Autor Wątek: TC 2.0 E III - Nie jestem zadowolony !  (Przeczytany 1122 razy)

Robteek

  • Wiadomości: 2307
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
TC 2.0 E III - Nie jestem zadowolony !
« dnia: Kwiecień 27, 2012, 07:33:25 pm »
Otóż, kupiłem ten konwerter razem z 70-200. Zestaw znany i opisywany.
Niestety jak szkło solo  jest super tak w zestawie z tym konwerterem to już zupełnie co innego.
Przymykanie przysłony, krótsze czasy itd. nic nie pomagają i zawsze wychodzi mydło.
W ruchu czy w statyce, mydło. Na minimalnym czy pełnym zoomie, bez znaczenia.
Odnoszę wrażenie, że mój 70-300 VR jest ostrzejszy od tego zestawu a to przecież zdecydowanie inna półka sprzętowa.
Nie ukrywam, że wcale nie jestem zadowolony z tego konwertera i nie wiem co dalej ?
Szukałem informacji na necie o ewentualnej regulacji ale nic konkretnego się nie doczytałem.
Czy możecie mi coś podpowiedzieć ?

Przykładowe fotki z serii bez ingerencji, poza zmniejszeniem. Przepraszam za rozmiar, celowo jest trochę większy.

1


2


3

Pozdrawiam
Robteek

Eskimos

  • Wiadomości: 1765
    • Zobacz profil
Odp: TC 2.0 E III - Nie jestem zadowolony !
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 27, 2012, 07:38:26 pm »
Mydlo straszne az wierzyc sie nie chce, wyglada jakkby zestaw nie trafial tam gdzie powinien, sprawdzales na blizszych odleglosciach czy jest ok ?

brovarsky

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 7041
    • Zobacz profil
  • Skąd: Płock
Odp: TC 2.0 E III - Nie jestem zadowolony !
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 27, 2012, 08:48:45 pm »
miałem taki zestaw w Łasku i jak dla mnie to miód z cebulą :) nie byłem chyba nigdy tak zadowolony z fotek jak właśnie z tych pstrykanych na EPLK.

sfw

  • Wiadomości: 616
    • Zobacz profil
  • Skąd: EPMM
Odp: TC 2.0 E III - Nie jestem zadowolony !
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 27, 2012, 09:01:05 pm »
Powiem tak,

Pracuję z konwerterami od ... nie pamiętam od jak dawna ;) x1,4, x2, x3. Z moich doświadczeń:
  • Najlepiej współpracują ze stałkami, tymi lepsiejszymi of coz,
  • Zoomy może i tak ale tutaj musisz się trochę wysilić, ustal f przy którym będziesz miał najlepsze wyniki i raczej trzymaj sie tylko tej przysłony. raczej staraj się omijać dłuższy koniec i nie daj boże potem z tego jeszcze cropować ;)
  • Nie zapominaj, że "wydłużyłeś" sobie ogniskową! Dobierz odpowiednie parametry (szczególnie czas) a na początku to najlepiej z lekkim zapasem.
  • Zoomy budżetowe natychmiast odpuść bo szkoda nerw.
  • Jak prezentujesz fotki to prezentuj cropy 100% bo sory, ale z tych co zamieściłes to nie wiem czy to Twoje combo zżarło wszystkie detale czy imageschack ... nawet tych fotek pokazać w całości nie chce.
  • No i tego paprocha sobie zmiec z matrycy ;)
Power of the Lens

Meggido

  • Wiadomości: 301
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Odp: TC 2.0 E III - Nie jestem zadowolony !
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 27, 2012, 09:10:33 pm »
Robteek, na foty bez ingerencji o jakości 70-200 solo, to możesz zapomnieć. Też miałem podobne odczucie po zakupie TC. Niestety z tym zestawem musisz obrabiać, wtedy efekt jest bardzo ok.
Mogę Ci podesłać jakiegoś NEFa, to sobie porównasz z mojego byłego zestawu.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2012, 09:15:54 pm wysłana przez Meggido »
Pozdrawiam
Jacek
"Skądkolwiek wieje wiatr, zawsze ma zapach Tatr"

volt

  • Wiadomości: 3364
    • Zobacz profil
  • Skąd: Ząbki
Odp: TC 2.0 E III - Nie jestem zadowolony !
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 28, 2012, 09:35:52 am »
Robteek, a czego Ty oczekiwałeś focąc z takiej odległości w 30 stopniach ciepła? Myślisz że z 500ki miałbyś żyletę?
Porównaj sobie 1 z 3. Widzisz różnice? Im bliżej LOTek, tym lepsza jakość.

Nie wiem...Amon tym zestawem foci już trochę czasu i zawsze ma masakratory jakościowe, nawet z długiego końca. Popracuj trochę z tym zestawem, w końcu dojdziesz do wprawy. Jak przesiadłem się z D40 na D90, to też pierwsze focenie poszło się...;)
Z pozdrowieniami pod wysokim napięciem,
volt vel. amper ;)


szamal

  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 2388
  • wieczny brak czasu...
    • Zobacz profil
    • www.maciejszamalek.com.pl
  • Skąd: Warszawa
Odp: TC 2.0 E III - Nie jestem zadowolony !
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 28, 2012, 12:32:13 pm »
Generalnie jeśli oczekiwałeś cudów to one się nie zdarzą. Ja pracuje na TC + 70-200 i na początku tez miałem pewne problemy z ustawianiami, najlepsze efekty daje (przynajmniej u mnie) przysłona f8, aczkolwiek czasami i f5,6 tez daje dobre foty. Ale przysłona to jedno, pamiętaj ze robiąc foty lotnicze masz szybko przemieszczające się obiekty więc przy zbyt długim czasie też możesz mieć niezadowalające efekty. Cóż najlepszym lekarstwem jest... 400 lub 500mm ale przecież to nie sprzęt robi zdjęcia, on jest tylko wsparciem. Myślę że po kilku dniach treningu z ustawieniami zobaczysz poprawę. Amper o Amonie już wspominał więc da się tym zestawem robić dobre foty, czyli cierpliwość i dużo ćwiczeń. Poniżej masz dwie dwie foty robione podobnym zestawem

