Autor Wątek: Będzie film o bohaterach "Dywizjonu 303"  (Przeczytany 1588 razy)

JIMIX

  • Wiadomości: 528
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Będzie film o bohaterach "Dywizjonu 303"
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 21, 2012, 02:08:00 pm »
Spoko. O Kaminskim mialem napisac to samo, bo marzy mi sie ten operator oraz jakis wklad w CGI ludzi od... Pearl Harbor wlasnie, ktory i tak, mysle, bylby skontrowany w jakis sposob przez naszych scenarzystow, historykow, ekspertow od scen walk powietrznych, lotnictwa etc etc. Taka skomasowana burza mozgow i wspolna praca na rzecz takiego filmu moglaby IMHO dac calkiem niezle wyniki. To jeszcze jest wszystko w przedbiegach, ale nie wiadomo, kto bedzie w to wszystko pompowal kase. Moze dobrze byloby by taki film powstal w kooperacji z Brytyjczykami - nie wiem, moze i kasa bylaby wieksza, a i wplyw innych doswiadczen i know-how w kwestiach technicznych finalnie pewnie takze nie bez znaczenia.

Spad

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 6421
  • Vieux Charles
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: Będzie film o bohaterach "Dywizjonu 303"
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 21, 2012, 03:27:59 pm »
Nie mam nic przeciwko polskim aktorom w temacie 303, nie mam nic przeciwko polskim rezyserom w temacie 303
Gdyby jeszcze Kaminski zrobil zdjecia...

Nikt nie ma nic przeciwko - przeciwnie, wszyscy zainteresowani czekają z zapartym tchem i mocno trzymanymi kciukami ;)
Osobiście byłbym przeszczęśliwy, gdyby udało się zrealizować polski film o Dywizjonie 303 na poziomie technicznym "Ciemnoniebieskiego świata". A do tego żeby jeszcze był fajny scenariusz, obsada niekoniecznie składająca się z tzw. "popularnych aktorów serialowych" i realizacja, pozwalająca bez bólu pokazać ten film za granicą - i to nie tylko w ramach zamkniętego, sponsorowanego przez polską ambasadę przeglądu osiągnięć nieznanej kinematografii znad Wisły :).

Nasz rodzimy problem z tego typu filmami polega na tym, że jeśli Amerykanie spieprzą film - powiedzmy - o lądowaniu w Normandii, to to będzie tylko jeden spieprzony wśród iluś tam innych, lepszych i gorszych, filmów na ten temat. U nas jeszcze długo będzie to "pierwszy", "jedyny", "od lat wyczekiwany" film - czy to o lotnikach w 2 w.s., czy to o Katyniu, czy to o Powstaniu Warszawskim, czy o Bitwie Warszawskiej, itd. Stąd oczekiwania wobec takiego filmu i nadzieje z nim związane są siłą rzeczy znacznie większe, niż gdyby dotyczyło to filmu amerykańskiego, brytyjskiego, francuskiego itp. A do tego znając rodzime realia można mieć świadomość, że jeśli ekipa nr 1 schrzani swój film, to miną lata zanim ekipa nr 2 będzie w stanie zrealizować swój, na podobny temat.

Robteek

  • Wiadomości: 2307
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Będzie film o bohaterach "Dywizjonu 303"
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 21, 2012, 04:27:30 pm »
Ja też nie mam nic przeciwko komputerom. Świat się zmienia i oczekiwania nasze w stosunku do obrazu filmowego , tez rosną.
Jednak niektóre mega produkcje kina z za oceanu, mnie osłabiają.
Uważam, że należy zachowywać pewien dystans pomiędzy rzeczywistością a fikcja filmową i mocno rozgraniczyć komiks od zinterpretowanej prawdy historycznej.
Ot wspomniany"Red Tails" i jego jeden z trailerów gdzie facet robi  takie manewry na Mustangu jakich świat nie widział.
I te zakończenia o których pisałem, no tak na szybko " Armagedon ", osłabienie.
Lubię oglądać takie kino ale nie lubię niepoprawnego patosu, i tego nie ukrywam.

Co do naszej produkcji, to mam swoje zdanie i je przedstawiam,
Upoważnia mnie do tego fakt, że od dawna nie widziałem dobrego polskiego filmu, albo inaczej, jak był dobry to był dołujący.
I zdania o podejściu do gry niektórych aktorów , również nie zmienię.
Czy ich obraziłem, no......... z resztą napisałem słowo przepraszam i nie świadczy to wcale o mnie.  :(

A jeśli chodzi o 303, bardzo bym chciał by ten film się udał.
Kamiński nie przyjedzie, to raczej pewne ale jest u nas wielu utalentowanych operatorów i dali by radę, problem leży w dobrym scenariuszu , reżyserze i przede
wszystkim pieniądzach. I to może być poważny problem, który może rozłożyć i pogrążyć cały projekt.
J na tym kończę.

