Autor Wątek: Masai village  (Przeczytany 639 razy)

Amon

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 7966
  • tri dablju tim
    • Zobacz profil
    • amon photography
  • Skąd: Warszawa
Masai village
« dnia: Styczeń 10, 2013, 10:21:53 pm »
Zapraszam na foteczki z wioski Masajskiej z ludźmi w roli głównej.
Pstrykane w różnych warunkach więc i ze światełkiem różnie :).

1. Kobieca rada wioski


2. E.T.


3. Efekt cholernie niskich domów


4. Zapalniczka


5. To jakaś szycha, ale nie wódz


6. Jako ciekawostka - buty z opon samochodowych, popularny motyw w tych rejonach


7. Starsza pani


8. Starsza pani 2


Parę fotek czerwonego kapturka, tak mi się spodobał, że obpstrykałem dokładniej :)
9.


10.


11.


12.


13. Starszy pan


14. Inny starszy pan


Dzieciaczki:
15.


16.


17.


18.


19.


I że więcej nie mogę tu wrzucić, to bonusik, co to już był podobny, ale tu w opcji pan Masaj modli się o piękne zdjęcia spfl :)

20.

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: Masai village
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 10, 2013, 10:39:36 pm »
Amon, jest bardzo apetycznie calosciowo :) bardzo przyjemnie sie oglada :)

ale ze poziom rosnie to i rosna moje wymagania :P

czepne sie osemki - nie siedzi to kadrze dobrze imho - tak ten kwadrat na sile - brakuje takiej jakby to ujac naturalnosci w tym kadrze
na 9 Pan zahaczy glowa o sufit ;) przesun to o pol cm w gore bedzie naturalniej siedzialo

nie wiem jakie byly warunki na miejscu, ale jesli mialbym sobie czegos zyczyc wiecej to takich portretow a la 11, gdzie czuc relacje foto - focony model,
a nie jest to pstrykanie egzotyki, ktora patrzy sobie gdzies tam w kosmos i ma Cie w d...

wez np. takie 15 - fota by miala 100% mocy wiecej gdyby dzieciak spojrzal Ci w obiektyw imho

fajnie pokazujesz detal, np. bardzo fajne to 4 z tymi dlonmi - super

w kwestii kadrowania jeszcze ta asymetria na 14 powoduje, ze elementem na ktory czesciowo zwraca sie uwage na focie to to ramie, ciachni z obu podobnie

i jeszcze dodam, ze pare fot moim zdaniem bdb gralło by w wyrazistym BW - takim ze smolistymi czerniami - wtedy zamiast goscia obwieszonego kolorowa cepelia
uwaga widza szla by na czlowieka - chocby rysy twarzy, cere zniszczona warunkami itp itd - taki troche wiekszy impact

to tak w ramach konstruktywnych przemyslen :) calosc oczywiscie obejrzane z przyjemnsocia - good job





Amon

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 7966
  • tri dablju tim
    • Zobacz profil
    • amon photography
  • Skąd: Warszawa
Odp: Masai village
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 10, 2013, 10:48:59 pm »
Dzięki kichu za konkret ;)

wez np. takie 15 - fota by miala 100% mocy wiecej gdyby dzieciak spojrzal Ci w obiektyw imho

Może być?
21.

Złoty

  • Wiadomości: 4272
  • Explore. Dream. Discover.
    • Zobacz profil
    • Aeroholic!
  • Skąd: Warszawa
Odp: Masai village
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 10, 2013, 10:54:09 pm »
Widać, że słonko było ostre...
No ale jak je już złapałeś z dobrej strony to.... Super!
:)
Jeśli miałbym wybrać tylko jedno to byłaby to dziesiątka.
Ale nie muszę więc wezmę wszystkie :)

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: Masai village
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 10, 2013, 10:58:20 pm »
piszac wczesniej ten komentarz myslalem o 15 takiej jak jest teraz (kadr) tylko dzieciak patrzy Ci w twarz jak gosc na 11 - bardzo ladna kadrowo
ta 15-ka swoja droga, slupy czy co to tam jest fajnie calosc zamykaja

z kolei 16 jak on patrzy przed siebie tez idealnie pasuje - i kadrowo i momentowo - bdb
a 21 jest tak miedzy jednym a drugim :) wiec chyba wybiore obie pierwotne wersje tak jak sa

7/11/17 poprobowalbym w BW

MarS

  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 4445
    • Zobacz profil
  • Skąd: Międzyzdroje
Odp: Masai village
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 11, 2013, 12:59:23 am »
piszac wczesniej ten komentarz myslalem o 15 takiej jak jest teraz (kadr) tylko dzieciak patrzy Ci w twarz jak gosc na 11 - bardzo ladna kadrowo
ta 15-ka swoja droga, slupy czy co to tam jest fajnie calosc zamykaja

za kichem tzn jak patrzy w obiektyw dużo lepszy moment, ale ta nową 15 tzn z patrezniem to w tej wersji co pokazałęś to bym kadrował w kwadrat czyli ciachnał prawą stronę

7/11/17 poprobowalbym w BW
kichu ... ale oni są wszyscy juz czarni i nie trzeba ich konwertowac na Black .... a obawiam sie że konwertowanie na White sie nie uda ... Michael Jackson próbował się wybielić i nie bardzo to wyszło ....

