Autor Wątek: .:TYLKO DLA WIDZÓW O MOCNYCH NERWACH!:.  (Przeczytany 398 razy)

OM

  • Wiadomości: 1038
    • Zobacz profil
  • Skąd: KRK
.:TYLKO DLA WIDZÓW O MOCNYCH NERWACH!:.
« dnia: Luty 23, 2012, 08:25:48 pm »
Pomrowniki żerujące na swoim bracie ze skorupką...


pilotex

  • Wiadomości: 994
    • Zobacz profil
  • Skąd: Sosnowiec
Odp: .:TYLKO DLA WIDZÓW O MOCNYCH NERWACH!:.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 23, 2012, 11:12:06 pm »
Doprawdy takie słodkie, ze aż niedobrze mi się robi... ;D
Pozdrawiam,
Ewa

Złoty

  • Wiadomości: 4272
  • Explore. Dream. Discover.
    • Zobacz profil
    • Aeroholic!
  • Skąd: Warszawa
.:TYLKO DLA WIDZÓW O MOCNYCH NERWACH!:.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 23, 2012, 11:16:13 pm »
Smakowite;)

gonzo5

  • Gość
Odp: .:TYLKO DLA WIDZÓW O MOCNYCH NERWACH!:.
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 23, 2012, 11:52:54 pm »
Skoro o brzydactwach, to te nowo odkryte w Indiach też śliczne ;)
Przypominają mi czerwie z Dune...



http://www.tvnmeteo.pl/informacje/ciekawostki,49/bez-nog-owlosienia-i-z-mocna-czaszka-w-indiach-odkryli-nowe-zwierze,36205,2,0.html

OM

  • Wiadomości: 1038
    • Zobacz profil
  • Skąd: KRK
Odp: .:TYLKO DLA WIDZÓW O MOCNYCH NERWACH!:.
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 24, 2012, 12:22:21 am »
Oj tam oj tam...Wy tu tylko o estetyce, a ja jako "fotograf" chciałam ukazać głębszy sens...kanibalizm, który staje się metaforą nieludzkich stosunków społecznych panujących we współczesności. Zagrożenia jakie niosą dzisiejsze czasy (pomrowniki znajdują się na betonie-odniesienie do cywilizacji,miejskich aglomeracji)- w dzisiejszych czasach coraz bardziej brak nam empatii, współczucia, liczy się tylko rywalizacja, gdzie konkurentami są nawet nasi bliscy(kontekst pełzającego z boku spóźnionego pomrownika,dla którego pozostanie już tylko skorupka...).


 ;D ;D ;D ;D ;D
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2012, 12:24:16 am wysłana przez OM »

Robteek

  • Wiadomości: 2307
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: .:TYLKO DLA WIDZÓW O MOCNYCH NERWACH!:.
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 24, 2012, 08:24:59 am »
Mam podobnych na działce od cholery.
Ale nie wiedziałem , że ona takie drapieżne, brrrrrrry.
Pozdrawiam
Robteek

hermina

  • Wiadomości: 445
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: .:TYLKO DLA WIDZÓW O MOCNYCH NERWACH!:.
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 24, 2012, 08:39:50 am »
Oj tam oj tam...Wy tu tylko o estetyce, a ja jako "fotograf" chciałam ukazać głębszy sens...kanibalizm, który staje się metaforą nieludzkich stosunków społecznych panujących we współczesności. Zagrożenia jakie niosą dzisiejsze czasy (pomrowniki znajdują się na betonie-odniesienie do cywilizacji,miejskich aglomeracji)- w dzisiejszych czasach coraz bardziej brak nam empatii, współczucia, liczy się tylko rywalizacja, gdzie konkurentami są nawet nasi bliscy(kontekst pełzającego z boku spóźnionego pomrownika,dla którego pozostanie już tylko skorupka...).


 ;D ;D ;D ;D ;D

Om!!! Nie filozuj!!!! ;D
Socjo-antropologiczny background wcale nie umniejsza obrzydliwości powyższego zjawiska!!! :P

OM

  • Wiadomości: 1038
    • Zobacz profil
  • Skąd: KRK
Odp: .:TYLKO DLA WIDZÓW O MOCNYCH NERWACH!:.
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 24, 2012, 12:17:43 pm »
Ale herminko, ja wcale nie chciałam umniejszyć obrzydliwości zdjęciu.  :D

Wrzuciłam to zdjęcie z czystej przekory i ciekawości Waszej reakcji, zainspirowana pewnym setem o pożeraniu żaby przez boćka.
Przerażało mnie tam ukazanie sekunda po sekundzie uśmiercania żaby, która tak dzielnie się bronila, wyrywała, walczyła...być może nawet jeszcze żyła trafiając do boćkowego żołądka... :'(
Ale każdemu set się podobał mimo cierpienia żaby, giń żabo, giń! Publika bije brawo  ;D
Tu nikt nie cierpi, nikt nie walczy o życie, też czysta natura, też o pożeraniu, ale wzbudza taki niesmak i obrzydzenie...do tego stopnia, że nikt nie zwraca uwagi na fenomen kanibalizmu.
Nikt też nie zwrócił mi uwag technicznych, że nieostre tam gdzie ostre być powinno, że lampa nie powinna być używana, bo się odbija światło itd. itp. na zasadzie, szkoda gadać, bo takie obrzydliwe ;D

Konkluzja końcowa z przeprowadzonego badania, nieważne co zdjęcie przedstawia, ważne by było estetyczne i przyjemne dla oka. Jeśli jest nieprzyjemne dla oka, to bardzo drugorzędną sprawą staje się reszta przekazu zdjęcia :D  ;D
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2012, 12:19:29 pm wysłana przez OM »