Każdy ma swoje upodobania, oczekiwania i każdy ma inne wyobrażenie o tym jaki film może powstać, jeśli powstanie.
Ale po to mamy forum by wyrażać swoje opinie, czyż nie ?
Pozdrawiam
Robteek

OM

  • Wiadomości: 1038
    • Zobacz profil
  • Skąd: KRK
Odp: Będzie film o bohaterach "Dywizjonu 303"
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 21, 2012, 09:27:19 pm »
ZS, ZJ, ZH i ZR
... od dawna nie widziałem dobrego polskiego filmu, albo inaczej, jak był dobry to był dołujący.
dokładnie tak jest. Jesteśmy specjalistami w produkcjach niskobudżetowych dramatów psychologicznych...i "wysokobudżetowych" komedii romantycznych, na które osobiście  jestem uczulona.
Praktycznie wszystko już zostało wyżej napisane, ja dodam tylko od siebie jedno:

 :-* :-* :-* BEN AFFLECK! :-*

 ;D


hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21635
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: Będzie film o bohaterach "Dywizjonu 303"
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 21, 2012, 10:21:58 pm »
Ale po to mamy forum by wyrażać swoje opinie, czyż nie ?

oczywiscie - moze poza nazywaniem konkretnych ludzi "debilami" bo to jest obrazliwe i... na forum zabronione

zaraz se PH włącze - a co :)
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

OM

  • Wiadomości: 1038
    • Zobacz profil
  • Skąd: KRK
Odp: Będzie film o bohaterach "Dywizjonu 303"
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 21, 2012, 10:44:07 pm »
zaraz se PH włącze - a co :)

Ben Affleck na dobranoc to jest dobry wybór  :D

Spad

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 6421
  • Vieux Charles
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: Będzie film o bohaterach "Dywizjonu 303"
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 21, 2012, 11:05:58 pm »
zaraz se PH włącze - a co :)
No, zwłaszcza te najfajniejsze kawałki - jak P-40 Bena Afflecka śmiga jak muszka owocówka między hangarami z Zerem na ogonie i jak Josh Hartnett kraksuje swoim B-25 i jeszcze zanim się rozwali, zdąży precyzyjnie skosić z kaemów pluton japońskiej piechoty 8) I mój ulubiony - F-86 Sabre w gablotce u płk Doolittle'a ;D ;D

Z drugiej wszelako aczkolwiek tym niemniej strony - Ben Affleck w okresie swojego RAF-owskiego epizodu fruwa Spitfire'm z oznaczeniami "RF" na kadłubie. Co by oznaczało, że wbrew malkontentom już mamy wysokobudżetową produkcję o Dywizjonie 303  8) ;D

OM

  • Wiadomości: 1038
    • Zobacz profil
  • Skąd: KRK
Odp: Będzie film o bohaterach "Dywizjonu 303"
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 21, 2012, 11:09:36 pm »
Z drugiej wszelako aczkolwiek tym niemniej strony - Ben Affleck w okresie swojego RAF-owskiego epizodu fruwa Spitfire'm z oznaczeniami "RF" na kadłubie. Co by oznaczało, że wbrew malkontentom już mamy wysokobudżetową produkcję o Dywizjonie 303  8) ;D

 ;D

Rzepka

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 3301
  • Modelarz :)
    • Zobacz profil
    • RzepkaPHOTO
  • Skąd: Bielsko-Biała (EPBA)
Odp: Będzie film o bohaterach "Dywizjonu 303"
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 21, 2012, 11:10:49 pm »
Taaa i wpadnie Spitem do wody w dzień a wyjdzie w nocy  ;D
Pozdrawiam :)

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21635
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: Będzie film o bohaterach "Dywizjonu 303"
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 21, 2012, 11:15:11 pm »
se włączcie Civilization czy Planete i se pooglądajta filmy archiwalne :P
jak sie nie znata :)

heh na HustlerTV tez cos nie halo... zeby miec metrowego??  :o ;D
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2012, 11:17:12 pm wysłana przez hesja »
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

Spad

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 6421
  • Vieux Charles
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: Będzie film o bohaterach "Dywizjonu 303"
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 21, 2012, 11:18:52 pm »
Ojtamojtam, ale z Afflecka to wychodzi wyjątkowa świnia - rozmyślnie naraża swoich kolegów-pilotów na zestrzelenie, wciskając im kit, że P-40 jest co prawda wolniejszy od Zera, ale za to zwrotniejszy :D

Robteek

  • Wiadomości: 2307
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Będzie film o bohaterach "Dywizjonu 303"
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 21, 2012, 11:52:27 pm »
Po ponownym obejrzeniu PH, trochę zmieniłem zdanie i doszedłem do wniosku, że super by było jak by
ktoś zrobił "technicznego klona" takiego filmu w roli głównej z 303.
Pozdrawiam
Robteek

JIMIX

  • Wiadomości: 528
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Będzie film o bohaterach "Dywizjonu 303"
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 22, 2012, 09:13:46 am »
zaraz se PH włącze - a co :)
I mój ulubiony - F-86 Sabre w gablotce u płk Doolittle'a ;D ;D
Powaznie? Az musze obejrzec...  :o

Spad

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 6421
  • Vieux Charles
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: Będzie film o bohaterach "Dywizjonu 303"
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 22, 2012, 09:40:25 am »
Powaznie? Az musze obejrzec...  :o

Scena, w której Alec Baldwin opieprza Bena Afflecka ;)
Aaa, i poprzyglądaj się scenom, w których Kate Beckinsale przybywa do Pearl. Mnóstwo fajnych rzeczy można tam zobaczyć, z pomnikiem USS Arizona włącznie :D

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21635
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: Będzie film o bohaterach "Dywizjonu 303"
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 22, 2012, 04:24:37 pm »
nie wiem... moze to dlatego ze jestem polprzytomny ale obejrzalem dokladnie i...
ani Arizona Memorial ani Sabra ani... podwodnych cywilizacji i reinkarnacji ;D nie widzialem...

za to caaala masa zajebistych ujec, super kolorki, klimat, muza...
a juz sekcja z Battle of Britain - mega na wypasie
Gdyby taki byl 303 to bym umarl z dumy :)
Sceny walki, dzwiek, krajobraz seven sisters - mniam
pomijajac RF oczywiscie
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski