Autor Wątek: Drabina do Nikona - poważna sprawa  (Przeczytany 966 razy)

fan

  • Wiadomości: 682
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Drabina do Nikona - poważna sprawa
« dnia: Maj 11, 2013, 07:17:25 pm »
Cześć i czołem.

Planuję nowy zakup fotograficzny i chciałem poznać Waszą opinię... Wybieram się w tym roku na kilka imprez - na początek oczywiście Pardubice, wcześniej Mińsk, itd... W związku z tym chciałem zanabyć drogą kupna drabinę lotniczą.

Poniżej przeszywajaca seria moich pytań i wątpliwości w temacie:
1. jest sens targać ze sobą drabinę?
2. przyda się cuś takiego w Pardubicach pod płotem?? bo w Mińsku zapewne się przyda :)
3. jaki model polecacie ?? (prosiłbym o linki jakieś, ceny, itd)
4. znalazłem coś takiego: co myślicie - http://allegro.pl/drabina-domowa-aluminiowa-dwustronna-2x4-drabest-i3216464072.html ????
5. macie jakieś przemyślenia jak taka drabina powinna wygladać?? Pewnie powinna być jak najlżejsza, bo trzeba ją targać ze sobą, no i schodki szerokie, żeby sie spaść :) ... może jest coś fajnego "na rynku", pasującego do samolotowych klimatów??

EDIT:

podrzucam jeszcze ciekawego linka:
http://allegro.pl/promocja-drabina-aluminiowa-skladana-drabiny-i3211937501.html

Dziękuję za pomoc, w kwestii drabin lotniczych jestem nowicjuszem, co innego drabiny malarskie :)
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2013, 07:19:21 pm wysłana przez fan911 »

kifcio

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 11004
  • Sweet Home EPMM :)
    • Zobacz profil
Odp: Drabina do Nikona - poważna sprawa
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 11, 2013, 07:22:39 pm »
oswieć nas na ch... na co Tobie drabina w Mińsku  :o

nurek

  • Wiadomości: 4841
  • piloci do maszyn!
    • Zobacz profil
    • mój świat fotografii lotniczej
  • Skąd: EPLL/EPKK
Odp: Drabina do Nikona - poważna sprawa
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 11, 2013, 07:35:55 pm »
Jak masz mus to w MM'sie pożyczysz sobie od techników zupełnie przyzwoite grabiny od migasa :-)
Jak już to najrozsądniej wygląda 4 częściowa składana drabina. Mała po złożeniu. Da się zrobić z niej podest i wygląda na to, że mieści sięw bagażniku więc nie będziesz wyglądał jak straż pędząca do pożaru.
Ale tak naprawdę to za Kifciem, po ch... ci drabina? Płot ci się szybko znudzi, choć w Ostrawie posiadanie drabiny umożłiwiało panoramowania na pasie. Na jedną imprezę w roku pożycz sobie.
Pozdrawiam

Złoty

  • Wiadomości: 4272
  • Explore. Dream. Discover.
    • Zobacz profil
    • Aeroholic!
  • Skąd: Warszawa
Odp: Drabina do Nikona - poważna sprawa
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 11, 2013, 07:36:03 pm »
Kifciu, czasem się przydaje i w Mińsku:


 :D
EDIT: Nurek mnie ubiegł :))

krispol

  • Wiadomości: 2569
  • W oczekiwaniu na Air Show
    • Zobacz profil
  • Skąd: Puławy
Odp: Drabina do Nikona - poważna sprawa
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 11, 2013, 07:37:53 pm »
oswieć nas na ch... na co Tobie drabina w Mińsku  :o

 ;D

Daj sobie luz z drabiną, mało masz gratów do targania ?
Jak już bardzo chcesz to kup sobie taki stołeczek aluminiowy dwu stopniowy, czasem się przydaje jak np. stoisz w tłumie a chcesz przyfocić start lub lądowanie, lub np. jak nie ma na czym dupy posadzić :). Mniejsze to i lżejsze od drabiny ale zasadniczo też trzeba targać ze sobą :)

Jamal

  • Wiadomości: 2858
    • Zobacz profil
  • Skąd: Trochę tu, trochę tam...
Odp: Drabina do Nikona - poważna sprawa
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 11, 2013, 07:39:00 pm »
Co to jest drabina lotnicza?? To taka, po której się wsiada do samolotu??

