Autor Wątek: Do Kabulu  (Przeczytany 355 razy)

JIMIX

  • Wiadomości: 528
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Do Kabulu
« dnia: Luty 16, 2012, 12:07:27 am »
Pare fotek z lotu Beechcraftem 1900C z Islamabadu do Kabulu w 2007. Po dwoch dniach pobytu w Islamabadzie mielismy leciec do Kabulu. "Normalnym" pasazerem, nie musze dodawac, ze bardzo wysluzonym. Po starcie kapitan jak zwykle przemowil do pasazerow, podajac m.in. godzine przybycia do Kabulu. Nie omieszkal doadac, ze dotrzemy tam JESLI Allah pozwoli. Nie pozwolil. Samolot po okolo pol godzinie lotu zawrocil z powrotem do Islamabadu. Powod - burza piaskowa nad lotniskiem w Kabulu. Kilka dni pozniej dowiedzielismy sie od "borowikow", ze nie bylo zadnej burzy, a regularny ostrzal snajperski lotniska. Nastepnego dnia wsadzili nas do Beechcrafta 1900C. Ciasnota i klaustrofobia. Dwoch czarnoskorych pilotow (Kenijska flaga na kadlubie) po wyladowaniu w Kabulu nie krylo swojego szczescia: WE MADE IT!! - zawolal kapitan, odwrociwszy sie do tylu, szczerzac szeroko zeby... Lotnisko w Kabulu, terminal... - to trzeba przezyc. I ten napis: "Welcome to Kabul". Brakowalo jeszcze tylko "have a nice day"...

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

Kabul International  8)
11.

12.

13.

14.

Kabul nocą
15.

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: Do Kabulu
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 16, 2012, 01:11:51 am »
fotograficznie to mi 1 naj robi, ale reportazowo to calosc z przyjemnoscia obejrzalem i przeczytalem :)

JIMIX

  • Wiadomości: 528
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Do Kabulu
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 16, 2012, 01:35:19 am »
fotograficznie to mi 1 naj robi, ale reportazowo to calosc z przyjemnoscia obejrzalem i przeczytalem :)

Jedynka zrobiona zostala juz nad Afganistanem. Piekny to kraj. Wszyscy mielismy podobne odczucia, ze gdyby nie ta cholerna wojna, to ludzie przyjezdzaliby tam chocby po to by polazic po tych pieknych gorach, bo sa na prawde piekne. Szkoda kraju normalnie...  :-\

valdi

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 1919
    • Zobacz profil
    • Photo
  • Skąd: Kraków
Odp: Do Kabulu
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 16, 2012, 09:19:35 am »
Widoczki fajne i też naj jedyneczka
Waldemar Piela

kifcio

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 10974
  • Sweet Home EPMM :)
    • Zobacz profil
Odp: Do Kabulu
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 16, 2012, 09:28:04 am »
no jedyneczka zdecydowanie wygrywa

brovarsky

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 7036
    • Zobacz profil
  • Skąd: Płock
Odp: Do Kabulu
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 16, 2012, 09:53:35 am »
dla mnie 6, 7, 8. super.

Robteek

  • Wiadomości: 2307
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Do Kabulu
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 16, 2012, 10:06:35 am »
Dla mnie 1,7i 8 naj, ciekawy reportaż.
Zazdroszczę widoków
Pozdrawiam
Robteek

sqpien

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 2800
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Do Kabulu
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 16, 2012, 10:42:27 am »
reportażowo to 2,9,10 mi sie podoba
ale ogólnie widoczki bardzo przyjemne, zwłaszcza jak nikt nie strzela.

POZDRAWIAM!
SP5VJS
SP-0330-WA
Sqpien

JIMIX

  • Wiadomości: 528
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Do Kabulu
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 16, 2012, 04:02:38 pm »
Oj, mam ujecie z jednego z checkpointow na slynnej drodze snajperow z Kabulu do Bagram. Gdy jechalismy w tamta strone, wszystko bylo OK. Gdy wracalismy poznym popoludniem, caly checkpoint rozpierdzielony w drzazgi. Okazalo sie, ze byl samobojczy atak (zgineli wszyscy afganscy zolnierze i dwoch jankesow). Czy to bylo wymierzone w nas, czy "tylko" w chceckpoint - nie wiedzielismy. Ale owczesny ambasador w Kabulu, pozniejszy vice MSZ (Najder) poweidzial mi tylko przed odjazdem: "To, czy wrocicie, to... wola boza". I tyle w temacie. Udalo sie, choc nasi dali dupy z zabezpieczeniem, bo mielismy dostac Rosomaka na przejazd, ale uzano, ze bedzie  "zbyt prowokacyjnie". Dali nam kevlary lacznie z ochraniaczami na jajka, po G36 i 3 klipy kazdemu, helm i wsadzili do Landcruisera wraz z dwom borowikami. Zapierdzielalismy po tej drodze bez stopu ponad 100 przez 40-pare km dzielace Kabul i Bagram (do dzis jestem pod wrazeniem wytrzymalosci Landcruisera - 7 chlopa, full sprzetu, 100 nie schodzila z zegara, a droga tam jest taka, ze dziura na dziurze jak w niektorych lokalnych w Bieszczadach)  ;)

krispol

  • Wiadomości: 2569
  • W oczekiwaniu na Air Show
    • Zobacz profil
  • Skąd: Puławy
Odp: Do Kabulu
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 17, 2012, 03:56:25 pm »
Dla mnie 1 i 7 najlepsze...a reportażowo wszytkie:)

JIMIX

  • Wiadomości: 528
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Do Kabulu
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 17, 2012, 04:29:38 pm »
Ten budynek na 7 to wiezienie na wschod od Kabulu:




sqpien

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 2800
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Do Kabulu
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 17, 2012, 08:36:48 pm »
Ten budynek na 7 to wiezienie na wschod od Kabulu:



ale na cele stawiasz....
POZDRAWIAM!
SP5VJS
SP-0330-WA
Sqpien