Autor Wątek: Portretów kilka.........  (Przeczytany 667 razy)

hlynur

  • Wiadomości: 2461
    • Zobacz profil
Portretów kilka.........
« dnia: Wrzesień 25, 2011, 01:20:03 pm »
1.




2.




3.




4.





5.





6.




7.




Skromny bonus.




« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2011, 01:35:15 pm wysłana przez hlynur »

sałko

  • Gość
Odp: Portretów kilka.........
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 25, 2011, 01:31:51 pm »
No no. Pięknie. Wybieram sobie 2 (podchodzi mi to pod lata 30) i 5. Od 1 d0 4 fajna GO.

Złoty

  • Wiadomości: 4272
  • Explore. Dream. Discover.
    • Zobacz profil
    • Aeroholic!
  • Skąd: Warszawa
Odp: Portretów kilka.........
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 25, 2011, 01:37:42 pm »
4 i 6 naj. 6 za pomysł - strasznie fajnie.

kifcio

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 10983
  • Sweet Home EPMM :)
    • Zobacz profil
Odp: Portretów kilka.........
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 25, 2011, 02:00:52 pm »
jest fajnie, ale pomimo że się nie znam to kilka takich uwag:
 
1. przesunałbym na lewo kard albo troche poszerzył, żeby wszedł papieros i dymek
2. oj podoba sie bardzo
3. szkoda ucha i szkoda, że drugie oko nie weszło w GO
4. nice
5. chyba ta część pod nosem lekko zaczyna świecić i przyciaga za bardzo uwagę
6. jako scenka rodzajowa - bomba
7. fajny klimat, ale ułożenie glowy przez modelkę i te faldki na szyji trochę powodują, że jestem na nie
8. co do skoromnego bunusa - skromnie napisze że jestem na tak
 
super że wrociłeś :)

Spad

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 6421
  • Vieux Charles
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: Portretów kilka.........
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 25, 2011, 08:01:38 pm »
2 - piękne retro. Najlepsza z setu.

wilk

  • CZŁONEK HONOROWY
  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 5909
    • Zobacz profil
  • Skąd: Bydgoszcz
Odp: Portretów kilka.........
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 25, 2011, 10:49:21 pm »
2 - piękne retro. Najlepsza z setu.

też na nią stawiam :D
reszta mi się też podoba, nawet kapelusz ;)

Valush

  • Gość
Odp: Portretów kilka.........
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 29, 2011, 06:38:41 pm »
A ja będę dziadyga - niestety żadna mi nie podchodzi. W każdej coś się znajdzie do poprawienia - większe lub mniejsze detale ale jednak rażące po oczach. Nie poddawaj się:)

hlynur

  • Wiadomości: 2461
    • Zobacz profil
Odp: Portretów kilka.........
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 29, 2011, 06:57:37 pm »
A ja będę dziadyga - niestety żadna mi nie podchodzi. W każdej coś się znajdzie do poprawienia - większe lub mniejsze detale ale jednak rażące po oczach. Nie poddawaj się:)

Ty po prostu  jesteś zazdrośnik.
Co mi po Twoim komentarzu skoro on nic nie wnosi.
Jak ja mam się nauczyć portretów skoro nie wiem na jakie detale zwracać uwagę.

Pisz jak co i jak ma być poprawione, a przy okazji dobrą flaszkę postawisz i będzie miodzio.

upadek

  • Wiadomości: 2774
  • Tomek Gawlik
    • Zobacz profil
  • Skąd: Rzeszów
Odp: Portretów kilka.........
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 29, 2011, 07:07:30 pm »
choć się na tym kompletnie nie znam to napiszę
podoba mi się tylko 5 i 2 w takiej kolejności i może jeszcze 4 za jakość
na 6 szkoda, że nie stałeś na środku jakoś mi wszystko ucieka i zwróć uwagę na kostkę
nie da się tego jakoś wygładzić
2 przy brodzie jest jakaś plama ?