Qna

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 4483
    • Zobacz profil
  • Skąd: Z los Heblos KrK
Odp: Masai village
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 11, 2013, 01:02:44 am »
4 Super jest :)

MarS

  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 4445
    • Zobacz profil
  • Skąd: Międzyzdroje
Odp: Masai village
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 11, 2013, 01:12:24 am »
Amon .....
po pierwsze to się przyznaj którą babeczkę z prezentowanych na fotografiach dostałeś w zamian za koszulkę ?
co do 4 .... myślę że miałeś tam zszargane nerwy, jak chciałeś zajarać i poprosiłeś o ogień to trochę to trwało co nie ....
co do 6 to tak się zastanawiam ... czy jak któryś ma oryginalne Micheliny lub Goodyery to ma większy szacun na dzielnicy  ....
co do 7 to myślę że jak by tam pojechał Jamal z dokturową to by mogli zarobić kilkanaście kilo paciorków ....

no i na koniec .... ja wiem że to nie moja sprawa jakie masz preferencje i że nie powinno mnie to interesować ze czerwony kapturek Ci się spodobał .... ale Amon ... to jest facet  :o  ;D

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21588
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: Masai village
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 11, 2013, 07:55:49 am »
bjere calosc....
i zal mi tych dzieciaczkow mimo wszystko :( wiem wiem ze oni tam szczesliwi i takie tam ale...
no te postrzepione uszy i w ogole - nie bedzie szalu jak nie spie***li kiedys z tej wioski :/
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

krispol

  • Wiadomości: 2569
  • W oczekiwaniu na Air Show
    • Zobacz profil
  • Skąd: Puławy
Odp: Masai village
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 11, 2013, 03:29:39 pm »
Dla mnie moc ! Ciekawie i kolorowo pokazane, a japonki z opon mega :)

Kate

  • Wiadomości: 673
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kłodzko
Odp: Masai village
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 11, 2013, 04:55:17 pm »
Zdjęcia MEGA!

Zawsze mnie fascynowała fotografia w tak egzotycznych miejscach i jeśli tak można powiedzieć, tak egzotycznych ludzi.
Jestem pod wrażeniem Twoich fotografii, bardzo mi się podobają a szczególnie 4, 10 i 11.
Czerwony kapturek – hmm ...super model ...  (jeśli Amonowi się podoba to ja spokojnie mogę to napisać  ;D)

Fajnie kontrastuje czarny kolor skóry z kolorowymi wisiorkami czy też kolczykami
Wszyscy ubrani w kolorowe ciuszki a u nas zazwyczaj wszyscy na czarno

Amon

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 7966
  • tri dablju tim
    • Zobacz profil
    • amon photography
  • Skąd: Warszawa
Odp: Masai village
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 11, 2013, 05:49:22 pm »
Dzięki za komentarze.

Od takich zdjęć można wymagać więcej... ale... mieliśmy do podjęcia decyzję - jechać do wioski masajskiej czy nie jechać... byliśmy u masajów 2 lata wcześniej podczas poprzedniej wizyty w Kenii i w sumie mieliśmy tym razem odpuścić, po prostu z braku czasu. Jednak podumałem aby pojechać choćby na kilka fotek. W sumie większość ze zdjęć jest z tej krótkiej bo trwającej około 30 minut wizyty. Kilka trafionych przy innych okazjach (z tych tu tylko bonus spoza wioski). Podczas tej 30 minutowej wizyty musieliśmy oczywiście obejrzeć ich taniec, pomodlić się z nimi i obejść wioskę. Trzeba było jeszcze standardowo poopowiadać skąd jesteśmy, jak jest w Polsce i jak można wytrzymać w -10st. C. Łatwo sobie więc wyobrazić ile czasu mieliśmy na zdjęcia. Dla pięknych ujęć trzeba by tam posiedzieć ze 2-3 dni (min). Z drugiej strony, byliśmy tam w okolicach 17tej, a o 18-18:20 jest zachód. I w zasadzie gdybyśmy zostali tam dłużej nie byłoby zdjęć słoników o zachodzie. Tak więc... przed wyjazdem zawsze mam 1000 pomysłów gdzie ja nie pojadę i czego nie zrobię, a potem nigdy na nic czasu. Życie ;). Inna sprawa, na foty plemion w wioskach o wiele lepiej do Etiopii - 10x lepszy klimat. Do Kenii na zwierzaki :). Polecam! :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2013, 05:58:37 pm wysłana przez Amon »

Złoty

  • Wiadomości: 4272
  • Explore. Dream. Discover.
    • Zobacz profil
    • Aeroholic!
  • Skąd: Warszawa
Masai village
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 11, 2013, 05:56:57 pm »
... A co do Etiopii racja;)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2013, 06:00:01 pm wysłana przez Złoty »

Amon

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 7966
  • tri dablju tim
    • Zobacz profil
    • amon photography
  • Skąd: Warszawa
Odp: Masai village
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 11, 2013, 05:59:50 pm »
...Majowie? ;)

Hehe ble, zawsze to mylę ;). W majowskiej to byliśmy z 4 lata temu :). Dzięki - poprawiłem :).

mariorz

  • Tito :)
  • Wiadomości: 1179
    • Zobacz profil
  • Skąd: Okolice Lotniska Jasionka
Odp: Masai village
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 17, 2013, 09:46:10 am »
Podobają mi się fotki, opisy też...Adam, Ewa, Adam....:)
Niezły pomysł z tymi sandałami, bieżnik całkiem spory, kilka sezonów obleci :) zresztą cały but wykonany z rozebranej na detale opony  :o
....aż strach pomyśleć co by z człekiem poczeli   :o ( z kości jakieś bierki, wieszak albo paciochę do mieszania zupy )  ;D 

A tak na serio, czwórka rewelka i jeszcze kilka innych....w zasadzie wszystkie  8)

Pozdrawiam serdecznie