 9 i tylko 9 ( a i tak zmieniłbym WB)


2 by była nice (moment), obróbkowo do podkręcenia, jak by był cały smolot (nie rozumiem tłumaczenia o "bezpłciowym niebie", a zaraz na 3 pokazujesz właśnie to bezpłciowe niebo w innym kolorze  :-\  )



pozostałe - szału nie ma

wilk

  • CZŁONEK HONOROWY
  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 5909
    • Zobacz profil
  • Skąd: Bydgoszcz
Odp: Luchtmacht 2016
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 28, 2016, 03:12:32 pm »
Ogólnie jest OK,
ale co do 2 to tylko kosz. Tłumaczenia o niebie nie kupuję :(; za to takie cięcie to albo brak pozostałej części ( kosz), albo jakaś dziwna nowa moda :( też kosz.

Frogi

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 1036
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Luchtmacht 2016
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 28, 2016, 04:21:50 pm »
ja wybieram 9 i tylko 9 ( a i tak zmieniłbym WB)


2 by była nice (moment), obróbkowo do podkręcenia, jak by był cały smolot (nie rozumiem tłumaczenia o "bezpłciowym niebie", a zaraz na 3 pokazujesz właśnie to bezpłciowe niebo w innym kolorze  :-\  )

pozostałe - szału nie ma

Skoro tyle osób mówi o tym cięciu na 2 to może faktycznie przekadruję... :)
Co do 3 to nie zgodzę się - niebo nie jest tak bezpłciowe jak na 2, są tam przecież fajne delikatne chmurki :)
Ale fakt jest faktem, że szału nie ma, z resztą to chyba drugie w kolejce najgorsze zdjęciowo pokazy w tym sezonie, bo pierwszy był Poznań :)
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2016, 04:26:34 pm wysłana przez Frogi »

Mori

  • Wiadomości: 1861
    • Zobacz profil
    • Moje fotoloto
  • Skąd: EPMB
Odp: Luchtmacht 2016
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 28, 2016, 05:40:46 pm »
Wiesz Frogi, zmokłem tam, zmarzłem, pochorowałem się, fotek za dużo nie zrobiłem ale to były w sumie najciekawsze pokazy z całego roku a obleciałem z 7 imprez.
:)
¡¡¡ ǝɔuoɹpǝıq ʍ ɹnʇɐıʍɐlʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıu

https://500px.com/p/boguckimarcin

Frogi

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 1036
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Luchtmacht 2016
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 28, 2016, 06:44:28 pm »
Wiesz Frogi, zmokłem tam, zmarzłem, pochorowałem się, fotek za dużo nie zrobiłem ale to były w sumie najciekawsze pokazy z całego roku a obleciałem z 7 imprez.
:)

Mori chyba pomyliło Ci się z Ostravą :) Szczerze powiem, że oprócz airpower demo nic ciekawego tam nie było jak dla mnie, już SIAF był lepszy (pogodowo i programowo). Zdecydowanie Ostravska niedziela zmiażdżyła pod względem efektów chyba wszystkie imprezy w Europie, nawet Riat bo było więcej ciekawego nieba. Ja chyba z 8 zaliczyłem w tym roku.
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2016, 06:46:45 pm wysłana przez Frogi »

pilotex

  • Wiadomości: 994
    • Zobacz profil
  • Skąd: Sosnowiec
Odp: Luchtmacht 2016
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 28, 2016, 06:59:39 pm »
ja wybieram 9 i tylko 9 ( a i tak zmieniłbym WB)


2 by była nice (moment), obróbkowo do podkręcenia, jak by był cały smolot (nie rozumiem tłumaczenia o "bezpłciowym niebie", a zaraz na 3 pokazujesz właśnie to bezpłciowe niebo w innym kolorze  :-\  )

pozostałe - szału nie ma

Co do 3 to nie zgodzę się - niebo nie jest tak bezpłciowe jak na 2, są tam przecież fajne delikatne chmurki :)


Nie mój drogi, niebo jest nudne jak flaki z olejem, dlatego się pytałam o przekadrowanie do widoku tylko i wyłącznie kabiny...
Pozdrawiam,
Ewa

