Autor Wątek: VI runda 4Turbo Motul Cup Służewiec Warszawa  (Przeczytany 471 razy)

LuCaS

  • Gość
VI runda 4Turbo Motul Cup Służewiec Warszawa
« dnia: Marzec 12, 2012, 07:14:50 pm »
Nie bijcie za mocno, dopiero się uczę panoramowania... a tak serio to czekam na wszelkie komentarze.

1


 


2





3





4





5





6





7



Pozdrawiam,
LuCaS

JIMIX

  • Wiadomości: 528
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: VI runda 4Turbo Motul Cup Służewiec Warszawa
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 12, 2012, 07:23:10 pm »
Wybieram 1 i 6. Uwazaj na przepaly. Chociaz na 1, 6 i nawet 5 jakos specjalnie nie raza. Good job!  ;)

kifcio

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 11004
  • Sweet Home EPMM :)
    • Zobacz profil
Odp: VI runda 4Turbo Motul Cup Służewiec Warszawa
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 12, 2012, 08:14:52 pm »
Łukasz
jak dla mnie to wszytsko za bardzo poruszone i nie do zaakceptowania
osobiście wszytskie poleciałyby do kosza  :(
 

Meggido

  • Wiadomości: 301
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Odp: VI runda 4Turbo Motul Cup Służewiec Warszawa
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 12, 2012, 08:32:55 pm »
Wszystkie, to nie, ale większość. 4 i 6 są w porządku. :)
Pozdrawiam
Jacek
"Skądkolwiek wieje wiatr, zawsze ma zapach Tatr"

Tomaszek

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 1483
    • Zobacz profil
  • Skąd: Katowice
Odp: VI runda 4Turbo Motul Cup Służewiec Warszawa
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 12, 2012, 10:42:29 pm »
ZK. Ujęcia fajne, ale technicznie niestety nie jest już tak dobrze.

Jamal

  • Wiadomości: 2858
    • Zobacz profil
  • Skąd: Trochę tu, trochę tam...
Odp: VI runda 4Turbo Motul Cup Służewiec Warszawa
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 12, 2012, 11:14:48 pm »
A szkoda że się nie spotkaliśmy, bo byłem na moment.

Co do zdjęć, to generalnie ZK, choć częściowo rozumiem co chciałeś zrobić i wiem jakie były warunki - mi się nawet nie chciało aparatu wyciągać z plecaka, światło jakieś ostre i płaskie było tego dnia. Co mi się bardzo rzuciło w oczy, to jak robisz szerokim kątem, uważaj na koła (na 1. aż boli). No i moim zdaniem auta które tu prezentujesz duuuużo lepiej prezentują się, gdy się je foci z ich poziomu a nie lekko z góry (jak zresztą większość samochodów), dla tego czasem warto przepiąć się na dłuższe szkło, odejść dalej i kąsać z innej perspektywy, a jak już upierasz się przy szerokim, to opuścić do gleby i bez patrzenia w wizjer, bo i tak zmieści się w kadrze a metodą prób i błędów wyeliminujesz te drugie ;)
Pozdrawiam serdecznie!
Jamal
www.barthez.com.pl

JIMIX

  • Wiadomości: 528
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: VI runda 4Turbo Motul Cup Służewiec Warszawa
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 13, 2012, 01:04:50 am »
A szkoda że się nie spotkaliśmy, bo byłem na moment.

Co do zdjęć, to generalnie ZK, choć częściowo rozumiem co chciałeś zrobić i wiem jakie były warunki - mi się nawet nie chciało aparatu wyciągać z plecaka, światło jakieś ostre i płaskie było tego dnia. Co mi się bardzo rzuciło w oczy, to jak robisz szerokim kątem, uważaj na koła (na 1. aż boli). No i moim zdaniem auta które tu prezentujesz duuuużo lepiej prezentują się, gdy się je foci z ich poziomu a nie lekko z góry (jak zresztą większość samochodów), dla tego czasem warto przepiąć się na dłuższe szkło, odejść dalej i kąsać z innej perspektywy, a jak już upierasz się przy szerokim, to opuścić do gleby i bez patrzenia w wizjer, bo i tak zmieści się w kadrze a metodą prób i błędów wyeliminujesz te drugie ;)

No prosze - pobyt w areszcie sluzy  ;D

Jamal

  • Wiadomości: 2858
    • Zobacz profil
  • Skąd: Trochę tu, trochę tam...
Odp: VI runda 4Turbo Motul Cup Służewiec Warszawa
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 13, 2012, 07:33:40 am »
Nieee, w areszcie siedzi moja tania podróbka ;)
Pozdrawiam serdecznie!
Jamal
www.barthez.com.pl

Spad

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 6421
  • Vieux Charles
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: VI runda 4Turbo Motul Cup Służewiec Warszawa
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 13, 2012, 10:08:50 am »
Nieee, w areszcie siedzi moja tania podróbka ;)
...i tej wersji będziesz się trzymał.