Poza tym ZK.
Pozdrawiam serdecznie!
Jamal
www.barthez.com.pl

fan

  • Wiadomości: 682
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Odp: Drabina do Nikona - poważna sprawa
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 11, 2013, 07:55:43 pm »
Cytuj
Daj sobie luz z drabiną, mało masz gratów do targania ?

Cytuj
Ale tak naprawdę to za Kifciem, po ch... ci drabina?

A myslałem, że będę miał +10 do lansu :)

Cytuj
oswieć nas na ch... na co Tobie drabina w Mińsku

nigdy nic nie wiadomo, kiedy się może przydać :P

Cytuj
Co to jest drabina lotnicza?? To taka, po której się wsiada do samolotu??

Jak nakleję SPFL-ową naklejkę i pomaluję na czarno, to będzie profesjonalna drabina do fotografii lotniczej i dzięki temu kadry będą wychodzić lepsze :)

Cytuj
np. stoisz w tłumie a chcesz przyfocić start lub lądowanie, lub np. jak nie ma na czym dupy posadzić

i o to chodzi tylko!!

OK. Tak na serio to wyleczyliście mnie prawie z pomysłu drabinki :) Rozejrzę się może za jakimś lepsiejszym stołkiem raczej :)
Dzięki za rady-porady. Miłego wieczoru!

MarS

  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 4450
    • Zobacz profil
  • Skąd: Międzyzdroje
Odp: Drabina do Nikona - poważna sprawa
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 11, 2013, 08:08:28 pm »
A myslałem, że będę miał +10 do lansu :)
ale to tylko w Holandii ... tam bez drabiny to obciach i total porażka ... tam musisz mieć drabine bo bez to się za bardzo wyróżniasz ... w razie jak bys zapomniał zabrać z soba to nie ma problemu, bo o ile na innych pokazach na stoiskach sprzedaja hotdogi, koszuli, modela to w Holandii drabimy  ;D tyle ze tam z takimi drabinami jak z linków to szacunu nie zyskasz ... niektórzy maja takie konstrukcje że do dołu maja przymocowane kółka itd poskałdane w kupke pchasz jak wózek, a jak rozłozysz to dwupiętrowy dom spoko bys z tego pomalował i to jest COŚ ....



Jak już bardzo chcesz to kup sobie taki stołeczek aluminiowy dwu stopniowy, czasem się przydaje jak np. stoisz w tłumie a chcesz przyfocić start lub lądowanie, lub np. jak nie ma na czym dupy posadzić :). Mniejsze to i lżejsze od drabiny ale zasadniczo też trzeba targać ze sobą :)
Dokładni tak , zawsze można na tym posiedzieć a w razie czego można stanąć jak się nie dopchasz do barierki ... z czegos wyzszego to focenie i tak do bani jest ... z takiego drabinostołka o wysokosci krzesła nie masz obaw ze zlecisz, a jak jest coś wyższego to bardziej się skupiasz na tym aby się nie s....lic z tego niz na robieniu fot

krispol

  • Wiadomości: 2569
  • W oczekiwaniu na Air Show
    • Zobacz profil
  • Skąd: Puławy
Odp: Drabina do Nikona - poważna sprawa
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 11, 2013, 08:09:19 pm »
Mars... święta prawda :)
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2013, 08:14:08 pm wysłana przez krispol »

fan

  • Wiadomości: 682
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Odp: Drabina do Nikona - poważna sprawa
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 11, 2013, 09:00:54 pm »
Cytuj
Jak już bardzo chcesz to kup sobie taki stołeczek aluminiowy dwu stopniowy, czasem się przydaje jak np. stoisz w tłumie a chcesz przyfocić start lub lądowanie, lub np. jak nie ma na czym dupy posadzić :). Mniejsze to i lżejsze od drabiny ale zasadniczo też trzeba targać ze sobą :)

Dokładni tak , zawsze można na tym posiedzieć a w razie czego można stanąć jak się nie dopchasz do barierki ... z czegos wyzszego to focenie i tak do bani jest ... z takiego drabinostołka o wysokosci krzesła nie masz obaw ze zlecisz, a jak jest coś wyższego to bardziej się skupiasz na tym aby się nie s....lic z tego niz na robieniu fot

Amen.
Będzie stołeczek. Dzięki bardzo za odpowiedzi!

