Autor Wątek: To może jeszcze raz Axalp?  (Przeczytany 1094 razy)

sfw

  • Wiadomości: 616
    • Zobacz profil
  • Skąd: EPMM
To może jeszcze raz Axalp?
« dnia: Grudzień 03, 2011, 12:14:27 pm »
Jakoś tak cicho ostatnio na forum, nie czas na czyszczenie szuflad? Ja ze swojej powoli wymiatam ;)

01.


02.


03.


04.


05.


06.


07.


08.


09.


10.


pzdr
Power of the Lens

sfw

  • Wiadomości: 616
    • Zobacz profil
  • Skąd: EPMM
Odp: To może jeszcze raz Axalp?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 05, 2011, 01:02:08 pm »
Hmmm, ciekawe ponad 60 wejść do wątku i żadnego komentarza. Chyba trzeba fotkę jakiegoś kota wrzucić.
Power of the Lens

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21593
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: To może jeszcze raz Axalp?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 05, 2011, 01:03:50 pm »
Hmmm, ciekawe ponad 60 wejść do wątku i żadnego komentarza. Chyba trzeba fotkę jakiegoś kota wrzucić.


kolejny dowod na to ze brakuje u nas przycisku "Lubie to!" :)

ok - jak bede nie na gprs to se pokifciuje :P
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

Spad

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 6421
  • Vieux Charles
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: To może jeszcze raz Axalp?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 05, 2011, 01:16:25 pm »
Chyba trzeba fotkę jakiegoś kota wrzucić.
No, kot jest - puma dokładnie ;)

kifcio

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 10982
  • Sweet Home EPMM :)
    • Zobacz profil
Odp: To może jeszcze raz Axalp?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 05, 2011, 01:43:55 pm »
na szybko
1. denerwuje ten pasek prze dziobem śmiglaka, śnieg na granicy
2. jakby cała fota zabarwiona lekko, i szkoda tego uciętego statecznika
3. ale skrzydełka zajefajnie wygięte, ale coś jasnego przy lewej dyszy zostało chyba od psucia
4. coś mi nie gra z wirnikiem na tej focie, ale może mi się wydaje - ogólnie za czas super
5. coś chyba znowu zostału na granicy lewa dysz-skrzydło, fajna obróbka - taki śliski hornecik wyszedł
6. super, podoba się
7. ładnie czysto zle bez wow
8. najbardzie z seta się podoba, ale tło bym lekko skontraścił
9. szacun za czas, podoba się
10. a IMO potrzeba tej focie bardziej zdecydowanej obróbki, więcej kontrastu nie powinno zaszkodzić
 
a bardziej szczegółowo później  :P
 
 
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2011, 01:59:09 pm wysłana przez kifcio »

golden

  • Wiadomości: 472
    • Zobacz profil
    • Moja Fotografia
  • Skąd: Płock
Odp: To może jeszcze raz Axalp?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 05, 2011, 01:45:23 pm »
Mnie tradycyjnie bardzo podobają się Twoje śmigłowce na 1/20 s
także jestem pod wrażeniem  ;D

Szczególnie podoba mi się panoramowanie na #9



pozdrawiam
MOJA FOTOGRAFIA www.slubnefoto.pl

Robteek

  • Wiadomości: 2307
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: To może jeszcze raz Axalp?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 05, 2011, 02:02:21 pm »
A ja gratuluję utrzymania tych czasów przy śmiglakach.
Chyba, że elektronika kłamie  :D
Pozdrawiam
Robteek

hlynur

  • Wiadomości: 2461
    • Zobacz profil
Odp: To może jeszcze raz Axalp?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 05, 2011, 05:46:20 pm »
Jak można było tak spaprać pilatusa ciasnym kadrowaniem. Takie ładne tło, a zielona zaba je zasłania. Dawaj szerszy kadr.

sfw

  • Wiadomości: 616
    • Zobacz profil
  • Skąd: EPMM
Odp: To może jeszcze raz Axalp?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 05, 2011, 06:09:33 pm »

