Autor Wątek: Axalp by darcze  (Przeczytany 1197 razy)

darcze

  • Wiadomości: 390
    • Zobacz profil
  • Skąd: Świnoujście-Police
Odp: Axalp by darcze
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 20, 2011, 01:15:48 pm »
no dobra - zgodnie z obietnicą i żeby się treść postów powyżej zgadzała to jadziem z koksem
generalnie to bez owijania w bawełnę to najprościej byłoby napisac: "darcze - wywal te foty do kosza i zrób je ponownie", bo:
 
1. kadrowo jeszcze by uszło, ale obróbkowo do bani - śmiglak za żółty, bez kontrastu, przeostrzony
2. znowu przeostrzone, poza tym maszyna jest tak stargana, że sprawia wrażenie nieostrej, poza tym obwódka wokól maszyny, a te lampki na końcu skrzydeł to natural czy dorabiane ?
3. no to juz obróbkowo lepiej bo ..... naturalniej, za ciemno na dole maszyny i za dużo kontrastu co widać na lampce, kolejne przeostrzone, kadrowo - minimalnie cofnij do prawej
4. ten skos to taki nie pasujący, IMO skosy są dobre, jak oprócz pasa nic nie ma w kadrze, a tu są budynki więc nie pasuje, obróbkowo - w żółte poleciało, czerwone podwieszenie się świeci, przeostrzone
5. ściągnij żółtego, tak żeby śnieg był biały i powinno byc zdecydowanie lepiej
6. no to jest, w porwónaniu do poprzednich, najlepiej, trochę ciaśniej bym widział, ale to zależy od jakości, a co do obróbki - ciemnawo miejscami
7. przeostrzone, i może więcej kontrastu na maszynie - bedzie ok, a w ogóle to nieostro
8. kolor maszyny mi nie leży, za mocno skontrastowane i za centralnie, może szerszy pion
9. nieostro i przeostrzone do tego - kosz
10. nieostro i przeostrzone, tu za żółto na maszynie i trawie, za różowo na śniegu, kadrowo ok

tak podsumowaując to albo masz nieskalibrowną tą sigmę, bo generalnie to prawie każda fota nieostra albo technika focenia do poprawy. Nie staraj się tez walczyć z czasami, bo owszem rozmycia i wirniki będziesz miał super, ale co z tego, jak wszytskie foty będą szły do kosza. Taki piltaus focony na 1/100 - fajnie że próbujesz, ale po przelocie zrób szybki rzut oka na te foty i oceń czy będzie ostro czy nie, i skróć czas przy następnej serii. Do reszty exifów się nie odniosę, bo ich nie ma i zapisuje mi w BMP.
Obróbkowo - może wina nieskalibrowanego monitora, ale z drugiej strony rozjazdy w kolorach masz we wszytskie strony. Nie staraj sie upiekniać zdjęć na siłę, bo działa to w druga stronę. I nie kontrastuj na wejściu zdjęć, bo kolory fajnie wyglądają, ale jest ciemno, więc na początku spróbuj "spłaszczyć" fotę, a dopiero potem zacznij bawić się kontrastem, jasnością itd.
I z ciekawości zobaczyłbym jakiegoś nefa


No obróbkowo to tak jak napisałem ciagle się uczę sam i brak nauczyciela, ale zastanawia mnie jedna rzecz tzn. czy moja sigma nie jest walnięta, bo z Axalp to jeszcze jakieś foty mam ale po Radomiu to wielka załamka wszystkie foty jakieś mydlane. Może to też ma znaczenie że w Radomiu stałem centralnie w świecącą lampę jaka była w sobotę. No nic trzeba przejrzeć foty i jeszcze raz sprubować. Grunt to nie załamywać się :-\ już mi nie wiele brakuje.

- Jeśli chodzi o lampki z foty nr 2 to są naturalne, jeszcze nie jestem na tym etapie umiejętności by dorobić. Z koleii fota 10 ja jakoś nie widzę różu na śniegu, może to wina mojego lapka. Nie wiem czemu nie wyświetlają się Tobie exify, bo sprawdzałem teraz i u mnie się wyświetlają. Podaj gdzie mam podesłać nefy.