Frogi

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 1036
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Luchtmacht 2016
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 28, 2016, 07:07:18 pm »
ja wybieram 9 i tylko 9 ( a i tak zmieniłbym WB)


2 by była nice (moment), obróbkowo do podkręcenia, jak by był cały smolot (nie rozumiem tłumaczenia o "bezpłciowym niebie", a zaraz na 3 pokazujesz właśnie to bezpłciowe niebo w innym kolorze  :-\  )

pozostałe - szału nie ma

Co do 3 to nie zgodzę się - niebo nie jest tak bezpłciowe jak na 2, są tam przecież fajne delikatne chmurki :)


Nie mój drogi, niebo jest nudne jak flaki z olejem, dlatego się pytałam o przekadrowanie do widoku tylko i wyłącznie kabiny...

Ale ciekawsze niż na 2 :)

pilotex

  • Wiadomości: 994
    • Zobacz profil
  • Skąd: Sosnowiec
Odp: Luchtmacht 2016
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 28, 2016, 07:27:34 pm »
ja wybieram 9 i tylko 9 ( a i tak zmieniłbym WB)


2 by była nice (moment), obróbkowo do podkręcenia, jak by był cały smolot (nie rozumiem tłumaczenia o "bezpłciowym niebie", a zaraz na 3 pokazujesz właśnie to bezpłciowe niebo w innym kolorze  :-\  )

pozostałe - szału nie ma

Co do 3 to nie zgodzę się - niebo nie jest tak bezpłciowe jak na 2, są tam przecież fajne delikatne chmurki :)


Nie mój drogi, niebo jest nudne jak flaki z olejem, dlatego się pytałam o przekadrowanie do widoku tylko i wyłącznie kabiny...

Ale ciekawsze niż na 2 :)
Jest zwyczajnie bez wyrazu i przyjmij to na klatę ;)
Pozdrawiam,
Ewa

Mori

  • Wiadomości: 1861
    • Zobacz profil
    • Moje fotoloto
  • Skąd: EPMB
Odp: Luchtmacht 2016
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 28, 2016, 07:30:37 pm »
Wiesz Frogi, zmokłem tam, zmarzłem, pochorowałem się, fotek za dużo nie zrobiłem ale to były w sumie najciekawsze pokazy z całego roku a obleciałem z 7 imprez.
:)

Mori chyba pomyliło Ci się z Ostravą :) Szczerze powiem, że oprócz airpower demo nic ciekawego tam nie było jak dla mnie, już SIAF był lepszy (pogodowo i programowo). Zdecydowanie Ostravska niedziela zmiażdżyła pod względem efektów chyba wszystkie imprezy w Europie, nawet Riat bo było więcej ciekawego nieba. Ja chyba z 8 zaliczyłem w tym roku.

Kwestia gustu :)
Pętam się po pokazach już ponad 7 lat i nigdzie nie widziałem nic ciekawszego niż to ich power demo. Fakt, pogoda "trochę" zabiła zabawę ale takich cudów nigdy i nigdzie nie widziałem.
¡¡¡ ǝɔuoɹpǝıq ʍ ɹnʇɐıʍɐlʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıu

https://500px.com/p/boguckimarcin

Frogi

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 1036
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Luchtmacht 2016
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 28, 2016, 08:04:19 pm »
ja wybieram 9 i tylko 9 ( a i tak zmieniłbym WB)


2 by była nice (moment), obróbkowo do podkręcenia, jak by był cały smolot (nie rozumiem tłumaczenia o "bezpłciowym niebie", a zaraz na 3 pokazujesz właśnie to bezpłciowe niebo w innym kolorze  :-\  )

pozostałe - szału nie ma

Co do 3 to nie zgodzę się - niebo nie jest tak bezpłciowe jak na 2, są tam przecież fajne delikatne chmurki :)


Nie mój drogi, niebo jest nudne jak flaki z olejem, dlatego się pytałam o przekadrowanie do widoku tylko i wyłącznie kabiny...

Ale ciekawsze niż na 2 :)
Jest zwyczajnie bez wyrazu i przyjmij to na klatę ;)

Ależ przyjmuję, choć mi się 2 podoba :) Chodziło tylko o to, że tło dużo lepsze niż na 2 ;)