Autor Wątek: Problem ze zdjęciami  (Przeczytany 1026 razy)

Łukasz Kulik

  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
  • Skąd: EPWA/EPDE
Problem ze zdjęciami
« dnia: Kwiecień 26, 2014, 01:14:53 pm »
Witam,
Ostatnio zgrywałem zdjęcia na komputer służbowy i przeglądając je w przeglądarce windows zauważyłem, że na dole zdjęcia pojawiają się warstwy pixeli w innym kolorze/innych kolorach. Takie pojedyncze podłużne rastry. Teraz przeglądam zdjęcia na swoim i też je widzę. Spotkaliście się już z takim zjawiskiem? Martwię się że to coś z puszką lub mój służbowy uszkodził zdjęcia. Co więcej, otwierając jpegi w PS wyskakuje komunikat, że zdjęcie jest uszkodzone. ? Skala dotyczy około 40% zdjęć co mocno mnie zamartwia.
HELP

Mariusch

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 998
    • Zobacz profil
  • Skąd: Płock
Odp: Problem ze zdjęciami
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 26, 2014, 01:29:26 pm »
A jak przeglądasz w aparacie jest tak samo? W jaki sposób zgrywasz zdjęcia: czytnik, aparat? Próbowałeś zmienić kartę?

Łukasz Kulik

  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
  • Skąd: EPWA/EPDE
Odp: Problem ze zdjęciami
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 26, 2014, 01:38:08 pm »
Hymm, nie wiem czy jest to problem karty. Używam ich liku. Zgrywam najczęściej przez czytnik kart w kompie. Bezpośrednio z aparatu jakoś nie bo wygodniej jest z karty.  W aparacie raczej jest ok. Ale nie jestem w 100% pewien, bo raczej jak już sprawdzałem foty w aparacie w trakcie sesji to nie interesowałem się krawędziami kadru.

Problem dotyczy tylko JPEG bo NEFy są ok.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2014, 01:55:34 pm wysłana przez lukasz.tur »

seba

  • Wiadomości: 220
    • Zobacz profil
  • Skąd: 100LICA
Odp: Problem ze zdjęciami
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 28, 2014, 11:53:04 am »
witaj,

czytałem kilka razy o podobnym problemie. Pasy różnego koloru na zdjęciach na samym dole? jeżeli tak to wygląda to tam była wina karty pamięci - zaczynała umierać. z tego co pamiętam - formatowanie pomogło.

Łukasz Kulik

  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
  • Skąd: EPWA/EPDE
Odp: Problem ze zdjęciami
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 28, 2014, 12:01:06 pm »
No właśnie. A tak jak mówiełem, formatuje zawsze i dotyczy to tylko JPEG. Myślę, że może mój komp służbowy (a miewam problemy z kartą graficzną) uszkadza te pliki.