Autor Wątek: EPMM jako debiut forumowo - lotniczy :)  (Przeczytany 1097 razy)

kifcio

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 10983
  • Sweet Home EPMM :)
    • Zobacz profil
EPMM jako debiut forumowo - lotniczy :)
« dnia: Maj 13, 2010, 01:05:40 pm »
Witam,
zgodnie z obietnicą, czas na pierwsze danie do "pożarcia" :) - plener NKP 13 sierpnia 2009 roku w 23. Bazie
Lotniczej.
To było dla mnie pierwsze spotkanie z lotnictwem, więc oprócz przeczytania na szybko poradnika pewnego
"wygłodniałego" Pana ;) , byłem zielony jak trawa na zdjęciach. Sprzęt też miałem zaje...y i może od miesiąca, raczej się nadawał do reportażu z imienin u cioci ;D  niż do focenia samolotów :( .
Ale coś tam zrobiłem - wyszło tak jak poniżej. No to zaczynajcie. Co mnie nie zabije to mnie wzmocni  :o  Przynajmniej niezapomniane przeżycie  ;D ;D ;D
 
1.

 
2.

 
3.

 
4.

 
5.

 
6.

 
7.

 
8.

 
9.

 
Pozdrawiam
kifcio

kurczak

  • Gość
Odp: EPMM jako debiut forumowo - lotniczy :)
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 13, 2010, 01:24:30 pm »
1-   Jest fajna, choć ja nie przepadam za skosami :)
2-   Wypalony troszkę kadłub i czas za krótki
3-   Byłoby fajnie, gdyby się tak mocno „nie wbijał” w brzeg fotki. Ładna marchewa
4-   ……
5-   Według mnie za dużo niebieskiego i niepotrzebna przestrzeń z tyłu, która nic nie wnosi
6-   Ta mi się podoba, niewielkie uwagi, co do kadrowania, ale kolorki już fajniejsze.
7-   Ta fotka mi coś przypomina, tylko brakuje deszczu…. :)
8-   Nie pasuje mi kadrowanie
9-   Ma potencjał, ale kolorki do poprawy


Dyziek

  • Wiadomości: 2296
  • Potas:)
    • Zobacz profil
    • www.dyziek.com
  • Skąd: Mińsk Mazowiecki
Odp: EPMM jako debiut forumowo - lotniczy :)
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 13, 2010, 03:28:48 pm »
Na wszystkich  jakieś dziwne kolorki jakby wyprane, ale tak jest jak się robi w jpg:p Z całego setu wybiorę 3, 6 i 9

upadek

  • Wiadomości: 2774
  • Tomek Gawlik
    • Zobacz profil
  • Skąd: Rzeszów
Odp: EPMM jako debiut forumowo - lotniczy :)
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 13, 2010, 04:36:45 pm »
ja wybieram 3 i 7 najbardziej mi się podobają  :)
reszta również OK! choć z kolorem przyznaję rację Dyzkowi

look

  • Wiadomości: 72
    • Zobacz profil
  • Skąd: epll
Odp: EPMM jako debiut forumowo - lotniczy :)
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 13, 2010, 04:45:54 pm »
Najbardziej szkoda nieba na 9 ...a jeszcze bardziej szkoda, ze musialem zrezygnowac z tego terminu  >:(

Slavcio

  • Sławek Szychowski
  • Wiadomości: 1511
    • Zobacz profil
    • szychowski.eu
  • Skąd: Szczecin
Odp: EPMM jako debiut forumowo - lotniczy :)
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 13, 2010, 08:09:47 pm »
Wszystkie nasze oceny są ocenami bardzo indywidualnymi, nie przejmuj się tak na 100% wszystkimi uwagami - masz prezentować swoją fotografię a nie jakiś misz-masz złożony z uwag wszystkich na forum.
Zdjęcia mi się podobają, odważne kadrowanie w skosy - chociaż uważaj z tym (nie jesteś hesja ;-) ) Detalistą i filozofem nie jestem, ale ... na foto 3 kłuje w oczy ta czerwona "chorągiewka", foto 2 kolory za bardzo "sprane" bo to nie widać na zamierzoną obróbkę (jeśli tak jest - to tak kiszkowato z deka, z czasem "za krótkim" jak pisał kurczak - to nie rozumiem jego, to nie miało być panoramowanie przecież), foto 4 mam podobne - zerknij na moje PF - ja tak to widzę.
Ogólnie wrażenie dobre, zbieraj i wysyłaj RA do oceny. Aha i nie przesadzaj z tym pożarciem ;-)

kifcio

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 10983
  • Sweet Home EPMM :)
    • Zobacz profil
Odp: EPMM jako debiut forumowo - lotniczy :)
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 14, 2010, 03:56:32 pm »
Dzięki za wskazówki i uwagi - przyjęte.
 
Rzeczywiście niektóre foty pod względem kolorystyki wyszły  ....hmmm niefartownie :)
 
Ale postanowiłem podłubać jeszcze raz nad 9'ką. No i zastanawiam się czy nie przegiąłem deko z obróbką. Oceńcie sami.
 
