Autor Wątek: 2011 in Aviation Pictures made by hesja...  (Przeczytany 888 razy)

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21587
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
2011 in Aviation Pictures made by hesja...
« dnia: Styczeń 31, 2012, 11:52:06 am »
Fragment tekstu o filmie z mojej www:
"Jestem bardziej niż zadowolony z tego co udało nam się zrobić. Mam nadzieję, że prezentacja spodoba się również Wam. Starałem się pokazać w niej wszystkie emocje, które zawsze towarzyszą nam w lotniczym fotografowaniu. Podczas jego trwania bywa głośno i ostro, ale też lirycznie i nastrojowo. Czasem bywa patetycznie a czasem... cholernie tragicznie i smutno :( Mam nadzieję, że tego ostatniego nie będziecie mi mieć za złe. Nie mogłem jednak pominąć w prezentacji wydarzenia, które najbardziej wryło mi się w głowę i w serce w 2011 roku..."

reszta tekściwa tu: http://hesja.pl/XPL/content/czytaj/hesja_2011.htm

a na film zapraszam pod adres (oczywiscie tylko z Audio i tylko z HD):

2011 in Aviation Pictures by hesja
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

kifcio

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 10974
  • Sweet Home EPMM :)
    • Zobacz profil
Odp: 2011 in Aviation Pictures made by hesja...
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 31, 2012, 12:03:28 pm »
napiszę tak
 
jak zobaczyłem MS i kombinację foty z wypadkiem - zmroziło mnie i na chwile przestałem Ciebie lubić  :( , ale po nastepnych fotach mi przeszło - generalnie za Marka - SZACUN
 
zdecydowanie pierwsza część Beware of PAF - wbiła mnie w fotel, zajebisty efekt z "trzęsieniem" i super dobrane foty
potem następny super moment to składanka HiTeca ale .... trochę pokazy IMO za spokojnie w porównaniu z PAF
aż do momentu zakręcenia śmigiełka Zelaźniaka i Smack my bitch - i znowu fajnie do momentu wypadku
Moskwa - fajne foty, ale też spokojnie to wygląda w porównaniu z PAF
 
ogólnie - bardzo ciekawie sie ogląda, muzyka - podchodzi bo też lubię Prodigy  ;)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2012, 12:36:00 pm wysłana przez kifcio »

Tomaszek

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 1483
    • Zobacz profil
  • Skąd: Katowice
Odp: 2011 in Aviation Pictures made by hesja...
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 31, 2012, 01:03:39 pm »
Film jak zawsze w pełni profesjonalny. Rewelacyjne efekty dodające dynamiki zdjęciom. Startujący F-16 robi wrażenie niesamowite.

Jeśli chodzi o część z Szufą - naprawdę pięknie pokazane. Nie wiem jednak czy zdecydowałbym się umieścić zdjęcie z samego wypadku. Nie każdy pewnie przeczyta tekściwo na stronie i może odnieść wrażenie że hesja wykorzystuje tragedię do lansu. Ci co Cię znają wiedzą, że tak nie jest, ale nie wszyscy Cię znają. Decyzja na pewno odważna i wykonanie piękne w każdym razie.

Złoty

  • Wiadomości: 4272
  • Explore. Dream. Discover.
    • Zobacz profil
    • Aeroholic!
  • Skąd: Warszawa
Odp: 2011 in Aviation Pictures made by hesja...
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 31, 2012, 01:07:43 pm »
Niestety władza odebrała głośniczki w pracy więc tak na szybko - oczywiście zdjęcia - wiadomo.
Jeśli chodzi o MSz (podkreslam że nie wiem jak to jest zgrane z muzyką) - być może zostawiłbym dłużej ściemniony obraz...


hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21587
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: 2011 in Aviation Pictures made by hesja...
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 31, 2012, 01:14:19 pm »
dzieki chłopy...

Tomaszek powiem tak - zdjecie pokazuje tylko chwile po uderzeniu i w dodatku jest nieostre i nie ma na nim nic "drastycznego" - Wiecie o co mi chodzi.
Mialo pokazac w filmie jak szybko ze wspanialej zabawy radosci i szalenstwa mozna na pokazach wpasc w tragedie smutek i dramat ;(
Jak niewiele trzeba by zrobic o jeden krok za daleko.
Ja uwazam, ze ten krok za daleko mialby miejsce gdybym pokazal Pana Marka i to jak go reanimowali ale Marka pokazalem takiego jakim byl dla nas - latajacego i zywego.
Na zdjeciu sa jedynie fragmenty platowca i rozbryzg wody...
Zdjecia i filmy (o wiele wiele drastyczniejsze niz to pokzane) z wypadku są chyba na kazdym portalu nie tylko tych informacyjnych...

