Autor Wątek: N500VR + TC20EIII  (Przeczytany 833 razy)

deoc

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 2785
  • i wtedy wchodze ja... caly na bialo...
    • Zobacz profil
  • Skąd: Czestochowa
Odp: N500VR + TC20EIII
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 21, 2012, 01:03:37 pm »
:)
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2012, 01:15:48 pm wysłana przez deoc »

JIMIX

  • Wiadomości: 528
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: N500VR + TC20EIII
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 21, 2012, 01:10:24 pm »
Jesteś pewny że wersje e a nie normalna?

Pewny. O moire sie nie martwie, a puszka nie bedzie tylko do fotoloto.

Marco

  • Cadet
  • **
  • Wiadomości: 736
  • love to ride ride to love
    • Zobacz profil
    • FB
Odp: N500VR + TC20EIII
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 21, 2012, 01:41:33 pm »
 :o

MarS

  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 4448
    • Zobacz profil
  • Skąd: Międzyzdroje
Odp: N500VR + TC20EIII
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 21, 2012, 01:53:48 pm »
chwila?? a gdzie jest MarS ??
W Międzyzdrojach  ;D

Jak widać na załączonym deocowym obrazku to w zeszłym roku w Axalp bawiłem sie TC 20 III + 500
ale o tym potem

Zacznę od 200-400 którym bawiełm się z TC 1,4 i 1,7 i..... z oboma totalna porażka, przynajmniej dla mnie, AF zbyt wolny a obrazek nieakceptowalny, tzn w obu przypadkać crop z gołego wyglądał lepiej niz obrazek niescropwany z konwerterem.

W Axalp jak było nudno na lotnisku to do N 500 podpiołem deocowego TC 2,0 III i to wszystko do D300 wiec powastał zestaw 1500 mm z f 8,0
Trenowałem na smigłowcach jakie latały i ...
AF nie potrafił znaleść śmiglaka jeżeli ten był na tle szarej góry lub lasu, natomiast jak smiglak wleciał na ośnieżoną górę lub był na tle nieba AF łapał go od razu i co wazne w trybie AF-C śledził cel nawet wtdy jak ten ponownie wleciał na tło lasu lub góry. Więc praktycznie potrzebny był mu większy kontrast aby namierzyć cel a potem już OK ... teoretycznie w D800 i D4 powinno być z tym duzo lepiej
Co do szybkości AF to tu tez byłem pozytywnie zdziwiony, bo nie był to demon szybkości ale się wyrabiał, prędkosć AF w takim zestawie bym porównał do starego "na srubokręt" 70-300 D ED
Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie VR bo radził sobie wysmienicie mimo ogniskowej 1500, a czasy to miałem jakieś hardcorowe 1/160 a udawało się zrobić ostre foto [nie zylete ;) ]
Jakoć obrazka - tu nastepne pozytywne zaskoczenie [foty robiłem wtedy na 8,0 bo czasy i tak mi wychodziły 1/125 1/160 - czyli robione na pełnej dziurze dla zestawu] Oczywiście był to dużo gorszy obrazek niż z gołej 500 ale myślę ze nie przesadzę jak napiszę ze obrazek był zbliżony do obrazka jaki średnio się uzyskuje z sigmy 120-400 na 400 mm a takową miałem

JIMIX

  • Wiadomości: 528
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: N500VR + TC20EIII
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 21, 2012, 01:59:37 pm »
Marsiu, bardzo rzeczowo - dzieki! Podobne do Twoich doswiadczen z opisanym smiglakiem, mialem kiedys nad Biebrza z zestawem D3+N600+TC20EII. Jak zlapal, to trzymal i sie wyrabial i... nadazal. Zylety nie bylo, bylo "mientko", ale nie ustepowalo to fotom ze wspomnianej Sigmy. No ja juz w zasadzie wybilem sobie z glowy pomysl TC20EIII z N500. Raczej, jezeli juz TC, to 1.4, a na pewno drugi korpus DX, bo to tez "konwerter" a i swiatla sie nie traci. Raz jeszcze podziekowal!  ;)

MarS

  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 4448
    • Zobacz profil
  • Skąd: Międzyzdroje
Odp: N500VR + TC20EIII
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 21, 2012, 02:13:26 pm »
Wygrzebałem jakąś fotę z Axalp tym zestawem czyli D300 + N 500 + TC 2,0 III

Ciężko tu się odnieść dokładnie do jakości obrazu bo obiekt w ruchu - panoramowany
ogniskowa 1000 mm czyli z cropem D300 to 1500 mm
na f 8 czyli pełna dziura i na ...... 1/100 .... z ręki
fotki nie obrabiane - na ustawieniach z puszki tam chyba mam kontrast +1 i ostrość +3
pełna klatka podostrzona po zmniejszeniu

1. pełna klatka


2 crop 100%

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: N500VR + TC20EIII
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 21, 2012, 02:41:27 pm »
Pewny. O moire sie nie martwie, a puszka nie bedzie tylko do fotoloto.

No walsnie to nie jest takie czary mary jakby sie wydawalo. Raz ze zeby stwierdzic czy jest mora czy nie ma, to trzeba fote na cropach analizowac
a jakos sleczec nad kazda warta uwagi by mi sie nie chcialo. Dwa brak filtra to mora nie tylko na zdjeciach, ale takze na filmie. A IMHO roznice miedzy
jednym a drugim nie sa warte nakladu pracy z tym zwiazanym - w normalnym zwyklym uzytkowaniu.

Czesciej bedziesz mial problem z dyfrakcja przy przymykaniu szkla, niz z realna ostrosci przy normalnym foceniu miedzy wersja normalna a E.

JIMIX

  • Wiadomości: 528
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: N500VR + TC20EIII
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 21, 2012, 03:18:39 pm »
Pewny. O moire sie nie martwie, a puszka nie bedzie tylko do fotoloto.

No walsnie to nie jest takie czary mary jakby sie wydawalo. Raz ze zeby stwierdzic czy jest mora czy nie ma, to trzeba fote na cropach analizowac
a jakos sleczec nad kazda warta uwagi by mi sie nie chcialo. Dwa brak filtra to mora nie tylko na zdjeciach, ale takze na filmie. A IMHO roznice miedzy
jednym a drugim nie sa warte nakladu pracy z tym zwiazanym - w normalnym zwyklym uzytkowaniu.

Czesciej bedziesz mial problem z dyfrakcja przy przymykaniu szkla, niz z realna ostrosci przy normalnym foceniu miedzy wersja normalna a E.

Ja to wszystko rozumiem, tylko tez bez paniki IMHO, bo mora powstanie tylko w pewnych konkretnych warunkach, bardziej juz martwilbym sie dyfrakcja, ale tez nie z powodu braku filtra AA. W zeszlym roku na targach w Lodzi, robilismy z Marcinem Bojko tak na szybciora test zestawu D7000 i N600VR. Szklo jest o jasnosci 4, a wyszlo nam, ze z D7000 optimum ma przy... 5.6. Powyzej juz od 6.1 wchodzi dyfrakcja wlasnie i obraz robie sie powolutku miekki... Filmowac raczej nie bede, a jesli juz, to bede mial D7000 - tym sie ogarnie. Dzieki!

Marsiu, z cropa widze, ze "zalety" typowe dla konwertera. Zwyczjanie widac, ze byl konwerter uzyty. Nie ma co IMHO. To nie fotografia szpiegowska by sie tym brandzlowac. Lepiej juz bez.