Autor Wątek: [Porada] Filtry Sony  (Przeczytany 410 razy)

AroOo

  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
  • Skąd: Żyrardów
[Porada] Filtry Sony
« dnia: Listopad 20, 2013, 01:48:25 pm »
Cześć,
głupio mi pisać po dłuższej nieobecności i to od razu z pytaniem no ale cóż... takie życie.

Przechodząc do konkretów - znajomi kupili okazyjnie filtry Sony VF-58M, w zestawie jest jeden filtr szary, i jeden zwykły ochronny. Miał ktoś może do czynienia z tym ustrojstwem ? Szukałem w necie, ale za dużo nie mogę znaleźć opinii o tych filtrach i zastanawiam się -> zostawić je sobie (bo np. są dobre jakościowo itp itd.) czy może lepiej sprzedać (jedyne na sprzedaż znalazłem na ceneo - 290PLN).
Ma ktoś jakieś doświadczenie z takimi cudakami ?

Pzdr
A

Dyziek

  • Wiadomości: 2296
  • Potas:)
    • Zobacz profil
    • www.dyziek.com
  • Skąd: Mińsk Mazowiecki
Odp: [Porada] Filtry Sony
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 20, 2013, 02:31:59 pm »
Tu z doświadczeniem Sony jest tylko jeden taki ;) ale raczej ND nie używa. Znajomi niech przeprowadzą małe testy w dużym słońcu czy na śniegu...kilka pstryków i sami będą wiedzieli czy im potrzebny:)

AroOo

  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
  • Skąd: Żyrardów
Odp: [Porada] Filtry Sony
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 20, 2013, 02:34:46 pm »
dzięki za szybką odpowiedź -> w tym momencie ja mam te filtry u siebie, ale za oknem pogoda taka, że... szkoda gadać ani śniegu ani słońca, powiem tak -> lubie się czasami pobawić więc myślę że ND warto zostawić bo i tak się kiedyś nad takowym zastanawiałem... pytanie brzmi, czy nie lepiej sprzedać te filtry Sony i kupić jakiejś innej firmy tańsze, które np. będą miały podobną jakość. Osobiście się na filtrach nie znam, ale może ktoś się takowy znajdzie kto przetestował kilka(naście?) różnych w tym w/w Sony i mógłby coś poradzić.

Carlito

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 3353
    • Zobacz profil
  • Skąd: Żyrardów/Biała Podlaska
Odp: [Porada] Filtry Sony
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 20, 2013, 02:51:26 pm »
Tu z doświadczeniem Sony jest tylko jeden taki ;) ale raczej ND nie używa.

Już nie jest taki samotny  ;)

dzięki za szybką odpowiedź -> w tym momencie ja mam te filtry u siebie, ale za oknem pogoda taka, że... szkoda gadać ani śniegu ani słońca, powiem tak -> lubie się czasami pobawić więc myślę że ND warto zostawić bo i tak się kiedyś nad takowym zastanawiałem... pytanie brzmi, czy nie lepiej sprzedać te filtry Sony i kupić jakiejś innej firmy tańsze, które np. będą miały podobną jakość. Osobiście się na filtrach nie znam, ale może ktoś się takowy znajdzie kto przetestował kilka(naście?) różnych w tym w/w Sony i mógłby coś poradzić.

Z doświadczenia wiem, że dużo za ten filtr nie weźmiesz - sprzedawałem parę miesięcy temu na alledrogo polara i UV 72 mm Sony i w sumie w okolicach stówki wyciągnąłem za obydwa. Na Twoim miejscu zostawiłbym i potestował.

Jamal

  • Wiadomości: 2858
    • Zobacz profil
  • Skąd: Trochę tu, trochę tam...
Odp: [Porada] Filtry Sony
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 23, 2013, 08:15:34 am »
Toć przecież zwykłe filtry - szary wydłuża czas ekspozycji (w naszym przypadku dobre do śmiglaków - używałem z poprzednim szkłem i było bardzo ok) a ochronny jak sama nazwa wskazuje do śmieci ;)
Pozdrawiam serdecznie!
Jamal
www.barthez.com.pl

AroOo

  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
  • Skąd: Żyrardów
Odp: [Porada] Filtry Sony
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 24, 2013, 09:34:02 am »
Jamal, wiem co to za filtry :)
zastanawiałem się po prostu czy się opłaca je trzymać (czy jakość idzie w parze z ceną) czy też lepiej je opchnąć dalej i kupić coś tańszego w podobnej jakości.
Carlito, dzięki za info... chyba będzie trzeba faktycznie je zostawić.

Pzdr
A

Jamal

  • Wiadomości: 2858
    • Zobacz profil
  • Skąd: Trochę tu, trochę tam...
Odp: [Porada] Filtry Sony
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 24, 2013, 01:49:55 pm »
Osobiście bym zostawił i się pobawił. Szary zawsze się przydaje, ochronny nie bardzo (chociaż czasem może ocalić soczewkę). Zależy jakiej jakości są te szybki - porównaj zdjęcia z nimi i z gołym szkłem (te same parametry naświetlenia) i będziesz wiedział czy warto trzymać.
Pozdrawiam serdecznie!
Jamal
www.barthez.com.pl