Co do zdjęć - ZK.
BTW - trochę mi przeszkadza notka copyrightowa. Pomijając jej rozmiar - umieszczona w tym miejscu jest pierwszym elementem, na który zwraca się uwagę przy oglądaniu zdjęcia. I generalnie odciąga wzrok od "meritum" fotki.

JIMIX

  • Wiadomości: 528
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: VI runda 4Turbo Motul Cup Służewiec Warszawa
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 13, 2012, 01:49:33 pm »
Nieee, w areszcie siedzi moja tania podróbka ;)
...i tej wersji będziesz się trzymał.


Co do zdjęć - ZK.
BTW - trochę mi przeszkadza notka copyrightowa. Pomijając jej rozmiar - umieszczona w tym miejscu jest pierwszym elementem, na który zwraca się uwagę przy oglądaniu zdjęcia. I generalnie odciąga wzrok od "meritum" fotki.



True, true...

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: VI runda 4Turbo Motul Cup Służewiec Warszawa
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 13, 2012, 08:02:00 pm »
kadrowo bardzo ladnie 1,5,6 i 7

panoramki na granicy ruszenia albo o jeden most za daleko... przy czym o ile tam gdzie mamy klarowny kadr i dosc duzy samochod w kadrze to
to na granicy sie imho obroni jak np. 1/5/6, o tyle tam gdzie samochodzik mniejszy i jest szerze, o tyle tam juz gorzej, bo nie ma na czym oka
zawiesic i czuc od razu ta miekkosc np. 2/7

LuCaS

  • Gość
Odp: VI runda 4Turbo Motul Cup Służewiec Warszawa
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 15, 2012, 04:24:29 pm »
Ooooo, słusznie prawicie, dziękuję za opinie. Jednym słowem- duuuuużo jeszcze rajdów przede mną... Czy obiektywy ze stabilizacją pomagają przy panoramowaniu?

Pozdrawiam,
LuCaS

LuCaS

  • Gość
Odp: VI runda 4Turbo Motul Cup Służewiec Warszawa
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 15, 2012, 04:27:33 pm »
Dodaję jeszcze jedno zapodziane:





Pozdrawiam,
LuCaS


kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: VI runda 4Turbo Motul Cup Służewiec Warszawa
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 15, 2012, 04:31:53 pm »
Ooooo, słusznie prawicie, dziękuję za opinie. Jednym słowem- duuuuużo jeszcze rajdów przede mną... Czy obiektywy ze stabilizacją pomagają przy panoramowaniu?

pomaga a jakze, a jak myslisz skad sie biora zdjecia np. z czasami 1/30 na 300mm :) ale nie mniej wazna jest technika focenia :)

Jamal

  • Wiadomości: 2858
    • Zobacz profil
  • Skąd: Trochę tu, trochę tam...
Odp: VI runda 4Turbo Motul Cup Służewiec Warszawa
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 15, 2012, 10:04:28 pm »
ZK :)

Chociaż prawdę mówiąc, o wiele łatwiej panoramuje się krótszymi szkłami, a można jeszcze użyć lampy ustawionej na drugą kurtynę. Technika jest nieco inna w porównaniu do lotniczej, bo można się odpowiednio ustawić, złapać odpowiedni punkt na trasie zanim auto nadjedzie i czekać z ustawionym, długim czasem. Po złapaniu wprawy można robić zdjęcia manualnym obiektywem, jak za starych, dobrych czasów...

Jest jedno ALE. I nie pierwszy raz to napiszę. Sport samochodowy jest bardzo dynamiczny, i panoramowanie może być taką wisienką na torcie. Dynamika w przypadku tej fotografii to także kurz który się unosi spod kół, przysiad zawieszenia w zakręcie, kierowca walczący z maszyną... To także kibice, banery reklamowe, elementy architektury i warunki pogodowe. Ktoś kiedyś określił, że perfekcyjny strzał samochodu to taki, żeby kibice i reklamy były ostre, żeby było można jeszcze rozpoznać jaka jest założona opona na feldze, ale jednak żeby było widać było ruch.
Pozdrawiam serdecznie!
Jamal
www.barthez.com.pl