tu jest ogniskowa 280 mm


a tu ogniskowa na długim końcu 400 mm

Mori

  • Wiadomości: 1863
    • Zobacz profil
    • Moje fotoloto
  • Skąd: EPMB
Odp: TC 2.0 E III - Nie jestem zadowolony !
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 28, 2012, 10:26:09 pm »
No z tym przyzwyczajeniem się do nowego sprzętu to racja. Jak zrobiłem jedne pokazy na D90 i 70-200 z TC1.7 to w zasadzie 99,9999% mydło mi takie wyszło że nie było czego ratować.
Aż żałowałem że jednak nie miałem 70-300 podpiętego.
:)
Ale obok Tomaszek robił takim szkłem ekstra foty i to raczej nie był wynik używania D300 tylko lepszych umiejętności wzmiankowanego...
:)
¡¡¡ ǝɔuoɹpǝıq ʍ ɹnʇɐıʍɐlʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıu

https://500px.com/p/boguckimarcin

Robteek

  • Wiadomości: 2307
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: TC 2.0 E III - Nie jestem zadowolony !
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 28, 2012, 11:25:49 pm »
No nie wiem sam co o tym myśleć. Obiektyw z konwerterem mam od zeszłego roku ale  dopiero kilka razy miałem okazje używać tego zestawu do fot lotniczych.
EPMM wyszło mydło no a i Okecie też się nie udaje za bardzo. Dla sportu podpinałem sobie 70-300 i wychodzi miód malina.
Zastanawiam się, ze przy  f8 i czasach 1000 z kawałkiem, to mimo wszystko powinno dobrze ostrzyć, no nie ma bata.
No zupełnie co innego widzę w wizjerze a co innego na zdjęciu.
Zaczynałem  się zastanawiać czy czegoś nie przestawiłem w puszce co rzutuje na jakość?
No ale chyba nie ponieważ robiąc foty samym 70-200 i wszystkimi pozostałymi szkłami  wychodzi przysłowiowa żyleta.

Dlatego pomyślałem o formie jakiejś regulacji itp. czynnościach.
Pozdrawiam
Robteek

Eskimos

  • Wiadomości: 1765
    • Zobacz profil
Odp: TC 2.0 E III - Nie jestem zadowolony !
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 29, 2012, 10:57:57 am »
Moze wylaczenie VR pomoze, uklad w 70-200 dziala z czestotliwoscia 500 Hz, przy krotszych czasach wiecej przeszkadza niz pomaga.

wilk

  • CZŁONEK HONOROWY
  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 5909
    • Zobacz profil
  • Skąd: Bydgoszcz
Odp: TC 2.0 E III - Nie jestem zadowolony !
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 29, 2012, 11:13:51 am »
Robtek, nie będę powielał
tu sobie możesz zobaczyć wpływ TC : http://spfl.pl/forum/index.php/topic,5955.45.html

Silvver

  • Wiadomości: 568
    • Zobacz profil
  • Skąd: Brzesko
Odp: TC 2.0 E III - Nie jestem zadowolony !
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 29, 2012, 12:22:40 pm »
Robteek, ten zestaw nie daje takiego mydła jak na tych fotach. Coś tu nie trafiło ale raczej warunki pogodowe.
Wstaw może jakieś inne zdjęcia z pokazów bo ten zestaw na bank jest lepszy niż 70-300. Też robiłem rok temu taką przesiadkę i byłem zadowolony.

Popatrz na mój set aplikacyjny. Pierwsze 5 zdjęć to ten zestaw na ogniskowej 400
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2012, 12:28:06 pm wysłana przez Silvver »

Tomaszek

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 1483
    • Zobacz profil
  • Skąd: Katowice
Odp: TC 2.0 E III - Nie jestem zadowolony !
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 29, 2012, 09:19:40 pm »
Jest coś w tym przyzwyczajaniu się do nowego szkła. Ja też na początku miałem ochotę przepinać się na 70-300 bo nie byłem zadowolony z jakości zdjęć. Wierz mi jednak, że tym zestawem da się zrobić ostre zdjęcia. Kwestia treningu chyba. Poniżej masz dwa przykłady. Oba na 400 mm, pierwsze po przymknięciu do f8, drugie to pełna dziura.




Jamal

  • Wiadomości: 2858
    • Zobacz profil
  • Skąd: Trochę tu, trochę tam...
Odp: TC 2.0 E III - Nie jestem zadowolony !
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 29, 2012, 09:46:00 pm »
Postaw sprzęt na statywie, strzel testowo trochę statycznych zdjęć i dowiesz się wszystkiego. Znając foty Tomaszka czy Amona zestaw radzi sobie bardzo porządnie jeśli chodzi o jakość.
Pozdrawiam serdecznie!
Jamal
www.barthez.com.pl

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: TC 2.0 E III - Nie jestem zadowolony !
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 29, 2012, 09:49:49 pm »
nigdy sie nie da wykluczyc walnietego konwertera... choc brzmi nieprawdopdobonie (no bo niby co w TC mogloby sie zepsuc), to mialem przyjemnosc z jednym takim (byl to akurat TC17)

za nic w swiecie nie trafial z ostroscia