Autor Wątek: MAKS 2011 by hesja  (Przeczytany 1038 razy)

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21598
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: MAKS 2011 by hesja
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 29, 2011, 06:35:25 pm »
no to jedziem z koksem - pobronie troche zdjec - nie zeby sie nie zgadzac (kazdy ma swoje odczucia) ale moze zeby ktos kto moze mniej (jeszcze) kuma foto-lotnicza wzial do serca jak wieloma drogami mozna dojsc do jednego punktu :)

tylko wywal z tego setu 18 bo siakaś taka ... normalna!

:) dzieki! To chyba Twoj pierwszy komentarz pod moimi fotami (nie czepiam sie a sie ciesze :)
co do 18 to rzeczywiscie ale... z premedytacją jako rzadki okaz chcialem pokazac jak wygląduje sobie "w realu" :)

na 2. działkę kontrastu
12. może do kwadratu - niby chumerxy z lewej ale jakoś pusto
20. zaraz się roz.....

ad. 2. zobacz jaka jest marna jakosc foty i jakie ziarno/szum - dodasz kontrastu w tonach - wszystko to koszmarnie wylezie, dodasz kontrastu globalnego - zatracisz szczegoly. Przeca jest i czarne i wypalone. MZ to bardzo czesty blad u wielu - jazda bez trzymanki z kontrastem co psuje wg mnie bardzo zdjecia
ad. 12. To zalezy co autor chce pokazac - same sal\moloty?? pelna zgoda - jedziem do kwadratu. Mi bardziej zalezalo na klimacie i miejscu gdzie one leca. Cmurki z lewej nie dosc ze dodaja klimatu to jeszcze tworza takie naturalne obramowanie sytuacji. Do tego rownowaza geometrie zdjecia wiec jest rownowaga. Oderwania za samolotami wskazuja widzowi, ze lecialy dosc szybko wiec... miejsce przed nimi MZ jak najbardziej potrzebne. Do tego dodaje ono przestrzeni fotce co jeszcze bardziej podkreca klimat :) Same samoloty w kwadracie MZ zabralyby polowe emocji temu zdjeciu
ad. 20. a czy on leci? :) Po czym wnosisz ze sie rozwali? MZ to zdjecie to bardziej grafika (wiadomo - flara obiektywu przy foceniu prosto w slonce czyli wada foty - Szardin dobrze widzisz - sa tam paski a ja nie potrafie ich wywalic - strasznie ciezko sie dziala na teczy bo masz wszedzie gradienty i kolorow i luminacji - sam zobacz oryginala). Dlatego bardziej skupilem sie na rownowazeniu geometrycznym teczy nizeli dynamicznym samolotu. Gdyby to odniesc do lotu to bardziej bym tu widzial przestrzen gdzies hen na orbicie ziemi a tam wzgledny ruch jak wiemy jest prawie zerowy.

kichu - jpg zrobionego z NEFa i tylko poziomami i kolorami zrobionego wrzucilem na serwerek www.hesja.pl/spfl/forum/pakfa.rar
oczywiscie jak ktos inny poza kichem chce go looknac to zapraszam - sie nie przestraszcie :P

ufff :)
i dziekuje za uwagi oczywiscie
Lechu - dzieks ) Ty juz nie mówisz - Ty prawisz :)  /a czy jeszcze kochasz czy juz miłujesz?/
hihi przypomnial mi sie Radom gdzie pewien krol tak mial - nie chodzil a kroczył :P

aaa Jamal i Lechu - fota nr 1. byla zrobiona w fuull ulewie i bylo mega szaro i plasko - tu na focie to mega wyciąganie wiec wszelkie wady oczywiscie z tym zwiazane znajdziecie :)
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

krispol

  • Wiadomości: 2569
  • W oczekiwaniu na Air Show
    • Zobacz profil
  • Skąd: Puławy
Odp: MAKS 2011 by hesja
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 29, 2011, 06:37:58 pm »
Pojechane na maksa :) 1 super no i te na których się coś dzieje czyli.....hmm wszystkie

upadek

  • Wiadomości: 2774
  • Tomek Gawlik
    • Zobacz profil
  • Skąd: Rzeszów
Odp: MAKS 2011 by hesja
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 29, 2011, 06:56:08 pm »
piękny secik  :)
wracają wspomnienia i aż się łezka w oku kręci
a tu jeszcze dwa lat  :'(

kifcio

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 10983
  • Sweet Home EPMM :)
    • Zobacz profil
Odp: MAKS 2011 by hesja
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 29, 2011, 07:25:42 pm »
ściagnąełm sobie tego jpg i ................... szacun

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21598
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: MAKS 2011 by hesja
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 29, 2011, 07:27:53 pm »
nadaje sie Prezesie na konkursiwo?
usuniecie paprochow to jedno, tych plam to drugie a juz Szardina pasków to nie ogarnąłem :P
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

Jamal

  • Wiadomości: 2858
    • Zobacz profil
  • Skąd: Trochę tu, trochę tam...
Odp: MAKS 2011 by hesja
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 29, 2011, 07:32:26 pm »
Ale to nadal jest zdjęcie fotografia??  ;D
Pozdrawiam serdecznie!
Jamal
www.barthez.com.pl