Eskimos

  • Wiadomości: 1765
    • Zobacz profil
Odp: Drabina do Nikona - poważna sprawa
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 11, 2013, 09:22:22 pm »
ja bym sie nie bawil w zadne drabinki czy schodki bo to tylko klopot, nosic to trzeba, ciezke sie w tlumie operuje itp. Osobiscie poszedlbym w elektryczny podnosnik. nosic nie trzeba bo sam jedzie, ludzie sie rozstepuja a i gratow mozna naladowac na niego i nic nie nosic.

wersja mini 8 metrow, klopot tylko z transportem






na nastepny kjeller flydag wezme sobie takie cos, 43 metry, mozna juz pod busa podpiac i ciagnac jak przyczepke a do kosza to sobie moge nawet fotel wsadzic  ;)

fan

  • Wiadomości: 682
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Odp: Drabina do Nikona - poważna sprawa
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 12, 2013, 10:24:48 am »
Eskimos - to będziesz miał unikalne kadry samolotów robione od góry :) Tylko trzeba uważać, co by nic latającego nie zahaczyło o tą wystającą pierdołę :)

Przeszedł mi kompletnie temat drabinki, rozejrzę się za stołeczkiem  :)

Eskimos

  • Wiadomości: 1765
    • Zobacz profil
Odp: Drabina do Nikona - poważna sprawa
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 12, 2013, 01:30:12 pm »
Eskimos - to będziesz miał unikalne kadry samolotów robione od góry :) Tylko trzeba uważać, co by nic latającego nie zahaczyło o tą wystającą pierdołę :)

Przeszedł mi kompletnie temat drabinki, rozejrzę się za stołeczkiem  :)

No wlasnie o to chodzi, bawilem sie tak dawno temu jak jeszcze jezdzilem na drift, tylko ze tam nie bylo problemu powiesic ramie nad torem, ale sprawa jest rozwojowa i organizatorzy nie widza wiekszych przeciwskazan  ;)

Mori

  • Wiadomości: 1866
    • Zobacz profil
    • Moje fotoloto
  • Skąd: EPMB
Odp: Drabina do Nikona - poważna sprawa
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 15, 2013, 06:24:46 pm »
Co do Pardubic spod płota to drabina na pewno się przyda. Z Tomaszkiem żałowaliśmy nawet że nie mamy po 2  żeby drugą za plecami dalej w polu postawić :)
Tylko do Pardubic nie zapomnij że do płotu potrzebne też będą min 2 paski zaciskowe żeby rozgiąć i zablokować drut kolczasty.
Tak, tak, kolczasty. "Nie ma letko". 
:)
My musieliśmy pojechać na najbliższy "CPN" i kilka "nabyć drogą kupna" jak by to ujął Spad (pozdrowionka!).
Lepiej mieć coś na oko demontowalnego bo wojaki chodzą i lookają czy im ktoś z tym płotem cudów nie wyczynia.

A co do drabiny to miałem najzwyklejszą "domową" aluminiową bodaj 4-stopniową. Przydało się że miała też z przodu wysoki pałąk do oparcia się o niego bo było dużo stabilniej.
¡¡¡ ǝɔuoɹpǝıq ʍ ɹnʇɐıʍɐlʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıu

https://500px.com/p/boguckimarcin

Jamal

  • Wiadomości: 2858
    • Zobacz profil
  • Skąd: Trochę tu, trochę tam...
Odp: Drabina do Nikona - poważna sprawa
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 15, 2013, 06:50:48 pm »
Mori, ale chyba masz mało aktualne dane. W zeszłym roku płot był już taki plastikowy, bez żadnego drutu kolczastego, ale w cholerę wysoki (Flying Bulls mało nie zawadzili). Taki plaster miodu. Jako króciak mogę powiedzieć, że bez drabiny kosiaki wyglądały mniej więcej tak:




Pozdrawiam serdecznie!
Jamal
www.barthez.com.pl