1. denerwuje ten pasek prze dziobem śmiglaka, śnieg na granicy

Sie nic nie poradzi, ale powiem Ci, że nawet to mojego oka nie przyciągnęło, dopiero jak zwróciłeś uwagę.
3. ale skrzydełka zajefajnie wygięte, ale coś jasnego przy lewej dyszy zostało chyba od psucia
No właśnie problem w tym, że jak zauważyłem te jasne plamy to po podmienieniu fotki na prawidłową z niewiadomych przyczyn Photobucket dalej trzyma poprzednią wersję ...  :o

4. coś mi nie gra z wirnikiem na tej focie, ale może mi się wydaje - ogólnie za czas super

10. a IMO potrzeba tej focie bardziej zdecydowanej obróbki, więcej kontrastu nie powinno zaszkodzić

Z wirnikiem wszystko jest ockey nic grzebane nie było tylko resize a 10 ... no właśnie, próbowałem ją skontrastowić i to nawet bardzo, ale wtedy ginie ta "tęcza" w cieniach, więc z dwojga złego wybrałem to.

Jak można było tak spaprać pilatusa ciasnym kadrowaniem. Takie ładne tło, a zielona zaba je zasłania. Dawaj szerszy kadr.
Wiśta wio łatwo powiedzieć, to pełen kadr jest, przycięty o kilka pixli od dołu coby bardziej pano było.
Power of the Lens

kifcio

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 10982
  • Sweet Home EPMM :)
    • Zobacz profil
Odp: To może jeszcze raz Axalp?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 05, 2011, 07:42:02 pm »
3. ale skrzydełka zajefajnie wygięte, ale coś jasnego przy lewej dyszy zostało chyba od psucia
No właśnie problem w tym, że jak zauważyłem te jasne plamy to po podmienieniu fotki na prawidłową z niewiadomych przyczyn Photobucket dalej trzyma poprzednią wersję ...  :o
to teraz jestem spokojny, bo myslałem że mam omamy  :-\
wchodze pierwszy raz - plama jak nic, wchodze drugi raz - plamy nie ma no to zmieniam komentarz,
po kilku minutach wracam do wątku - znowu jest, no to znowu zmieniam komentarz .... i więcej nie zaglądałem - do teraz  ;D
 

sfw

  • Wiadomości: 616
    • Zobacz profil
  • Skąd: EPMM
Odp: To może jeszcze raz Axalp?
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 05, 2011, 08:00:04 pm »
3. ale skrzydełka zajefajnie wygięte, ale coś jasnego przy lewej dyszy zostało chyba od psucia
No właśnie problem w tym, że jak zauważyłem te jasne plamy to po podmienieniu fotki na prawidłową z niewiadomych przyczyn Photobucket dalej trzyma poprzednią wersję ...  :o
to teraz jestem spokojny, bo myslałem że mam omamy  :-\
wchodze pierwszy raz - plama jak nic, wchodze drugi raz - plamy nie ma no to zmieniam komentarz,
po kilku minutach wracam do wątku - znowu jest, no to znowu zmieniam komentarz .... i więcej nie zaglądałem - do teraz  ;D

Cały czas jest, nie wiem co jest grane ???
Power of the Lens

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21593
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: To może jeszcze raz Axalp?
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 05, 2011, 09:28:42 pm »
zgodnie ze słowem danym pojade wg tego jak ja to widze
bez czytania poprzednikow (zwlaszcza kifcia hihi)