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21598
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: MAKS 2011 by hesja
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 29, 2011, 07:38:01 pm »
ejjj no pstrykniete przez aparat+obiektyw i tylko z syfów wyczyszczone i skadrowane
czy takie nie sa wszystkie inne?
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

kifcio

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 10983
  • Sweet Home EPMM :)
    • Zobacz profil
Odp: MAKS 2011 by hesja
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 29, 2011, 07:44:18 pm »
nadaje sie Prezesie na konkursiwo?
usuniecie paprochow to jedno, tych plam to drugie a juz Szardina pasków to nie ogarnąłem :P

pewnie - nie moge sie doczekać

Jamal

  • Wiadomości: 2858
    • Zobacz profil
  • Skąd: Trochę tu, trochę tam...
Odp: MAKS 2011 by hesja
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 29, 2011, 07:46:49 pm »
 :)
Ale i tak 1 wolał bym bardziej zdjęciową niż graficzną. Właśnie przez ten deszcz, taką niedoświetloną i brudną niż tą, którą podałeś. Nie żeby była zła, ale jak dla mnie pojechałeś nieco ołówkiem ;)
A tak poza tym, galeria na stronie mnie zmiotła, i czekam na dobicie ze strony Ukraińców z Rzeszowa...
Pozdrawiam serdecznie!
Jamal
www.barthez.com.pl

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: MAKS 2011 by hesja
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 29, 2011, 07:56:10 pm »
ściagnalem tego jpeg i łomatko :D :D :D takiej sieczki nie widzialem od czasu f16 z nieczyszczonej puchy :)

tyle, ze paprochy to jedno, a dwa to mnie zastanawiaja co to sa te biale kropki

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21598
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: MAKS 2011 by hesja
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 29, 2011, 07:58:43 pm »
Jamal miszczu :)
nie Wiesz jak tam bylo to skad mozesz wiedziec/pisac, ze wolalbys wlasnie bardziej oryginalnie

nic nie bylo dorysowywane
a skoro myslisz ze bylo - znaczy tak musialo siedziec w pliku

a z reszta
masz oryginala - lepszy??
www.hesja.pl/spfl/forum/tu.rar

nawet jakby byl - ta przerobka to moja wizja wlasnie :)
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21598
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: MAKS 2011 by hesja
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 29, 2011, 07:59:35 pm »
ściagnalem tego jpeg i łomatko :D :D :D takiej sieczki nie widzialem od czasu f16 z nieczyszczonej puchy :)

tyle, ze paprochy to jedno, a dwa to mnie zastanawiaja co to sa te biale kropki

no wlasnie
bo jak paski wiem jako cos z interferencją
tak te biale kropki to ni hu hu
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

Jamal

  • Wiadomości: 2858
    • Zobacz profil
  • Skąd: Trochę tu, trochę tam...
Odp: MAKS 2011 by hesja
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 29, 2011, 08:06:35 pm »
Misiu kolorowy, Króliksie ;) Ja jeno swoją opinię wyraziłem, że dla mnie wyszło jak grafika, ołówek, a nie że rysowałeś cokolwiek, bo to była by abstrakcja... Nie wiem jak było, i nie spieram się, ale wygląda nie za bardzo naturalnie. To, że taką miałeś koncepcję i wizję szanuję i jak wspomniałem podoba mi si taki Star Wars, ale wolał bym inaczej. Ot co.
Pozdrawiam serdecznie!
Jamal
www.barthez.com.pl

kifcio

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 10983
  • Sweet Home EPMM :)
    • Zobacz profil
Odp: MAKS 2011 by hesja
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 29, 2011, 08:06:51 pm »
ściagnalem tego jpeg i łomatko :D :D :D takiej sieczki nie widzialem od czasu f16 z nieczyszczonej puchy :)

tyle, ze paprochy to jedno, a dwa to mnie zastanawiaja co to sa te biale kropki

no wlasnie
bo jak paski wiem jako cos z interferencją
tak te biale kropki to ni hu hu
może kichu kichnął i deko opluł soczewkę  :P

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: MAKS 2011 by hesja
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 29, 2011, 08:07:22 pm »
moja teoria, wysnuta na podstawie tego co kiedys czytalem o matrycach w puszkach i w ogole

kazdy piksel na matrycy to taki czujnik ktore lapie swiatlo i w zaleznosci od tego ile go zlapie daje na wyjsciu jakis sygnal elektryczny (poziom tego sygnalu)

troche jak wiadro do ktorego kapie woda i ktore ma poziom zero - suchy - i max gdzie sie przelewa - przepal (bialy)

i moze to jest troche tak, ze nie wszystkie piksele maja identyczna "pojemnosc" i na to swiatlo - choc teoretycznie powinny - i w takim ekstremalnych sytuacjach niektorym pojedynczym zdarza sie wypelnic/przepalic wczesniej niz innym

jak brzmi za bardzo wydumanie, to mowcie, moze pora odstawic te swinstwa :D


a paski itp na tego typu przejsciach kolorystycznych to moze byc po prostu kwestia przyciecia gamutu kolorkow z pelnego 14bit raw na 8bit jpeg - to jest jedna z roznic ktora fajnie widac na szerokogamutowych monitorkach - nie jakis
hiper duper kolor - tylko wlasnie plynne i subtelne przejscia tonalne miedzy kolorami itp itd. - to bym generalnie olal i nie zawracal sobie tym glowy




« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2011, 08:11:37 pm wysłana przez kichu »