Autor Wątek: Namierzanie skradzionego aparatu i zdjęć  (Przeczytany 439 razy)

Spad

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 6421
  • Vieux Charles
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków

sila

  • Wiadomości: 1023
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pruszków
Odp: Namierzanie skradzionego aparatu i zdjęć
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 28, 2011, 05:59:15 pm »
Coś o tym kiedyś czytałam. Fajne by to było. Dzisiaj sprawdziłam-nie działa. Jeśli się mylę to mnie poprawcie ale chyba większość fot wrzucanych do netu mają wycięty exif przy zapisie albo po wszelkich obróbkach itd, (no wyjątkowo na naszym forum foty mają te dane  jeśli ktoś uprzejmie je zostawi) więc nijak nikt nie znajdzie sprzętu w ten sposób. No chyba, że cud jakiś i trafi się jedna fota przypadkiem z exifem. No ale mogę się mylić.

hlynur

  • Wiadomości: 2461
    • Zobacz profil
Odp: Namierzanie skradzionego aparatu i zdjęć
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 28, 2011, 07:02:58 pm »
Sila, bo po to są cuda by w nie wierzyć.

MarS

  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 4448
    • Zobacz profil
  • Skąd: Międzyzdroje
Odp: Namierzanie skradzionego aparatu i zdjęć
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 28, 2011, 08:34:38 pm »
Sila, bo po to są cuda by w nie wierzyć.
cudowny to jest sposób na zarabianie kasy ....
10$ niby nie dużo nawet w Polsce a co dopiero na "Zachodzie" lub USA .... nich sie tam zapisze z 1 milion osób co biorac pod uwage liczbę ludzi w Europie USA i Japonii itd nie jest liczbą specjalnie zawyżoną to juz masz na koncie 10 mln $

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: Namierzanie skradzionego aparatu i zdjęć
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 28, 2011, 09:02:58 pm »
Dokladnie, obejrzalem np. swoje jpegi programami ktore pokazuja wszystkie mozliwe dane exif i numeru seryjnego puszki tam nie ma.

Zrobilem maly eksperyment.

W NEF-ie jest numer seryjny aparatu - i to w polu opisanym textowo.
W JPGgu zapisanym w PS jako Save as - jest numer seryjny puchy, ale juz nie jest opisany, pole z numerem seryjnym nie ma info ze ten nr to nr seryjny.
W JPGu zapisanym jako Save for Web - niezaleznie od ilosc metadanych czy all czy mniej - numeru seryjnego nie ma.

Takze placimy 10 baksow za totolotka :) Statystycznie komus sie uda, a placa na niego wszyscy :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2011, 09:11:07 pm wysłana przez kichu »

sila

  • Wiadomości: 1023
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pruszków
Odp: Namierzanie skradzionego aparatu i zdjęć
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 28, 2011, 10:36:49 pm »
U mnie dla jpg-ów prosto z puszki i nefów tak samo Opanda Iexif 2.3  nr puchy pokazuje w polu pt: 001D, a dla obrabianych po PS-ie  jpg-ów nr puchy jest w tej Opandzie w okienku pod tytułem: A431