1. Widze jakies niezdecydowanie - duzo jest wszystkiego poza smiglakiem choc rozmaziajane wiec mniej ciekawe... Raczej bym kadrowal na smiglaka samego i z mniejszym skosem i mniej centralnie. To co za wirnikiem ogonowym MZ malo wnosi. Boje sie jednak ze do takiego ciasnego kadru moze jakosci nie styknac - i tak nie ma szału już ale jest na krawedzi
2. Jakby nie Twoje foto :/ ładne światelko na samolocie ale kadr znowu niezdecydowany. Nie dosc ze w pionie posrodku to jeszcze z tym obcietym sterem wysykosci tak sztucznie... Tak jakbys cala modelke dal z prawej strony kadru i jeszcze jej stope ucial. sfw by Ci na bank powiedzial, ze za krotki czas - tlo nierozmyte? Zart ofkoz ale przez to ostre tlo nie ma sie poczucia predkosci stad i ta przestrzen przed samolotem MZ za duza. Ladne swiatelko na kadlubie i chyba to Cie przekonalo by tej foty nie wywalic :)
3. Axalpowy klasyk ale MZ odrobine za duzo z prawej i z gory
4. Deko lepszy kadr niz na 1 ale i tak troche za duzo przodu i gory
5. A cóż to za format? Coś portretoowego? 5x6? hmmm widzialbym w poziomie bo takie ciecie mi salbo robi. Jezeli juz w tym formacie to zasada mocnych punktow i rownowagi tez obowiazuje a tu niestety wszystko przeciaza na prawa strone + jeszcze wektor predkosci tez w prawo jakby. Fajnie podswietlone oderwanka i w ogole klimat fotki
6. Czas zapewne typowo Twoj :) Format widze jak poprzednio. Heli leci w jego prawo wiec ten dol bym olał - bardziej do kwadratu IMO
7. Najs ale tak idealnie geometrycznie cisnie w kierunku PG. Chyba osobiscie bym dał mniejszego skosa
8. O tu juz fajniej choc minimalnie zbyt poziomo. jest najs
9. "Znajdz 10 rozonic w stosunku do 4" :) Ladne choc uwagi podobe - to lepsze. Zrobilbym mniejszy skos i format 16:9 i wywalilbym to co za ogonem, cos na ksztalt:


10. Ojojoj - skos jak do kwadratu a tu mamy poziom :( i ten statecznik poziomy tak przy brzegu... nawet flara od szkielka (ladna) nie rownowazy bolu kadrowania...

to tak jak ja to widze... teraz wiem czemu nie komentowalem - nadal nie jestem przekonany, czy chcesz sluchac krytyki :)
mam nadzieje ze moje ględzenie sie na coś zda :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2011, 09:30:57 pm wysłana przez hesja »
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

sfw

  • Wiadomości: 616
    • Zobacz profil
  • Skąd: EPMM
Odp: To może jeszcze raz Axalp?
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 05, 2011, 10:06:36 pm »

to tak jak ja to widze... teraz wiem czemu nie komentowalem - nadal nie jestem przekonany, czy chcesz sluchac krytyki :)
mam nadzieje ze moje ględzenie sie na coś zda :)

Spoks, z krytyką nie mam problemów jeśli jest koństruktywna, Twoja jest. Większość tych kadrów to pełne klatki, więc pola manewru za bardzo nie mam (za wyjątkiem 2 pionowych). Co do zdjęć śmiglaków, po to, moim zdaniem, są te długie czasy, żeby było trochę tego rozmazianego tła widać no i ej! 4 od 9 to się różnią zdecydowanie  :P

dzięki i pozdrawiam.
Power of the Lens

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: To może jeszcze raz Axalp?
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 05, 2011, 10:20:33 pm »
momenciki zlapane bardzo fajne, kadrowo juz sie koledzy wypowiedzieli, wiec nie bede dublowal

dodam tylko jedna rzecz... ze nie zawsze jestem przekonany, zeby skosy robic idealnie po skosie (od rogu do rogu) efekt jest pozniej taki, ze jak sie oglada set, to wszystkie skosy
wygladaja jakby byly od linijki/szablonu robione... z kolei rozpatrujac foty indiwydualnie to nie  zawsze tez kazdej moim zdaniem taki duzy przechyl pasuje po prostu

katedra panoramowan jak zawsze w formie, tu wybiore sobie tego smiglaka z odbiciem w szybach

bardzo podoba mi sie to co sie dzieje na poszyciu Horneta na 5 :) w ogole lubie tego typu gre swiatla na poszyciu :)

ps. a z tym komentowaniem to czasem jest tak, ze jak sie wchodzi na forum przez - pokaz posty od ostatniej wizyty - to mam wrazenie, ze czasem mu sie niektore nowe
zapomina, bo dopoki ktos tu nie odpisal to w ogole watku nie widzialem np.