Autor Wątek: Flying Legends Duxford i obiektyw  (Przeczytany 794 razy)

larky

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 2121
  • Incommunicado
    • Zobacz profil
    • larky.pl
  • Skąd: Otwock
Flying Legends Duxford i obiektyw
« dnia: Czerwiec 23, 2010, 08:50:11 am »
Witam,

Wybieram się tam w końcu :) spełniając takie swoje małe marzenie hehehe. Niestety dysponuję tylko 70-300VR i zastanawiam się poważnie nad wypożyczeniem czegoś dłuższego z Sigma Pro Centrum. Mam pytanie w związu z tym do osób, które już tam były. Czy jest sens wypożyczyć jakąś dłuższą Sigmę do tego konkretnego airshow? Jeżeli tak to jaką polecacie? No i przy okazji czy są tam jakieś polecane miejscówki gdzie można by się ustawić.

Pozdrawiam
Adam

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21587
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: Flying Legends Duxford i obiektyw
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 23, 2010, 09:16:51 am »
ja w 2008 robilem calosc 70-300VR
http://hesja.pl/?/galeria/show/148
 
i... bylo troche malo
ale pamietaj o przelotach formacji gdzie potrzeba szerokosci
 
na statyke sie wbijaj jak najpredzej bo o 12 zamykaja
chyba taka gorka po prawej stronie pasa bedzie best
ale my bylismy gdzies w tlumie na srodku i jakos bylo :)
 
nie zapomnij o muzeum i... SR-71 :)
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

larky

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 2121
  • Incommunicado
    • Zobacz profil
    • larky.pl
  • Skąd: Otwock
Odp: Flying Legends Duxford i obiektyw
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 23, 2010, 09:23:27 am »
Dzięki za informacje. Mam w ogole taką koncepcję z racji tego, że na Luton będę już 7.30 rano od razu tam w piątek pojechać i spokojnie sobie obejść muzeum. Tylko nie wiem czy w związku z airshow będzie to wszystko normalnie funkcjonować. A może jakieś przyloty by się w tedy dało na spokojnie sfotografować także.

Pawel92

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
    • Kliknij
  • Skąd: Courbevoie/Kraków
Odp: Flying Legends Duxford i obiektyw
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 24, 2010, 11:14:59 pm »
Z mojego doświadczenia wynikałoby, iż najlepsze miejsce jest zaraz obok muzeum wojsk pancernych(?, "Land Warfare"), na osi pasa startowego (Hesja mówi chyba o tym samym). Chyba, ze wiaterek wieje w druga stronę, ale wtedy tez może być ciekawie.
Jeżeli masz zamiar fotografować stojąc przy ogrodzeniu pasa startowego, to czeka Cię wczesna pobudka. Pierwsi chętni stoją przed wjazdem na parking nawet od 6-tej rano.
Jeżeli rano zajmiesz sobie miejsce, to nikt Ci go nie później nie zajmie (atmosfera jest "cool") i będziesz miał pół dnia na statykę, zwiedzanie kilku muzeów i hangarów. W piątek możesz spokojnie robić co innego ... Na przykład pojechać do Northolt.
Dobrzej zabawy !!!

Kilka zdjęć z 2009 - http://lech.zenfolio.com/p667429086
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2010, 11:22:55 pm wysłana przez Pawel92 »
Pozdrawiam
Paweł

larky

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 2121
  • Incommunicado
    • Zobacz profil
    • larky.pl
  • Skąd: Otwock
Odp: Flying Legends Duxford i obiektyw
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 24, 2010, 11:53:05 pm »
Dzięki Paweł za info. Obejrzalem wszystkie Twoje zdjęcia z Duxford, są super !!! Aż tak rano to raczej tam nie będę, zamierzałem jakoś o 7.00 wyruszyć z Londynu. Poza tym będę sam więc zajęcie miejscówki i  zwiedzanie muzeum potem chyba nie wchodzi w grę, no bo jak miałbym zająć miejsce a potem iść zwiedzać? :) A tak przy okazji, jakim obiektywem robiłeś te zdjęcia? 100-400 Canona?

Pozdrawiam

Pawel92

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
    • Kliknij
  • Skąd: Courbevoie/Kraków
Odp: Flying Legends Duxford i obiektyw
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 27, 2010, 09:30:06 am »
Larky, dzięki serdeczne  za dobrze słowo  :-[.  Nie przejmuj się, że będziesz sam. Wystarczy, że znajdziesz sobie miejsce i poprosisz "sąsiada(dkę)", żeby go przypilnował(a). Nie ma z tym najmniejszego problemu. A wtedy będziesz mógł ruszyć na zwiedzanie, gdyż latać zaczynają  o 14-tej.
W 2009-tym, nie mogąc doczekać się na następcę N80-400, zainwestowałem w C100-400 (da się tym nawet robić zdjęcia ;)) .... i jak w 2010 nie wyjdzie ten Nikkor, to pewnie się skończy na N200-400. Przynajmniej takie są plany  :)

P.S Wieczorem możesz sobie wyskoczyć do pobliskiego Cambridge. Organizują tam z reguły w ten sam weekend co Flying Legends miejski piknik z muzyką i napojami  :D
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2010, 09:37:59 am wysłana przez Pawel92 »
Pozdrawiam
Paweł