Valush

  • Gość
Odp: Portretów kilka.........
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 29, 2011, 09:13:47 pm »
Dobrze Lesiu :) MAsz rozbite na czynniki pierwsze:
1. Kadr o niczym - centralnie (chociaż to kwestia gustu), poucinane kończyny jak tlyko się dało, ucięty kapelutek, cięte cycunie - za całość wycinanki ciała i garderoby ;)
2. Bardzo ciasno podana, format kadru poza standard 3:2 to wrażenie potęguje. Ledwie widoczna granica między szczęką a szyją wywiera na mnie dziwne wrażenie. No i blurem pojechana jak tylko się dało.
3. Ponownie format kadru, ponownie total blur (włosy stracił detal) + chyba jakiś filterek do czyszczenia cery, modelka ma nieco wysuniętą dolną szczękę - w tym kadrze to uwydatniono, cięcie ręki zbyt blisko nadgarstka, półotwarte oczy - dziwny efekt, ja osobiście w takim kadrze albo każę całkiem zamknąć albu otworzyć i spojrzeć w moim kierunku.
4. Koraliki nienaturalnie - wychodzą z kadru na pleckach, brak mi w kadrze któregoś z ramion, zagęściłbym w obróbce włosy, prawie że zniknęła jej górna warga.
5. Nie przemawia do mnie, ułożenie rąk całkowicie pozbawiło dziewczynę talii. Do retuszu kreseczki i fałdki pod biustem. Wiem, że jak widać cycusie to nikt na buzie nie patrzy ale tutaj trzeba było dopracować swiatło na twarzy - ładne ma dziewcze oczy. Za ułożenie nóg i cięcie lewej w kolanie powinni ci po dupie ostro dać.
6. Trochę ostra obróbka, nizebyt korzystnie pokazana twarz, na etapie obróbki poprawiłbym światłocień aby zredukować wrażenie iż dziewczę biustu nie nosi. Stopy do umycia ;)
7. Mgłąd dodana w photoshopie? takie mam wrażenie, miejscami jest niezbyt naturalna. Ogólnie na nie za pozę modelki - skróciła ją o dobry metr i mamy wiesz ... osobę z niedoborem hormonu wzrostu, mało tego popatrz na nogi - bardzo niefortunne ułożenie, pare detali to poprawki na lini majtek: "mini boczki" pępek, nadać im trochę przestrzenności bo są płąskie.
BONUSU nie widzę :)

Wiem, wredna zielona maupa jestem ;)

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21598
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: Portretów kilka.........
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 29, 2011, 09:28:40 pm »
Waluś - samo sedno...
ja od siebie dodam ze (pomijajac wady o ktorych pisze Waluś)
bardzo podobuje mi sie klimat 6
takie zaproszenie i nie zaproszenie z tym wolnym miejscem ale i ksiazka - najsik :)
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

Valush

  • Gość
Odp: Portretów kilka.........
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 29, 2011, 09:35:57 pm »
Co do samego kadrowania (cropp): wiecie, ja rozumiem, że to wszystko jest wysoce subiektywną oceną, niemniej z jakiegoś powodu ekrany TV, kinowe itp itd są takie a nie inne. 1:1, 3:2, 4:3, 16:9, 16:10 - niby nic, wolność formatu, jednak jakoś tak to sprytnie ustalono ze każde odstępstwo od tych wymiarów (nawet minimalne) jest podświadomie wyłapywane przez nasze oko króe mówi "coś tu nie gra". To tak samo jak z ideologią tworzenia plakatu i umiejscawianiem nań elementów - ktoś kiedyś to przeanalizował, jakieś wnioski otrzymał - dobry plakat tot aki który przyciąga nasz wzrok zanim w ogóle zorientujemy się co na nim umieszczono. Reguł są po to by je łamać, ale świadomie i w konkretnym celu, inaczej osiągamy niezbyt ciekawy efekt - aczkolwiek to też przecież pozostaje sprawą indywidualną. Zresztą - tak na serio świat jest szary, więc co się martwić ;)

deoc

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 2785
  • i wtedy wchodze ja... caly na bialo...
    • Zobacz profil
  • Skąd: Czestochowa
Odp: Portretów kilka.........
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 29, 2011, 10:14:59 pm »
Co do samego kadrowania (cropp): wiecie, ja rozumiem, że to wszystko jest wysoce subiektywną oceną, niemniej z jakiegoś powodu ekrany TV, kinowe itp itd są takie a nie inne. 1:1, 3:2, 4:3, 16:9, 16:10 - niby nic, wolność formatu, jednak jakoś tak to sprytnie ustalono ze każde odstępstwo od tych wymiarów (nawet minimalne) jest podświadomie wyłapywane przez nasze oko króe mówi "coś tu nie gra". To tak samo jak z ideologią tworzenia plakatu i umiejscawianiem nań elementów - ktoś kiedyś to przeanalizował, jakieś wnioski otrzymał - dobry plakat tot aki który przyciąga nasz wzrok zanim w ogóle zorientujemy się co na nim umieszczono. Reguł są po to by je łamać, ale świadomie i w konkretnym celu, inaczej osiągamy niezbyt ciekawy efekt - aczkolwiek to też przecież pozostaje sprawą indywidualną. Zresztą - tak na serio świat jest szary, więc co się martwić ;)

I tu mi sie skojarzyly nasze koszulki, gadzety, koszule... Najpierw widzisz mazaje, ktore zwracaja uwage,  a dopiero za Chwile widzisz co i jak...



P.s. A jeszcze uwazaj, bo za takie uwagi moze Cie rozerwac...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2011, 10:19:10 pm wysłana przez deoc »

hlynur

  • Wiadomości: 2461
    • Zobacz profil
Odp: Portretów kilka.........
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 30, 2011, 06:54:53 am »
Podziękował. Pierwszy żołądek przyjął do trawienia.
Jak w każdym typie fotografii są pewne reguły, które trzeba poznać.
A ciasne kadrowanie to naleciałość z fotografii lotniczej..................
Jeszcze raz zapodam to co się nie wyświetla.