Autor Wątek: NUCLEAR ANGELS  (Przeczytany 422 razy)

clostermann

  • Gość
NUCLEAR ANGELS
« dnia: Lipiec 18, 2011, 01:48:26 am »
OK, powiedzmy że przyszedł czas na debiut w tym dziale...
Wiem, że koncepcja może się nie podobać, ale taki miałem pomysł na przetrawienie materiału z MLP...
Nie bijcie za bardzo...
Po więcej moich gniotków zapraszam na bloga.

25 lutego 1967 roku, minister obrony narodowej Marian Spychalski i marszałek ZSRR Andriej Grieczko podpisali umowę, która stała się jedną z najpilniej strzeżonych tajemnic PRL. Zakładała ona przekazanie do dyspozycji Wojska Polskiego 178 głowic nuklearnych, które miały być użyte w ewentualnym ataku na państwa NATO. Jako że Polacy dysponowali odpowiednimi środkami przenoszenia: artylerią rakietową i lotnictwem szturmowo-bombowym (m.in. samolotami Ił-28 i Su-7) mogli szybciej zaatakować wybrane cele na terytorium RFN, niż siły radzieckie, które wymagały przebazowania. Władze PRL przez lata konsekwentnie twierdziły, że broni atomowej na terytorium Polski nie ma. Polska zgłaszała nawet na forum międzynarodowym inicjatywę denuklearyzacji. Tymczasem plan z lat 70-tych zakładał, że podczas trwającego około godziny ataku na kraje zachodnie, polskie jednostki miały użyć 131 ładunków jądrowych, w tym 100 rakiet i 31 bomb lotniczych. Plan przewidywał również kontruderzenie NATO na terytorium kraju - wg. założeń sztabu mogłoby w nim zginąć ok. 53% żołnierzy polskich. O stratach wśród ludności cywilnej nie mówiono...













kifcio

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 10974
  • Sweet Home EPMM :)
    • Zobacz profil
Odp: NUCLEAR ANGELS
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 18, 2011, 09:13:19 am »
szczerze - to jakoś do mnie nie przemawia
nie moge jakoś na niczym zawiesic oka
poza tym bardzo ciemno, więc generalnie mało widac na zdjęciach
 
co do kadrów, to 1. byłby nawet nice, gdybyś nie uciachał kół temu po prawej
i godło 1.PLM jest nawet nice
 
poza tym Twoje logo strasznie odwraca uwagę

Amon

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 7966
  • tri dablju tim
    • Zobacz profil
    • amon photography
  • Skąd: Warszawa
Odp: NUCLEAR ANGELS
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 18, 2011, 09:33:28 am »
Heburt - to nick od anagramu Hubert? Czy tak się składa, że masz nazwisko, które jest anagramem imienia? :)

A fotki trochę według takiego przepisu: zrobić kadr (nie koniecznie ciekawy), ściemnić, nałożyć czerwony.

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: NUCLEAR ANGELS
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 18, 2011, 09:45:32 am »
za Amonem :)

clostermann

  • Gość
Odp: NUCLEAR ANGELS
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 18, 2011, 03:16:52 pm »
Heburt - to nick od anagramu Hubert? Czy tak się składa, że masz nazwisko, które jest anagramem imienia? :)

A fotki trochę według takiego przepisu: zrobić kadr (nie koniecznie ciekawy), ściemnić, nałożyć czerwony.

Amon weźże przeczytaj dobrze ;)
Takie mam nazwisko, imię mi rodzice dobrali.
Koszmar urzędniczek... ;)

Co do zdjęć - powstały w okresie posuchy fotograficznej, i są raczej wyszperane z szuflady - ot zagospodarowane według przepisu który podałeś ;)
W zasadzie ostatnie dwa rzeczywiście są na doczepkę...
No cóż - chyba kiepsko mi idzie w lotniczym temacie... Oglądajcie mój drugi wątek "DEFCON 1" w dziale z ludziami, może bardziej się spodoba.

Amon

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 7966
  • tri dablju tim
    • Zobacz profil
    • amon photography
  • Skąd: Warszawa
Odp: NUCLEAR ANGELS
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 18, 2011, 03:25:22 pm »
A przepraszam za przekręcenie - chyba podczas pisowni :).

clostermann

  • Gość
Odp: NUCLEAR ANGELS
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 18, 2011, 03:26:23 pm »
Spoko ;)