Autor Wątek: Krótka randka z klasyką - czyli Audi 80 B1 kolegi :)  (Przeczytany 683 razy)

AroOo

  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
  • Skąd: Żyrardów
Cześć,
jako, że kolega planuje sprzedać furkę, poprosił o zrobienie kilku  zdjęć :) Poza standardowymi pokusiłem się o troszkę kombinowania. Efekty poniżej, 3 różne scenerie obróbkowo też różnie. Wszelkie oceny/krytyki/uwagi mile widziane.

1.

2.

3.


PS. w sumie to pierwszy raz jak cykałem samochody na "statyce", więc szału nie ma d..y nie urywa. Ale jak to mówią, praktyka czyni mistrza :)
PS2. zdjęcie numer 3 dedykuję pogodzie, w podziękowaniu za zalanie parkingu przysklepowego :)

Pzdr
A

krispol

  • Wiadomości: 2569
  • W oczekiwaniu na Air Show
    • Zobacz profil
  • Skąd: Puławy
Odp: Krótka randka z klasyką - czyli Audi 80 B1 kolegi :)
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 12, 2013, 07:04:34 pm »
Mi najbardziej ta HDR'owa 3 odpowiada, lubię takie :)

bhpchmiel

  • Wiadomości: 576
    • Zobacz profil
  • Skąd: Milanówek
Odp: Krótka randka z klasyką - czyli Audi 80 B1 kolegi :)
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 12, 2013, 07:17:25 pm »
trójeczka jest mocno najs:))

Spad

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 6419
  • Vieux Charles
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: Krótka randka z klasyką - czyli Audi 80 B1 kolegi :)
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 12, 2013, 08:41:32 pm »
ZKB :)

deoc

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 2784
  • i wtedy wchodze ja... caly na bialo...
    • Zobacz profil
  • Skąd: Czestochowa
Odp: Krótka randka z klasyką - czyli Audi 80 B1 kolegi :)
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 12, 2013, 09:13:55 pm »
jezdzilbym

AroOo

  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
  • Skąd: Żyrardów
Odp: Krótka randka z klasyką - czyli Audi 80 B1 kolegi :)
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 12, 2013, 09:26:05 pm »
deoc :)
nic prostszego :P
stoi na allegro

fan

  • Wiadomości: 682
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Odp: Krótka randka z klasyką - czyli Audi 80 B1 kolegi :)
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 13, 2013, 11:03:00 am »
Jak dla mnie jedynka najładniejsza. Taka klasyczna.

3-ka fajna, świetna obróbka, ALE nie podoba mi się do końca kadr... Auto opiera się o słup kufrem... Coś tu jest kadrowo nie do końca super...

pilotex

  • Wiadomości: 994
    • Zobacz profil
  • Skąd: Sosnowiec
Odp: Krótka randka z klasyką - czyli Audi 80 B1 kolegi :)
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 18, 2013, 04:01:20 pm »
Wszystkie 3 się podobają.
3. Zaszalałeś z obróbką, ale jest bardzo fajnie, klimatycznie. Tak jak fan911 napisał, szkoda, że ten słup jest taki, jaki jest.
A tak to wybieram 1. - za klasykę, o dziwo :)
Pozdrawiam,
Ewa

AroOo

  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
  • Skąd: Żyrardów
Odp: Krótka randka z klasyką - czyli Audi 80 B1 kolegi :)
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 18, 2013, 05:46:54 pm »
fan911, MsPilotka...

dzięki za to spostrzeżenie, wcześniej nie rzucał mi się w oczy az tak ten słup, ale teraz też oczami wyobraźni widzę, że troszkę inny kadr byłby lepszy... pierwsze koty za płoty :) pośpiech też swoje zrobił. Następnym razem będzie lepiej :)

Pzdr
A

Jamal

  • Wiadomości: 2858
    • Zobacz profil
  • Skąd: Trochę tu, trochę tam...
Odp: Krótka randka z klasyką - czyli Audi 80 B1 kolegi :)
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 17, 2013, 09:01:30 pm »
A jak na mój gust wszystko nie tak. Każdy samochód wygląda lepiej z jakiejś tam perspektywy. A Ty wybrałeś tą najgorszą dla B1. Nie dość, że od mordy wygląda dość pokracznie, bo jest wąska, to jeszcze z dołu... I tak mamy fajny samochód, ale pas przedni pogięty jak stara puszka, kupa zbędnego "mięcha" od spodu, którego i tak nie widać, bo jest niedoświetlone, i nie do końca interesujące. Warto by pokręcić nieco filtrem polaryzacyjnym, żeby zniwelować odbicia.

Ze szczegółów to tak:
1. Pomijając przepalone niebo i perspektywę, po chorobę robić zdjęcia takiemu samochodowi na łące? To chyba nie wersja off road?
2. J.W. ale klimat fajniejszy, tyle, że nie popatrzyłeś na to, co za autem się dzieje. Rynna wygląda jak komin, krzak i jakieś lampiony.
3. Tu o słupie wspomniano. Ale blachy to mogłeś lepiej usunąć bo zostało odbicie na zderzaku. I w odbiciu. Dla mnie ogólnie zbyt mocny hdr.
Pozdrawiam serdecznie!
Jamal
www.barthez.com.pl

AroOo

  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
  • Skąd: Żyrardów
Odp: Krótka randka z klasyką - czyli Audi 80 B1 kolegi :)
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 18, 2013, 04:07:02 am »
Jamal,
jak już mówiłem, ja początkujący jestem :)
Nie mam też dostępu bardziej zaawansownego sprzętu, bo mam tylko swoje  70-300 a resztę pożyczam i to w dodatku nie mój system, bo Sony do którego się nie przyzwyczaję chyba nigdy.

Teraz troszkę wytłumaczenia :)

1) Jak dla mnie na pewno nie wygląda pokracznie od mordki - to już kwestia gustu oczywiście
2) Pas przedni -> niestety, studencki budżet nie pozwala na zrobienie wszystkiego :)

Poza tym, ogólnie... nie będę tłumaczył po co i w jakim celu -> takie było wyobrażenie właściciela więc nie chciałem ingerować, wyżej wymieniony wybrał sobie kilka fajnych ujęć (dla niego) które tu zamieściłem.


PS. Pamiętajcie, że każda Wasza uwaga to dla mnie swojego rodzaju nauczka i lekcja,  więc czekam na więcej :)
PS2. Jamal, dzięki za kolejne uwagi, Lubię To! :)

Pzdr
A