Autor Wątek: Odp: "Na wygnaniu w mieście Łodzi ..." - część III  (Przeczytany 537 razy)

fan

  • Wiadomości: 682
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Odp: "Na wygnaniu w mieście Łodzi ..." - część III
« dnia: Lipiec 28, 2014, 08:48:02 am »
Tadaaaaam!

Skleciłem część III cyklu.

Tym razem nie ma walących się stropów, ale za to jest dobrze przegnite żelazo stojące w krzakach. Ale po kolei :)

Jest na obrzeżach Łodzi takie miejsce, które nazywa się zabytkową zajezdnią tramwajową Brus. Jeszcze do niedawna była to aktywnie działająca zajezdnia tramwajowa, obecnie jest we władaniu pasjonatów starych tramwajów, którzy gromadzą tam wszelaki złom, który kiedyś woził ludzi, a teraz elegancko sobie wrasta w ziemię. Są to zarówno stare tramwaje, jak i autobusy.

Na razie zapraszam do obejrzenia kilku kadrów w b&w, później może pojawi się coś w kolorze :)

1.


2.


3.


4.


5.


6.


7.


8.


9.


10.


11.


Oczywiście wszystkie komentarze mile widziane :)

Maximus

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 859
    • Zobacz profil
    • www.jozwiak-foto.pl
  • Skąd: Koziegłowy Wlkp.
Odp: "Na wygnaniu w mieście Łodzi ..." - część III
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 28, 2014, 09:53:56 am »
Bardzo ładnie oddają klimat 1,3 i 8 naj  :) msz

Spad

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 6419
  • Vieux Charles
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: "Na wygnaniu w mieście Łodzi ..." - część III
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 28, 2014, 10:20:03 am »
Czy ci pasjonaci wyłącznie gromadzą stare autobusy, czy również coś z nimi robią?

fan

  • Wiadomości: 682
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Odp: "Na wygnaniu w mieście Łodzi ..." - część III
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 28, 2014, 01:37:25 pm »
Plany są ambitne - zrobienia ze wszystkiego co tam stoi igiełek, a z samego obiektu muzeum, do którego UWAGA przeniosłyby się pozostałości po kolekcji lotniczej z Lublinka :)

A jak będzie to czas pokaże. W każdym razie STO działa widać prężnie i widać, że coś tam się dzieje w temacie ;)

nurek

  • Wiadomości: 4841
  • piloci do maszyn!
    • Zobacz profil
    • mój świat fotografii lotniczej
  • Skąd: EPLL/EPKK
Odp: "Na wygnaniu w mieście Łodzi ..." - część III
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 28, 2014, 02:22:18 pm »
Plany są ambitne - zrobienia ze wszystkiego co tam stoi igiełek, a z samego obiektu muzeum, do którego UWAGA przeniosłyby się pozostałości po kolekcji lotniczej z Lublinka :)

A jak będzie to czas pokaże. W każdym razie STO działa widać prężnie i widać, że coś tam się dzieje w temacie ;)

Z tego co wiem na Brusie samoloty są niemile widziane przez miłośników autobusów - p0oza tym proponowana wielkość budynku nie pomieści Mi-6.
Niestety, wygląda na to że pozostałości zostaną "na lodzie" a w zasadzie pod chmurką, bo z budowy muzeum lotnictwa miasto się w zasadzie wycofało wybierając muzeum inżynierii czy jak to się ma tam nazywać. Szkoda Mi-6 bo to duży rodzynek w tej części świata. Najbliższy do zobaczenia i dotknięcia w Kijowie.
Pozdrawiam

Carlito

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 3353
    • Zobacz profil
  • Skąd: Żyrardów/Biała Podlaska
Odp: "Na wygnaniu w mieście Łodzi ..." - część III
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 28, 2014, 02:31:49 pm »
/.../
Niestety, wygląda na to że pozostałości zostaną "na lodzie" a w zasadzie pod chmurką, bo z budowy muzeum lotnictwa miasto się w zasadzie wycofało wybierając muzeum inżynierii czy jak to się ma tam nazywać. Szkoda Mi-6 bo to duży rodzynek w tej części świata. Najbliższy do zobaczenia i dotknięcia w Kijowie.

 Bardziej dostępny Mi-6 stoi w Rydze. Z tym, że tamtejsze muzeum bardziej przypomina szrot.

krispol

  • Wiadomości: 2569
  • W oczekiwaniu na Air Show
    • Zobacz profil
  • Skąd: Puławy
Odp: "Na wygnaniu w mieście Łodzi ..." - część III
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 28, 2014, 06:57:57 pm »
Podoba mi się...fajnie oddany klimat miejsca.
Każde zdjęcie choć na chwile przyciąga mój wzrok :)

fan

  • Wiadomości: 682
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Odp: "Na wygnaniu w mieście Łodzi ..." - część III
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 28, 2014, 10:30:09 pm »
dzięki krispolu, dziękuję Panowie za opinię... i nurkowi za wnikliwą analizę sytuacji :D

Jakby ktoś coś... to zapraszam, chyba że jesteście znudzeni moimi wrzutkami o Łodzi ... :)