9a.

 
pzdr

upadek

  • Wiadomości: 2774
  • Tomek Gawlik
    • Zobacz profil
  • Skąd: Rzeszów
Odp: EPMM jako debiut forumowo - lotniczy :)
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 14, 2010, 06:42:49 pm »
dla mnie troszkę przegiąłeś  to już wolę "wyprany kolor" z oryginału  :)

sqpien

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 2802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: EPMM jako debiut forumowo - lotniczy :)
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 14, 2010, 10:57:04 pm »
ta 9 po obróbce coś w sobie ma, może by jeszcze bardziej dramatyczne chmury zrobić, takie prawie burzowe, ołowiane?
a co do jedynki, to zdecydowanie tam zaraz jakaś katastrofa będzie jak on się z tej betonki ześlizgnie.

Ale miło się ogląda migi !!!!
POZDRAWIAM!
SP5VJS
SP-0330-WA
Sqpien

Slavcio

  • Sławek Szychowski
  • Wiadomości: 1511
    • Zobacz profil
    • szychowski.eu
  • Skąd: Szczecin
Odp: EPMM jako debiut forumowo - lotniczy :)
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 14, 2010, 10:58:38 pm »
jako digart - ciekawy

MarS

  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 4448
    • Zobacz profil
  • Skąd: Międzyzdroje
Odp: EPMM jako debiut forumowo - lotniczy :)
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 15, 2010, 02:14:58 pm »
Generalnie podzielam zdanie innych co do kolorystyki, bo jakaś dziwna ... jak jest inna bo ma podkreślić coś - klimat na focie to oki ale gorzej jak jest dziwna na wszystkich fotach.
Co do 9a to pojechałes za mocna i dosłownie poPSułes fotę

tak z grubsza po kolei

1. ciekawe i ma potencjał, choć czy w tym przypadku kiedy na tej fotografii jest tyle symetrii to czy skos był właściwym wyborem kadrowania ?
2. ciut nieostre a szkoda i za dużo nieba u góry. imho tu aż się prosi coś a'la panoramka, a jeśli by miały zostać oryginalna proporcje kadru to wtedy bym poświęcił część tyłu aby uciąć niebo
3. Ta fota ma zajebisty potencjał i nad nia bym popracował. Przesadziłes z tym skosem, robiąc skos nie trzeba az tak przekaszac aby czubek samolotu był wycelowany idealnie w narożnik, trzeba tez brac pod uwagę inne sprawy. Robiąc mniejszy skos miałbyś szanse na "schowanie" tego czegoś pomarańczowego na dole co przeszkadza. No i największy mankament czyli to że maszyna w ten narożnik prawie się wbija.
4. trochę ciasniej bo za dużo po prawej nieba
5. poza grilem nie ma nic tym bardziej ze jakościowo [ostrosć] nie teges
6. nie przekonuje mnie jakoś, troche tyłu za dużo
7. to najlepszer z serii, naprawde bardzo dobre i nawet te kolory mi tu pasują
8. ciekawe, trochę wiecej lewej ale minimlanie aby ta antenka nie była tak blisko brzegu, i jeszce bym popracował nad niebem.... ale w drugą stronę niż Ty to zrobiłeś, na niebie masz wyciagnięte kontrasty itd i to odwaraca uwagę od samolotu, ja bym niebo przytłumił stonował aby to maszyna była głównym obiektem
9. fota z potencjałem, kolory w przeciweństwie do 7 tu mi nie pasują , ale na 9a jest jeszcze gorzej, poeksperymentował bym tez z kadrem

Qna

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 4483
    • Zobacz profil
  • Skąd: Z los Heblos KrK
Odp: EPMM jako debiut forumowo - lotniczy :)
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 16, 2010, 02:02:55 pm »
Jak na początki jest ok ;) Brakuje trochę jakości czasem ostrości. Nad kolorami też trzeba trochę popracować chyba że  to celowe działanie .
3 mi się nie wyświetla ale w pracy widziałem, że jest moc na focie :) 
Trening czyni mistrza, moim zdaniem jest potencjał. trzeba go trochę ukierunkować i cały czas trenować.

kifcio

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 10983
  • Sweet Home EPMM :)
    • Zobacz profil
Odp: EPMM jako debiut forumowo - lotniczy :)
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 16, 2010, 07:19:26 pm »
Będę uparty, fota nr 9 w kolejnej opcji. Tym razem z pomoca w obróbce przyszły posiłki ;). Co wy na to ??
 
9b.

 
pzdr

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21598
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: EPMM jako debiut forumowo - lotniczy :)
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 17, 2010, 10:11:12 am »
mi sie 9 w II edycji podobuje....
deko digartowa ale najs...
 
kifcio - ogolnie: poprawiles kadrowanie i juz Wiesz o co biega w tych fotach...
obrobka jest agresywna ale podejrzewam ze to z racji marnej jakosci fot (jpg) i sprzetu i nie do konca dobrego focenia
czas minal i widac na koniarzach jak sie wkreciles
jest dobrze - pasjonacie Ty :)
 
czemu jeszcze na serwerze nie widze Twoich fotego do Rady Artystycznej? Czytaj Regulamin SPFL i wysylaj
polowy forum nie widzisz chlopie :)
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

kifcio

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 10983
  • Sweet Home EPMM :)
    • Zobacz profil
Odp: EPMM jako debiut forumowo - lotniczy :)
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 17, 2010, 12:00:43 pm »
czemu jeszcze na serwerze nie widze Twoich fotego do Rady Artystycznej? Czytaj Regulamin SPFL i wysylaj
polowy forum nie widzisz chlopie :)

Postaram się do końca miesiąca wysłać aplikację, ale chce mieć co wysłać - a nie jakieś tam gnioty, więc siędzę, wybieram, ps'uję (czasem mniej, czasem bardziej ;D ).