Autor Wątek: Lightroom 5,5  (Przeczytany 625 razy)

PC

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 490
    • Zobacz profil
    • Pokazy Lotnicze Online
  • Skąd: Bytom
Lightroom 5,5
« dnia: Lipiec 01, 2014, 10:03:06 pm »
Przy aktualizacji do v5.5 wysypał mi się Lightroom, wywala komunikat "assertion failed!" Odinstalowanie tej wersji i ponowne zainstalowanie od 5.0 nie pomogło... /nie zrobiłem archiwizacji, więc jest problem :) /. powoli przeglądam fora, ale te porady jak narazie nie pomogły. Spotkał się ktoś z tym i rozwiązał to bez reinstalki systemu?

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: Lightroom 5,5
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 01, 2014, 10:23:14 pm »
stara moja zasada, ktora sprawdza sie w 80% przypadkow - jak masz jakis problem z kompem softem etc. to formulujesz go w jakims krotkim hasle po angielsku
i wrzucasz do google - odpowiedz na ogol jest na wyciagniecie reki tylko trzeba poszukac chwile

http://www.lightroomforums.net/showthread.php?20341-quot-Assertion-Failed-quot-Can-t-open-any-catalog-after-upgrading-from-5-2-RC-to-5-2

Dyziek

  • Wiadomości: 2296
  • Potas:)
    • Zobacz profil
    • www.dyziek.com
  • Skąd: Mińsk Mazowiecki
Odp: Lightroom 5,5
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 02, 2014, 11:18:07 am »
Kichu a masz dobrą miejscówkę z presetami do 5?

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: Lightroom 5,5
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 02, 2014, 11:19:59 am »
nie uzywam LR :)

PC

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 490
    • Zobacz profil
    • Pokazy Lotnicze Online
  • Skąd: Bytom
Odp: Lightroom 5,5
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 02, 2014, 08:35:46 pm »
stara moja zasada, ktora sprawdza sie w 80% przypadkow - jak masz jakis problem z kompem softem etc. to formulujesz go w jakims krotkim hasle po angielsku
i wrzucasz do google - odpowiedz na ogol jest na wyciagniecie reki tylko trzeba poszukac chwile

http://www.lightroomforums.net/showthread.php?20341-quot-Assertion-Failed-quot-Can-t-open-any-catalog-after-upgrading-from-5-2-RC-to-5-2

Zazwyczaj udaje mi sie szybko znaleźć rozwiązanie, teraz jakoś troche błądziłem z nieefektownymi rozwiązaniami, ale udało się. Wersja 5.5 juz śmiga, po pozbyciu sie smieci nawet szybciej niz poprzednia, configi tez udało się uratować.
Tak ogólnie to ciekawe forum. DZIĘKI  :)