Autor Wątek: 22nd Aviation Fair - czyli Pardubice od publiki...  (Przeczytany 327 razy)

PC

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 490
    • Zobacz profil
    • Pokazy Lotnicze Online
  • Skąd: Bytom
22nd Aviation Fair - czyli Pardubice od publiki...
« dnia: Czerwiec 04, 2012, 12:34:55 am »
Zaczynamy:  :)

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

i statyczny bonusik:

Spad

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 6419
  • Vieux Charles
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: 22nd Aviation Fair - czyli Pardubice od publiki...
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 04, 2012, 01:08:54 am »
Głęboko współczuję wszystkim, którzy w sobotę stali po stronie publiki - bardziej pod słońce to już chyba nie można być, przynajmniej na początku pokazów. Więc duży plus, że tyle mogłeś wyciągnąć - choć walka z cieniem miejscami widoczna jak cholera (3, 4, 10). Trochę nie leżą mi kadry - są bardzo w typie spotterskim, "od końca do końca", przez co zdjęcia zyskują na "pocztówkowości", a tracą na dynamice. Np. 3 (imho najlepsza z setu) - widać panoramowanie i rozmycie tła, zupełnie niewykorzystane; dałbyś Trojanowi nieco oddechu.
O kontrastach i kolorystyce nie wypowiadam się, ale mam wrażenie, że na kilku zdjęciach (2, 3, 7, 8, 9) wyłazi różowy zafarb, za to na Lim wydaje mi się niebieski.

volt

  • Wiadomości: 3364
    • Zobacz profil
  • Skąd: Ząbki
Odp: 22nd Aviation Fair - czyli Pardubice od publiki...
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 04, 2012, 08:06:36 am »
Generalnie dla mnie wszystko za ciasno i za centralnie.
W tłoku ujdzie 1, choć tutaj akurat te wystające drzewa psują robotę - do wystemplowania, oraz 10 - choć też za wiele miejsca do lotu nie zostawiłeś.

Najlepszy bonus IMHO. Jakość i pomysł na plus, jednak kadrowo dałbym pilotów bardziej do mocnego.
Z pozdrowieniami pod wysokim napięciem,
volt vel. amper ;)


Tomaszek

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 1483
    • Zobacz profil
  • Skąd: Katowice
Odp: 22nd Aviation Fair - czyli Pardubice od publiki...
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 04, 2012, 08:08:18 am »
Tak jak Spad napisał - ładne pocztówki, ale trochę mało w nich action :) Na moim monitorze cały set wygląda lekko mdło, ale wiem że od strony publiki warunki nie są najlepsze. Mam pytanie: wyostrzasz zdjęcia po zmniejszeniu? Wszystkie są jak na moje oko lekko nieostre (za wyjątkiem 2). Nie pierwszy raz widzę to u Ciebie stąd moja ciekawość.

PC

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 490
    • Zobacz profil
    • Pokazy Lotnicze Online
  • Skąd: Bytom
Odp: 22nd Aviation Fair - czyli Pardubice od publiki...
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 04, 2012, 11:13:01 am »
hmm, przy eksporcie mam włączoną funkcje wyostrzania / nawet zmieniłem ostatnio na High /, ale tez zauważyłem ze raz jest lepiej raz gorzej / przeważnie gorzej /, coś się to rozwala podczas obróbki w LW4. Myślę, że przy jakimś spotkaniu z Wami /zlocie/, potrzebuje szkolenia, trzeba usiąść przy lapku i Jasiu Wędrowniczku, miałbym sporo pytań...  8)

krispol

  • Wiadomości: 2569
  • W oczekiwaniu na Air Show
    • Zobacz profil
  • Skąd: Puławy
Odp: 22nd Aviation Fair - czyli Pardubice od publiki...
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 04, 2012, 06:31:19 pm »
Pierwsze co zauważam to 90% zdjęć w tym secie jest spranych z kolorów,bladych i niekontrastowych a wyposzczególniająć to:
1. Kadrowo ok
2. Kadrowo ok ale potrzeba wiecej miejsca z prawej i napewno z lewej
3. Skosik w górę
4. Standard
5. Fajne...serial M.A.S.H mi sie przypomina :)
6. Brak ostrości
7. Standard
8,9,10 można by pokombinowac po skosach kadry.
Bonus ok.

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: 22nd Aviation Fair - czyli Pardubice od publiki...
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 06, 2012, 05:26:21 pm »
w zasadzie koledzy bardzo dobrze podsumowali - ladne pocztowki - teraz pora pojsc krok dalej :)