MOŻE JAKIEŚ WARSZTATY Z OBRÓBKI W NASZYCH REJONACH PLISSSSSSSSSSSSSSSSSS
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2011, 01:38:15 pm wysłana przez darcze »

kifcio

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 10982
  • Sweet Home EPMM :)
    • Zobacz profil
Odp: Axalp by darcze
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 20, 2011, 01:25:55 pm »
co do exifów - to już mi się wyświetlają, coś mi z kompem sie po.....psuło
 
co do nefów to podeślij na maila z profilu, może być z foty nr 7
 
a co do sigmy, sprawdź czy przypadkiem nie potrzeb jej skalibrować, albo w puszcze ustawic jakiejś korekty, bo po tych fotach to mi pachnie jakimś ff/bf
 

darcze

  • Wiadomości: 390
    • Zobacz profil
  • Skąd: Świnoujście-Police
Odp: Axalp by darcze
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 23, 2011, 02:19:06 pm »
Proszę o ocenę jeszcze raz, paru poprawionych fot. Na moim lapku wygląda to tak. Choć podejrzewam że zdania będą różne, a na monitorek Eizo mnie jeszcze nie stać :-[ bo do gwiazdki jeszcze daleko. 8)

3a.
   

4a.
   

5a.
   

8a.
   

darcze

  • Wiadomości: 390
    • Zobacz profil
  • Skąd: Świnoujście-Police
Odp: Axalp by darcze
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 23, 2011, 02:28:49 pm »
Już widzę że 3a inaczej wygląda na forum niż w rzeczywistości, no ale resztę pozostawię do oceny innym.

kifcio

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 10982
  • Sweet Home EPMM :)
    • Zobacz profil
Odp: Axalp by darcze
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 23, 2011, 06:33:29 pm »
tak jak napisałeś 3a. nie kupuję, bo imo jest jeszce wiecej kontrastu i saturacji niz na pierwszej wersji
pozostałej pod względem kolorystyki i odbioru - na plus

MarS

  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 4446
    • Zobacz profil
  • Skąd: Międzyzdroje
Odp: Axalp by darcze
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 24, 2011, 03:22:08 pm »
Darek, jak będziesz miał ochotę to jak slapek wróci z urlopu to wpdanijacie do mnie to sobie zobaczysz jak toyo wyglada na Ezio i porównasz sobie z lapkiem
Kadry kadrami to inna sprawa i ... wzgledna ... ale obróbkowo jest nie teges ... z tym ze ja uważam że błędy zaczynają się u ciebie na poczatku "drohi" bo imho 4 i 5 to wyglądaja jak by balans bieli był w kosmos na "ciepło" wywalony a potem jeszcze to podbiłeś i z tą te "flamastry" .... nie będę się rozpisywał bo zapraszam w odwiedziny, daleko nie masz.

volt

  • Wiadomości: 3364
    • Zobacz profil
  • Skąd: Ząbki
Odp: Axalp by darcze
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 24, 2011, 08:09:55 pm »
Generalnie i ja za kifciem.
Od zawsze jadę z obrabianiem i oglądaniem fot na lapku i u mnie w zasadzie cały secik solidnie sfatygowany i stargany. Jakbyś na siłę próbował z poruszonych i nieostrych fot coś wystrugać (często gęsto nadrabiając kontrastem i saturacją).
Ale, jak to mówią, każdy kiedyś zaczynał :)
Z pozdrowieniami pod wysokim napięciem,
volt vel. amper ;)


darcze

  • Wiadomości: 390
    • Zobacz profil
  • Skąd: Świnoujście-Police
Odp: Axalp by darcze
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 30, 2011, 12:02:00 pm »
Holender wczoraj widziałem na innym monitorku foty Axalpowe które wstawiłem na forum . Wyglądają zupełnie inaczej niż na moim lapku i widzę, że pojechałem zdrowo po bandzie :-[ . Jednym słowem trzeba spróbować skalibrować lapka, a jak się nie uda to pomyśleć o kupnie jakiegoś monitorka. 8)