Czy do lansu mi sie to przyda? Mam to gdzies... wiem za to ze sporo osob dowie sie o smierci Pana Marka (na zagranicznych forach tez) i zobacza go jako lotnika a nie jako cialo bez zycia...
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: 2011 in Aviation Pictures made by hesja...
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 31, 2012, 01:38:04 pm »
moje zdanie znasz - dobra robota od a do z

i apropos tego co np. pisze kifcio, ze raz mocniej, a raz spokojniej... to patrzac na Twoje produkcje na przestrzeni czasu to mozna sie pokusic o stwierdzenie ze
filmy/sposob prezentacji dojrzewaja... np. zeszloroczny teledysk do Night Wisha to taki max - ostra muza i non stop jazda - a tutaj jest bardziej przemyslanie/dojrzale
sa momenty gdzie mamy ten max, sa momenty "uspokojenia" a i sa momenty jakies tam refleksji (watek Pana Marka)

poprzeczka idzie w gore... i będziesz miał sporo knucia z filmem za rok :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2012, 01:40:21 pm wysłana przez kichu »

Tomaszek

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 1483
    • Zobacz profil
  • Skąd: Katowice
Odp: 2011 in Aviation Pictures made by hesja...
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 31, 2012, 01:57:51 pm »
Zdjecia i filmy (o wiele wiele drastyczniejsze niz to pokzane) z wypadku są chyba na kazdym portalu nie tylko tych informacyjnych...

To też racja. Nie podejrzewam Cię o chęć lansowania się w ten sposób :) Wyjaśniałem raczej dlaczego ja, jako Tomaszek wahałbym się przed wstawieniem tego ujęcia. :)

Pozdrawiam

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21587
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: 2011 in Aviation Pictures made by hesja...
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 31, 2012, 02:08:05 pm »
spoko - ale czulem ze musialem wytlumaczyc dlaczego ja mimo wahan - wrzucilem to zdjecie :)
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

MarS

  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 4445
    • Zobacz profil
  • Skąd: Międzyzdroje
Odp: 2011 in Aviation Pictures made by hesja...
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 31, 2012, 02:24:00 pm »
Super !!!
za kichem, poprzeczka idzie w górę, mi tez te zmiany "nastrojów" się podobają, co do MSz to za kifciem, na poczatku MSz "latający" i nagle ta fota z wypadku i.... mnie zmroziło, ale ta sekfencja potem bajeczna i widać zę to "hołd" dla MSz choć pewnie sie znaj tacy co będa mysleć przeciwnie i to ci zarzucać.
Generalnie genialna robota :)

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21587
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: 2011 in Aviation Pictures made by hesja...
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 31, 2012, 03:01:06 pm »
dzieki kapitanie planeta :)
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

Jamal

  • Wiadomości: 2858
    • Zobacz profil
  • Skąd: Trochę tu, trochę tam...
Odp: 2011 in Aviation Pictures made by hesja...
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 31, 2012, 03:23:10 pm »
Ogólnie super, ale mi się nie podobają takie gięcie zdjęć. Przy thunderbirdsach na pierwszym jest w miarę oki, a później robi się z nich jamnik.


Generalnie majty zrywa ;)
Pozdrawiam serdecznie!
Jamal
www.barthez.com.pl

krispol

  • Wiadomości: 2569
  • W oczekiwaniu na Air Show
    • Zobacz profil
  • Skąd: Puławy
Odp: 2011 in Aviation Pictures made by hesja...
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 31, 2012, 03:46:29 pm »
Kurcze no...podoba mi się :) bo...jakby mogło być inaczej ?

larky

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 2121
  • Incommunicado
    • Zobacz profil
    • larky.pl
  • Skąd: Otwock
Odp: 2011 in Aviation Pictures made by hesja...
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 31, 2012, 03:52:40 pm »
Bardzo mi się podoba, szczególnie MAKS-owa część z tymi radiowymi gadkami :) Co do fragmentu z MSz to ktoś kto do tego by się przyczepił musiałby być idiotą. To zdjęcie musiało się znależć by ludzie nie wiedzący o tym wypadku a oglądający film (np. z zagranicy) wiedzieli o co chodzi - hołd, oddany fantastycznemy pasjonatowi lotnictwa.  Dałbym tylko dłużej o sekundę czy dwie ten napis z nazwiskiem i datami.
Fotki wymiatają, muza świetna.

szamal

  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 2385
  • wieczny brak czasu...
    • Zobacz profil
    • www.maciejszamalek.com.pl
  • Skąd: Warszawa
Odp: 2011 in Aviation Pictures made by hesja...
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 31, 2012, 04:32:43 pm »
Sławek,

podoba się, uwagi zgodne z kolegami, kapitalny moment w 2:13 przejście na zachodzące słońce, co do Szufy to moim zdaniem najmocniejszy fragment składanki i zdjęcie z kawałkami maszyny jest OK i pasuje w tym miejscu, i jak zwykle u Ciebie świetnie dobrana muzyka, jak w najlepszych trailerach z Hollywood  ;D

Amon

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 7966
  • tri dablju tim
    • Zobacz profil
    • amon photography
  • Skąd: Warszawa
Odp: 2011 in Aviation Pictures made by hesja...
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 31, 2012, 05:45:24 pm »
Tak szczerze - zajebiście się cieszę, że to zrobiłeś. Zajebiście się cieszę, że obejrzałem (tv + głośniki :) obowiązkowo).
Robota profeska, ogląda się z zaciekawieniem i nawet...szkoda, że krótko :) w pozytywnym znaczeniu.
Motyw Marka S. wpleciony imho bardzo dobrze - widać o co chodzi, i na pewno nie ma w tym przesady. Zrobiłeś tyle ile można w tej chwili zrobić w tej sytuacji.

Obejrzy się pewnie jeszcze nie raz... dzięki za to, szczególnie fajnie ogląda się momenty, przy których się było i widziało na żywo czy też przez obiektyw swojego aparatu.