Autor Wątek: 5.26.2012 John Klatt  (Przeczytany 746 razy)

Marco

  • Cadet
  • **
  • Wiadomości: 736
  • love to ride ride to love
    • Zobacz profil
    • FB
Odp: 5.26.2012 John Klatt
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 03, 2012, 10:32:05 pm »
the best !!

Robteek

  • Wiadomości: 2307
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: 5.26.2012 John Klatt
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 04, 2012, 08:20:51 am »
Zdjęcia zaje........ ale...... !
Te potężne znaki wodne psują mi całość.
Pozdrawiam
Robteek

upadek

  • Wiadomości: 2774
  • Tomek Gawlik
    • Zobacz profil
  • Skąd: Rzeszów
Odp: 5.26.2012 John Klatt
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 04, 2012, 09:14:32 am »
5 mnie powaliła dawno nie widziałem takiej dobrej fotki, dla mnie rewelacja
choć może na tym tle bardziej bym widział kadr z 7 ale hmmm.... obie super :)

Silvver

  • Wiadomości: 568
    • Zobacz profil
  • Skąd: Brzesko
Odp: 5.26.2012 John Klatt
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 04, 2012, 10:38:12 pm »
Może nie będę oryginalny ale 5 jest super ! Jak dla mnie nic tu nie jest przesadzone

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: 5.26.2012 John Klatt
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 06, 2012, 06:18:17 pm »
krzychu - set rewelka - duzy plus za ciasne i zdecydowane kadrowanie, dobre wykorzystanie swiatla i warunkow - co widac na takiej 5 chociazby, momenty takze superowe
gdybym mial na cos zwrocic uwage i do czegos sie czepnac, to pilnuj krawedzi kadrow i ciec - o co chodzi - krawedz kadru to jest jakies naturalne "obramowanie" fotki i nasze oko ma tendencje obok tego ze wedruje po mocnych punktach do slizgania sie tez po tych krawedziach i tnac, czy tez kadrujac warto robic to w ten sposob, zeby w krawedziach kadru unikac ciec, ktore w naroznikach przyciagaja nasz wzrok, albo wygladaja nie do konca naturalnie
zwroc uwege np. na smiglo na 4 ktore prawie haczy o gorna czesc kadru, ogon na 5 ktory rowniez prawie haczy o gore (porownaj go z przestrzenia w kadrze pod kolami od spodu) , podobnie na tej piatce to cos pod skrzydlem z prawej strony, jest to taki element, ktory ciagnie nasz wzrok (bo costam sie dzieje przy krawedzi) - z kolei na tej 5 skrzydlo zlewej wchodzi w kadr "naturalnie"
podobnie 7 przez obiekt blisko krawedzi na gorze i na dole sprawa lekko wrazenie scisnietego w pionie
i zeby nie bylo tu nie chodzi o to, zeby robic przestrzen jak na stadionie, ale te "pol cm" oddechu w kadrze w taki miejscu sprawa, ze calosc duzo naturalniej dla oka siedzi w kadrze
inna sprawa - choc moze mniej sie tyczy tego setu , a bardziej innego, ktory wstawiles to agresywniejsza obrobka - tu warto zwrocic uwage na jeden aspekt - ze jak traktujesz zdjecie jakas agresywniejsza akcja to czasem akcja w ilosci 50 jednostek fajnie wyglada na kadlubie, ale np. na skrzydlach, czy gdzies w cieniu juz robi kaszane - i trzeba na ten aspekt zwrocic uwage - i jesli jest taka potrzeba to potraktowac zdjecie selektywnie - czyli 50 tam gdzie to dobrze wyglada, a troche mniej tam gdzie 50 swieci po oczach - to taka generalna uwaga - bardziej tyczace sie tych agresywnych fot w deszczeu w watku obok
hope this helps :)