Autor Wątek: Monitor do obróbki  (Przeczytany 666 razy)

Silvver

  • Wiadomości: 568
    • Zobacz profil
  • Skąd: Brzesko
Monitor do obróbki
« dnia: Czerwiec 20, 2010, 10:30:07 am »
Temat może tylko pośrednio związany z lotnictwem ale jednak myślę, że ważny. Zdradźcie proszę jak możecie na jakim sprzęcie obrabiacie zdjęcia. W tej chwili mam zwykły monitor z matrycą TN i nauczyłem się już patrzeć pod dobrym kątem  ;) żeby kolory były w miarę odpowiadające rzeczywistym i nawet niebo niebieskie a nie fioletowe. No ale ileż można, dlatego chciałem kupić coś nowego. Celuję w okolice EIZO2243 lub NEC P221W.
Podzieli się ktoś informacja o swoim sprzęcie ?

Pozdrawiam

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: Monitor do obróbki
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 20, 2010, 05:45:01 pm »
Mam i uzywam 2231, moge polecic :)

Kruszu

  • Gość
Odp: Monitor do obróbki
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 20, 2010, 09:47:59 pm »
Ja używam 2243 i bardzo polecam, niestety nie mam porównania do niczego innego(sensownego).
Fajny jest też soft - możesz z poziomu windowsa zmieniać ustawienia monitora gdy ten jest podłączony kablem USB.
Nie wiem co jeszcze mogę napisać? Pytaj jak coś.

FunBoy

  • Gość
Odp: Monitor do obróbki
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 21, 2010, 02:01:45 pm »
NEC P221W to swietny panel, ale musisz uwazac przy zakupie, gdyz ma pieronski rozrzut jakosciowy. Jesli nie masz doswiadczenia w tym temacie lub osoby ktora znajdzie ci odpowiedni egzemplarz, biez Eizo z czterocyfrowej serii S - maja chyba najlepsza kontrole jakosci w fabrykach w tej polce cenowej, wiec jest praktycznie niemozliwe, abys trafil na kiepska sztuke. Osobiscie dzialam na NEC 2690WUXi.

sztukas

  • Wiadomości: 86
    • Zobacz profil
    • Mój zakątek w internecie....
Odp: Monitor do obróbki
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 21, 2010, 06:23:27 pm »
ja ostatnio nabyłem EIzo 2433, i jestem bardzo zadowolony tutaj jest ciekawy wątek o monitorach http://canon-board.info/showthread.php?t=27840&page=236, generalnie seria S chyba najlepsza do zastosowań domowych (z tego co wyczytałem), no i jak poprzednik mówił dosyć powtarzalne produkty, do tego stopnia że jak nie posiada się kalibratora można na początek śmiało używać profile dostarczone przez producenta.....

Silvver

  • Wiadomości: 568
    • Zobacz profil
  • Skąd: Brzesko
Odp: Monitor do obróbki
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 01, 2010, 03:36:37 pm »
Dzięki za zainteresowanie. Czyli jednak zostaje mi kupić Eizo. Kasy wystarczy najwyżej na S2243 ale jestem tylko amatorem.
Tego NEC P221 to nie mam niestety jak sprawdzić a nie chciałbym się władować w jakiś słaby egzemplarz.